Kredyt deweloperski

Kredyt deweloperski to niezwykle popularna forma finansowania inwestycji budowlanych, zarówno lokali mieszkalnych, jak i użytkowych. Dzięki wsparciu wykwalifikowanych doradców Spłata Kredytów uzyskasz go na korzystnych warunkach i przy minimum formalności.

Czy możemy Ci pomóc?

Nasza oferta jest bardzo elastyczna

 • spłata pożyczek
  Bank nie udzieli Ci kredytu ani pożyczki?
 • spłata pożyczek
  Inne firmy mają duże oprocentowanie?
 • spłata pożyczek
  Twoja sytuacja w BIK nie prezentuje się dobrze?
 • spłata pożyczek
  Masz opóźnienia w spłacie zobowiązań?
 • spłata pożyczek
  Masz niską zdolność kredytową?

Trafiłeś w dobre miejsce. U nas pozyskasz pożyczkę na bardzo dobrych warunkach.

 • spłata pożyczek
  Przedstawimy najkorzystniejsze oferty bankowe
 • spłata pożyczek
  Akceptujemy dochody niestandardowe
 • spłata pożyczek
  Oferujemy długi
  okres spłaty
 • spłata pożyczek
  Pożyczka nawet
  na duże kwoty
 • spłata pożyczek
  Zrobimy to wszystko w bardzo krótkim czasie

Kredyt deweloperski — jakie kwoty są dostępne w ramach tego finansowania?

Na kwotę kredytu deweloperskiego wpływają w dużej mierze aktualna oferta banku, potrzeby danego dewelopera i jego zdolność kredytowa. Są to zobowiązania udzielane na cele budowlane (pod sprzedaż lub najem), co oznacza, że z reguły opiewają na bardzo duże sumy, rzędu kilku, kilkunastu czy kilkudziesięciu milionów złotych.

W ramach kredytu deweloperskiego można więc zrealizować zarówno stosunkowo niewielkie (jak na branżę budowlaną), jak i rozległe inwestycje.

pożyczka gotówkowa
pożyczka gotówkowa

Dlaczego my?

Dowiedz się, dlaczego warto nam zaufać

kredyt

Długie terminy spłaty

Wiemy, jak trudno może być Ci odzyskać płynność finansową po zaciągnięciu kredytów. Dlatego oferując pomoc, dbamy o długie terminy spłaty oferowanych przez nas kredytów, które pozwolą Ci stanąć na nogi.

doradcy
kredyt

Doświadczeni doradcy

Doświadczenie w pozyskiwaniu trudnych kredytów, w tym kredytów konsolidacyjnych i na spłaty chwilówek, to nasz największy atut. Dzięki niemu masz pewność, że Twoje sprawy finansowe są w dobrych rękach.

doradcy
kredyt

Niskie oprocentowanie

Zdajemy sobie sprawę, że spłata kolejnych rat może być dla Ciebie obciążeniem. Dlatego dbamy o to, by oferowane przez nas rozwiązania i oprocentowanie nie obciążyły Cię zbyt mocno.

doradcy

Opinie klientów

Poznaj opinie osób, które nam zaufały

Chcielibyśmy podziękować firmie Spłata Kredytów za pomoc w uzyskaniu wsparcia finansowego dla naszej firmy. Spotkała nas nieprzyjemna sytuacja: nie do końca udana inwestycja mocno nadszarpnęła nasze finanse, zarówno te firmowe, jak i prywatne. Zastanawialiśmy się nawet, czy to nie koniec i nie przyjdzie nam po prostu szukać innej pracy, ale na szczęście wtedy znaleźliśmy naszą pomoc. Spłata Kredytów spadła nam z Nieba, pozwalając uzyskać wsparcie i postawić na nogi naszą firmę. A także całe życie. Teraz nasza firma  nie tylko wyszła z problemów, ale nawet zaczęła się lepiej rozwijać. Spłata Kredytów to po prostu świetni ludzie, którym z całego serca dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych, takich jak u nas.

