getSCORE – jeszcze szybsze pożyczki?

30 maja 2023

Starając się o pożyczkę pozabankową, możesz spotkać się z prośbą o zgodę na przeprowadzenie badania w getSCORE. To termin mało znany, dlatego w tym momencie u wielu klientów może pojawić się niepewność. Wszyscy jesteśmy nastawieni z rezerwą do rzeczy, o których nie wiemy wystarczająco wiele. Postanowiliśmy więc rozwiać wszelkie wątpliwości i wytłumaczyć, co to jest getSCORE oraz na jakich zasadach działa. Czy to bezpieczne? Sprawdźmy, na jakich zasadach funkcjonuje system getSCORE.

Co to jest getSCORE?

Nazwa „getSCORE” kryje w sobie akronim, który dobrze tłumaczy istotę działania instytucji. System Oceny Ryzyka Transakcji zbiera dane od pożyczkodawców, współpracując również z Krajowym Rejestrem Długów. Baza powstała, aby firmy pożyczkowe mogły łatwiej oceniać ryzyko kredytowe i proponować swoim klientom, dopasowane do nich rozwiązania. getSCORE ma także za zadanie przeciwdziałać defraudacji pieniędzy.

Zastanawiasz się, czy wyrazić zgodę na weryfikację za pomocą getSCORE? Obawiasz się o bezpieczeństwo swoich danych? Spółka administrująca Systemem zapewnia, że informacje zgromadzone w bazie są w stu procentach chronione. Bezpieczeństwo gwarantują nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz mechanizmy zapewniające dostęp do danych, zachowujące jednocześnie ich poufność i integralność. Ponadto getSCORE działa na podstawie ustawy o ochronie danych osobowych, ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych oraz ustawy o kredycie konsumenckim.

Jak działa getSCORE?

System Oceny Ryzyka Transakcji na pierwszy rzut oka wydaje się mechanizmem skomplikowanym, ale w rzeczywistości wcale taki nie jest. Jak więc działa getSCORE? Wszystko zaczyna się w momencie, gdy klient pojawia się w instytucji pożyczkowej i składa wniosek o finansowanie. Pożyczkodawca prosi go o zgodę na dokonanie weryfikacji za pomocą getSCORE – aby mógł ją przeprowadzić, niezbędny jest podpis klienta. System następnie kompletuje dane o danym pożyczkobiorcy, korzystając zarówno z własnej bazy informacji, jak i również ewidencji Krajowego Rejestru Długów. Tak przygotowany raport o kliencie trafia z powrotem do firmy pożyczkowej, która teraz może w sposób bardziej adekwatny dokonać oceny ryzyka. Po takiej wnikliwej analizie do klienta trafia decyzja o przyznaniu pożyczki lub odmowie jej udzielenia.

Bank odmówił Ci udzielenia kredytu? Nie wiesz, która opcja finansowania będzie dla Ciebie korzystna? Potrzebujesz wsparcia w procesie kredytowania? Skontaktuj się z doradcą Spłaty Kredytów! Pomożemy Ci na każdym etapie pozyskiwania finansowania i odciążymy Cię od wszelkich formalności, oszczędzając Twój cenny czas.

Napisz do nas!

Dane gromadzone przez getSCORE

Wiemy już, że dzięki getSCORE można bardziej trafnie oceniać ryzyko kredytowe, ale na jakiej podstawie odbywa się ten proces? Które informacje przechowuje baza danych? W Systemie Oceny Ryzyka Transakcji znajdują się zarówno negatywne, jak i pozytywne rekordy o pożyczkobiorcach. getSCORE przechowuje oczywiście dane personalne klientów, ale – co ważniejsze – informuje o tzw. kulturze płatniczej. Co to właściwie oznacza? Kultura płatnicza to sposób, w jaki klient reguluje swoje zobowiązania – czy nie uchyla się od obowiązków, płaci na czas, a także czy nie zalega z ratami. W bazie getSCORE nie brakuje także historii składanych przez pożyczkobiorcę wniosków, wraz z ich wynikami (rozpatrzone pozytywnie bądź negatywnie). System Oceny Ryzyka Transakcji to wreszcie zbiór danych o pożyczkach: aktywnych zobowiązaniach klienta, przebiegu spłaty aktualnych i przeszłych zobowiązań, a także aktualizacje dotyczące odmowy lub udzielenia pożyczki.

getSCORE – czy warto z niego korzystać?

getSCORE to baza danych, która przede wszystkim służy wspomaganiu oceny ryzyka kredytowego – i to w sposób błyskawiczny. Jeśli więc potrzebujesz szybkiej gotówki, skorzystanie z Systemu Oceny Ryzyka Transakcji może być wybawieniem z opresji. Znacznie przyspiesza cały proces, ułatwiając życie nie tylko klientom, ale i samym pożyczkodawcom. Dane przechowywane w getSCORE są bezpieczne, więc nie ma potrzeby obawiać się żadnych nadużyć. Zwłaszcza jeśli pożyczkobiorca ma dobrą historię spłaty zobowiązań, skorzystanie z systemu zadziała na jego korzyść. Weryfikacja w getSCORE nie będzie jednak na rękę tym klientom, którzy nie mogą pochwalić się wzorową historią kredytową lub spotkali się w przeszłości z decyzją odmowną w innej firmie. To może bowiem obniżyć ich szanse na przyznanie pożyczki.

GetSCORE przynosi korzyści również dla firm pożyczkowych. Oczywiście, ułatwia ocenę ryzyka i podjęcie decyzji kredytowej – baza skupia dane z Krajowego Rejestru Długów oraz całego sektora przedsiębiorstw udzielających pożyczek pozabankowych. Szybkość pozyskiwania informacji sprawia, że jest rozwiązaniem niezwykle w branży cenionym. getSCORE to również skuteczne narzędzie pozwalające zapobiegać nadużyciom finansowym. Zdarzają się bowiem przypadki, w których klienci starają się o kilka chwilówek jednocześnie, a potem nie są w stanie spłacać wszystkich zobowiązań. getSCORE gromadzi jednak dane o złożonych wnioskach, dlatego firmy pożyczkowe zostają wcześnie zaalarmowane o potencjalnie nieuczciwych pożyczkobiorcach. Dzięki temu do zawarcia umowy pożyczki często nie dochodzi, a przedsiębiorstwo pożyczkowe może przeznaczyć pieniądze dla lepiej rokujących klientów, dzięki którym zwiększy swoje zyski.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *