Pożyczka z gwarantem – co trzeba o niej wiedzieć?

21 listopada 2022 Pożyczka z gwarantem

Na rynku kredytowym występuje wiele możliwości podpisania umowy, nawet bez wystarczającej zdolności kredytowej. Jeden z ciekawszych formatów to pożyczka z gwarantem, czyli umowa spłacana praktycznie w duecie albo inaczej, czyli z rezerwą osobową. Pożyczka z gwarantem to szansa na zadłużenie i to na dobrych warunkach przy niskich poziomach dochodów. Jeżeli pierwotny kredytobiorca nie jest w stanie podpisać umowy kredytowej, po wniesieniu gwaranta już to zrobi. Z tego powodu warto przeanalizować oferty występujące w sektorze bankowości detalicznej wiążące się z poręczeniami. W artykule dowiesz się, czym jest pożyczka z gwarantem online, czym się charakteryzuje i jakie najważniejsze zalety i zagrożenia posiada dla wszystkich zaangażowanych w podpisanie zobowiązania stron.

Pożyczka z gwarantem – czym jest?

Pożyczka z gwarantem online to jeden z najpopularniejszych formatów podpisywania umów kredytowych. Brak zdolności kredytowej to rosnący problem, szczególnie przy aktualnej polityce monetarnej prowadzonej przez Narodowy Bank Polski. Wysokie stopy procentowe wprowadzają coraz większe restrykcje na podpisywanie umów kredytowych. Z tego powodu gwarant w umowie kredytowej to po prostu większe bezpieczeństwo dla banku detalicznego. W takim układzie do umowy wprowadza się kolejną stronę, która wyróżnia się pozytywną zdolnością kredytową i może ewentualnie pokryć wszystkie braki finansowe, jeżeli pierwotny kredytobiorca z różnych przyczyn zawiedzie. Z tego wynika kilka krytycznych konsekwencji dla żyranta, gwaranta, a mianowicie to gwarant ponosi największe ryzyko. Po wniesieniu własnej zdolności kredytowej do umowy poręczyciel nie może wykorzystać jej w innych rodzajach umów lub to mocno utrudnione zadanie. Najczęściej gwarantami zostają członkowie rodziny, najbliżsi przyjaciele. Z drugiej strony na rynku pojawiają się firmy zajmujące się płatnymi poręczeniami w zamian za dodatkowe zabezpieczenia majątkowe lub alternatywne umowy podpisywane pomiędzy stronami. Gwarant to krótko mówiąc, gwarancja podpisania pożądanej umowy kredytowej, nawet bez solidnej zdolności kredytowej.

Pożyczki z gwarantem online – kto może ją otrzymać?

Kredyt z gwarantem to bardzo elastyczna forma spłaty zobowiązania, ponieważ występuje nie tylko w sektorze bankowości detalicznej, ale również w parabankach monitorowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego. Kto może otrzymać taką pożyczkę, kredyt? Tak naprawdę każdy kredytobiorca, który posiada gwaranta z odpowiednią zdolnością kredytową. Chodzi o to, żeby zdolność kredytowa poręczyciela zgadzała się z warunkami finansowania instytucji. Żyrantami zostają jedynie osoby pełnoletnie z optymalnym poziomem zarobków, bez negatywnej historii kredytowej. Standardowo od żyranta wymaga się też posiadania konta osobistego w krajowym banku. Najczęściej można ustalić przelew pożyczki na konto gwaranta. Współcześnie decyzje o wypłacie zobowiązania pojawiają się w formacie online, bez potrzeby wychodzenia z domu. Pożyczki z gwarantem online cieszą się sporym uznaniem, ponieważ ograniczają formalności.

Doradcy Spłaty Kredytów przeanalizują Twoją sytuację finansową, znajdą najlepszą ofertę finansowania i przeprowadzą Cię przez proces pozyskiwania kredytu, negocjując dla Ciebie możliwie najlepsze warunki.

Wyślij wniosek!

Pożyczka z gwarantem online – warunki

Kredyty z gwarantem pod kątem formalnym nie różnią się znacząco od zwykłych zobowiązań. Gwaranta można wprowadzić do umów o pożyczkę konsumpcyjną, przeznaczoną na dowolny cel albo do większego zobowiązania hipotecznego. Dochodzi do tego duża elastyczność przy poruszaniu się na rynku bankowości detalicznej i w sektorze pozabankowym. To jedna z niewielu pożyczek, która uwzględnia nawet osoby o słabej zdolności kredytowej, z brakami w historii kredytowej, z postępowaniami windykacyjnymi. Pożyczki z gwarantem online dochodzą do kwot 200 000 złotych na około 10 lat z RRSO w granicach 10%, więc to niezły układ dla kredytobiorców z problemami ekonomicznymi. Większość wniosków można szybko złożyć przez internet. Pierwotny kredytobiorca nie musi martwić się analizą zdolności kredytowej. Wystarczy, że procedurę analizy przejdzie gwarant, a środki trafią na konto. Odnalezienie poręczyciela to największy problem. Kłopot to brak zaufania i ewentualne konsekwencje zamrożenia zdolności kredytowej gwaranta na lata. Przy mniejszych zobowiązaniach nie ma z tym większego problemu, ale już przy poważnych umowach to kwestia godna rozpatrzenia. Z tego powodu gwarantami zostają instytucje komercyjne.