Ewa i Darek

Serdecznie dziękuję firmie Spłata Kredytów, a szczególnie Pani Agacie, za profesjonalną pomoc. Dzięki Pani udało mi się odzyskać spokój i szczęśliwe życie. Jest Pani nie tylko zawodowcem, ale przede wszystkim wspaniałym człowiekiem, z którym kontakt dał mi nadzieję na wyjście z problemów. I wszystko się udało! Pozdrawiam! 🙂

Karolina P

Jak wiele osób, które na pewno tu przychodzą, ja także skorzystałem z „super oferty” chwilówek. Skończyło się to dla mnie prawdziwą klęską i oszałamiającym długiem, z którym dopiero firma Spłata Kredytów pomogła mi sobie poradzić. Dzięki nim wiem już teraz, że warto korzystać z usług doradców, aby szybko wyplątać się z problemów, jakie człowiek sam sobie potrafi narobić. I nie korzystam już z chwilówek. Dziękuję,

Piotr z Warszawy

Witam. Bardzo polecam współpracę z Panem Damianem ze Spłaty Kredytów. Moja sytuacja przed spotkaniem z nim była bardzo ciężka: kredyty, zobowiązania z „chwilówek” i problem z uzyskaniem jakiegokolwiek wsparcia. Jak mi trzeci bank powiedział, że nie mam szans na żadną pomoc, to po prostu ręce mi opadły. No bo niby za co żyć, a jeszcze spłacać te wszystkie raty, jak po prostu nie ma na to pieniędzy? I wtedy spotkałam Pana Damiana, bo koleżanka poleciła mi firmę Spłata Kredytów. Wystarczyło kilka miesięcy intensywnej współpracy z nim, żeby moja sytuacja się poprawiła i w końcu widzę światełko w tunelu. Pan Damian to po prostu złoty człowiek, sumienny, profesjonalny, każdemu takiego doradcę polecam.

Anna

Witam. Piszę tu, aby polecić usługi Pani Agaty, która uratowała mnie i moją rodzinę przed bankructwem. Byliśmy w ciężkiej sytuacji, nagłe poważne potrzeby zmusiły nas nie tylko do wydania wszystkich oszczędności, ale też do zaciągnięcia pożyczek w parabankach. Wiedzieliśmy, jak to się może skończyć, ale te łatwe, szybkie pieniądze wydawały się po prostu niezbędne… i skończyło się jak u wielu innych rodzin: totalne dno. Szukając rozwiązania, trafiliśmy na Panią Agatą. Wypełniliśmy wszystkie informacje i okazało się, że rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki. Pani Agata podeszła do nas bardzo miło, pieczołowicie zajęła się całą sprawą i teraz wierzymy, że wszystko wróci do normy. Kontakt z Panią jest doskonały, dziękuję w imieniu swoim i całej rodziny.

Aga

Nie będę oryginalna: po prostu dziękuję i polecam doradztwo Spłaty Kredytów. Pan Przemysław jest najlepszy! Gdyby nie on, pewnie już dawno bym się załamała, a on postawił moje życie na nogi i sprawił, że znowu śpię spokojnie. Profesjonalista w każdym calu, doskonała i miła współpraca, cierpliwość, zrozumienie i wiedza – niczego innego nie mogłabym sobie wymarzyć.

Maria K-L

Spłata Kredytów = Firma Godna Polecenia. 🙂

Chcę ją zatem serdecznie polecić i gorąco podziękować za okazaną mi pomoc. To profesjonalni, empatyczni i skuteczni ludzie, którzy znajdą rozwiązanie każdego problemu finansowego. Mnie pomogli dwa razy: najpierw z pozbyciem się długów rodzinnych, potem z inwestycją w moją nową firmę. Za każdym razem ich wybór to strzał w dziesiątkę.

Pozdrowienia z Pruszkowa

Tomasz

Witam serdecznie! Chciałbym podziękować Panu Damianowi i Pani Agacie, którzy zajęli się moimi finansami. Wcześniej próbowałem współpracować z inną, podobną firmą, ale nic z tego nie wyszło, więc nową współpracę zaczynałem z pewnymi obawami. Tym razem jednak było zupełnie inaczej: Państwo są prawdziwymi profesjonalistami. Zamiast udzielać „internetowe porady” od razu przystąpili Państwo do konkretnego działania. Takiej pomocnej dłoni było mi potrzeba. Takich ludzi chciałem spotkać. Są Państwo wspaniałymi, otwartymi ludźmi, którzy potrafią zrozumieć człowieka w potrzebie, a to się liczy. Tak samo jak dobry kontakt, trafne porady i długofalowy, skuteczny plan działania.

Andrzej D.

Witam, jestem bardzo zadowolony ze współpracy z firmą Spłata Kredytów. Spotkałem się tu z naprawdę profesjonalnym, rzetelnym podejściem do sprawy, pozytywnym podejściem do klienta i dużą dawką zrozumienia. Dzięki tutejszym doradcom długi w końcu odeszły w zapomnienie. Jestem wdzięczny za szybką, trafną i kompleksową pomoc. Polecam każdemu.

Bogusław Nowicki

Chciałbym w tym miejscu podziękować za pomoc w uzyskaniu pożyczki i załatwieniu wszystkich związanych z nią, niezbędnych formalności. Sama na pewno nie dałabym sobie rady, ze względu na złą historię kredytową mogłam jedynie chodzić od instytucji do instytucji, a tam nikt nie chciał się mną zainteresować. Dopiero Pani Marzena pomogła mi przejrzeć na oczy, ustaliła co, jak i kiedy mam zrobić, a przede wszystkim profesjonalnie załatwiła moje sprawy, dzięki czemu uzyskałam wsparcie finansowe. Pożyczka uzyskana dzięki niej pozwoliła mi w końcu odetchnąć i wyjść z kłopotów. Polecam wszystkim Panią Marzeną, jest profesjonalną, pracowitą, skuteczną i bardzo miłą osobą! 🙂

Milena
para

Jak uzyskać kredyt deweloperski?

Aby uzyskać korzystne warunki kredytu deweloperskiego, warto w pierwszej kolejności zwrócić się po poradę do doświadczonego doradcy, który specjalizuje się w tego typu produktach finansowych. Ekspert weźmie pod uwagę potrzeby i możliwości finansowe firmy, a także specyfikę inwestycji i pomoże w znalezieniu odpowiedniej oferty.

Zajmie się także prowadzeniem negocjacji z potencjalnym kredytodawcą w celu ustalenia jak najkorzystniejszych i najbardziej dopasowanych do okoliczności parametrów kredytu. Kiedy już wszystkie aspekty oferty zostaną uzgodnione, przyjdzie czas na złożenie wniosku kredytowego wraz ze wszystkimi wymaganymi przez bank załącznikami.

Doradca wesprze firmę w zgromadzeniu całej niezbędnej dokumentacji i prawidłowym wypełnieniu wniosku, dzięki czemu dopełnienie formalności nie będzie czasochłonne ani uciążliwe. Następnie bank zapozna się z otrzymanym wnioskiem i podejmie decyzję kredytową. Po udzieleniu pozytywnej decyzji wypłata środków nastąpi na uzgodnionych wcześniej zasadach (jednorazowo, w transzach).

Kredyt deweloperski — zasady przyznawania

Każdy bank może ustalić nieco inne warunki przyznawania kredytu deweloperskiego. Z reguły dotyczą one przede wszystkim sytuacji finansowej przedsiębiorcy. Biorąc pod uwagę wysoką kwotę zobowiązania, kredytodawcy chcą mieć pewność, że mają do czynienia ze stabilnym i rzetelnym podmiotem, który poradzi sobie z realizacją inwestycji.

Im wyższa kwota kredytu, tym wyższą zdolnością kredytową będzie musiał legitymować się potencjalny kredytobiorca. Mogą się także pojawić wymagania w zakresie doświadczenia kredytobiorcy w branży deweloperskiej.
W zależności od rozwiązań przyjętych przez dany bank wypłata środków przyznanych w ramach kredytu może nastąpić jednorazowo lub w transzach, przy czym częściej spotykane jest to drugie rozwiązanie.

Możliwe jest otrzymanie zarówno kredytu deweloperskiego dla osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, jak i kredytu deweloperskiego dla osoby prawnej. Niekiedy na potrzeby realizacji inwestycji budowlanej tworzy się specjalną spółkę celową.

Czy zabezpieczenie kredytu deweloperskiego jest konieczne?

Dodatkowe zabezpieczenie kredytu deweloperskiego, np. za pomocą hipoteki na przedmiocie inwestycji, pozwala zmniejszyć ryzyko związane z udzieleniem kredytu. A co za tym idzie zwiększyć szanse na pozytywną decyzję kredytową, zwłaszcza w przypadku początkujących lub małych firm deweloperskich. To, czy i jakie będzie wymagane, zależy od sytuacji finansowej kredytobiorcy, celu i kwoty inwestycji, a także przebiegu negocjacji z bankiem.

Banki często wymagają przy kredycie deweloperskim wniesienia określonego wkładu własnego, wynoszącego od kilku do kilkudziesięciu procent wartości nieruchomości. Zdarzają się przypadki finansowania nawet 100% wartości inwestycji, ale z reguły, nie obejdzie się w takich sytuacjach bez zastosowania odpowiednio wartościowego zabezpieczenia kredytu.

Dla kogo przeznaczony jest kredyt deweloperski?

Kredyt deweloperski, jak wskazuje sama nazwa, kierowany jest do deweloperów — podmiotów zajmujących się realizacją inwestycji o charakterze budowlanym, czy to pod sprzedaż, czy wynajem. Nie należy mylić go z kredytem udzielanym na zakup nieruchomości budowanej przez dewelopera (np. kredytem na nieruchomość w stanie deweloperskim).

Z uwagi na duży popyt na nowe nieruchomości, zarówno w segmencie indywidualnym, jak i biznesowym, wiele banków udziela tego typu kredytów, czy to w ramach kredytów inwestycyjnych, czy odrębnych produktów finansowych.

Kredyt deweloperski to rozwiązanie uniwersalne, z którego można skorzystać zarówno przy budowie domów jednorodzinnych i szeregowych, jak i całych osiedli mieszkaniowych, biurowców, fabryk, magazynów czy innego rodzaju przestrzeni.

Kredyt deweloperski — potrzebne dokumenty

Wnioskowanie o kredyt deweloperski zawsze wiąże się z koniecznością zebrania i przedstawienia potencjalnemu kredytodawcy pakietu dokumentów. To, jakie konkretnie będą to dokumenty, zależy przede wszystkim od procedur przyjętych przez dany bank, ale też od kwoty zobowiązania i tego, czy konieczne będzie dodatkowe zabezpieczenie spłaty kredytu.

Można się spodziewać, że bank poprosi o komplet dokumentów rejestrowych firmy, m.in. wypis z KRS. Pozwoli to potwierdzić wiarygodność kredytobiorcy. To jednak tylko początek. Nie obejdzie się również bez przedstawienia dokumentacji związanej z sytuacją finansową przedsiębiorstwa (przede wszystkim dokumentów księgowych, zależnych od formy prawnej i wybranej metody opodatkowania).

Oprócz tego może być konieczne zaprezentowanie pakietu pozwoleń, projektów czy biznesplanów powiązanych konkretnie z inwestycją, która ma być realizowana za pośrednictwem kredytu.

Kredyt deweloperski — oprocentowanie

Oprocentowanie kredytu deweloperskiego to jeden z jego najważniejszych parametrów, jako że wpływa na wysokość odsetek, które z kolei są istotnym składnikiem ostatecznego kosztu zobowiązania. Oprocentowanie składa się z dwóch elementów: stopy procentowej WIBOR