Kredyty z gwarantem a pożyczka z gwarantem

Kredyt z gwarantem oraz pożyczka z gwarantem to nie do końca to samo, chociaż takie umowy wiążą się naturalnie z poręczeniem. Kredyt to umowa celowa. Pożyczka to zobowiązanie przeznaczone na dowolny cel, więc pożyczkobiorca nie musi tłumaczyć się z wydatków. Kredyty wymagają wydatkowania zgodnie z ustalonym celem. Przykładowe cele to zakup lub remont nieruchomości, inwestycja w nowy samochód. W nazewnictwie ofert bankowych kredyt i pożyczka stanowią często synonimy, chociaż formalnie to nie jest to samo. Co do zasady pożyczki konsumpcyjne uzyskuje się na zasadzie przyśpieszonych formalności. Pożyczki nie wymagają tak zaawansowanej analizy zdolności kredytowej. Kredyty występują wyłącznie w bankach detalicznych. Pożyczki pojawiają się zarówno w ofertach banków detalicznych, jak i instytucji pochodzących z rynku pozabankowego. Kwestie poręczenia reguluje od podstaw Kodeks Cywilny. To po prostu czynność cywilnoprawna, forma zabezpieczenia wierzytelności znana od lat.

Wszystkie pożyczki z gwarantem dostępne na rynku

Z gwarantem można sfinansować zakup samochodu, zwykłe wydatki konsumpcyjne, nieruchomość. Pożyczki z gwarantem występują w większości banków detalicznych i w parabankach, więc kredytobiorca posiada sporą elastyczność przy wnioskowaniu o pożądane kwoty. Jeden z najpopularniejszych formatów to pożyczka z gwarantem online na dowolny cel konsumpcyjny, bez zadawania pytań przez instytucję kredytową. Poręczenie to zabezpieczenie wierzytelności, więc pasuje właściwie do wszystkich umów kredytowych, naturalnie po spełnieniu wymogów formalnych. Coraz częściej żyrantów spotyka się w umowach konsolidacyjnych, restrukturyzacyjnych, dotyczących optymalizacji ciężkich zobowiązań. Pożyczki z gwarantem online najłatwiej porównywać przez bezpłatne narzędzia multimedialne.

Nie trać cennego czasu na bezowocne wysyłanie wniosków kredytowych.

Skontaktuj się z doradcą, który znajdzie dla Ciebie korzystny kredyt niezależnie od sytuacji.

Napisz do nas!

Pożyczki z gwarantem przez internet – bezpieczne wnioskowanie

Wnioskowanie o pożyczkę z gwarantem przez internet nie jest zbyt trudne. Wymaga po prostu przedstawienia dokumentacji gwaranta pod analizę zdolności kredytowej. A zatem przed wnioskowaniem musisz skonsultować się z żyrantem i poprosić o szczegóły sytuacji ekonomicznej. Instytucje kredytowe monitorują bowiem zdolność kredytową poręczyciela, a niekoniecznie głównego kredytobiorcy w takich formach współpracy. Niektóre parabanki akceptują nawet dochody uzyskiwane za granicą i ułatwiają życie przedsiębiorcom, którzy nie są w stanie skompletować całej dokumentacji. Bezbłędne wypełnienie wniosku kredytowego to absolutna podstawa, żeby otrzymać pieniądze w pożądanym terminie. Jeżeli masz jakieś wątpliwości, postaraj się o bezpłatne konsultacje z doświadczonym pośrednikiem lub instytucją zajmującą się restrukturyzacją ciężkich długów. Zbyt intensywne składanie wniosków może odbić się negatywnie na wynikach w Biurze Informacji Kredytowej, dlatego warto wcześniej upewnić się, co do jakości instytucji kredytowych, z którymi chcesz nawiązać współpracę.

Pożyczka z gwarantem – najważniejsze informacje

W kredycie z gwarantem to poręczyciel bierze tak naprawdę całą odpowiedzialność za uregulowanie zobowiązania, jeżeli główny kredytobiorca nie będzie w stanie tego zrobić. Z tego powodu to bardzo ryzykowny format współpracy dla gwaranta, natomiast najmniej ryzykowny dla kredytobiorcy znajdującego się w bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej. Pożyczka z gwarantem online zakłada czasami podpisywanie oddzielnych umów pomiędzy gwarantem a kredytobiorcą w celu lepszego zabezpieczenia interesów wszystkich stron. Gwarantami zostają z reguły osoby bliskie, chociaż spotyka się już cały rynek gwarancji komercyjnych.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *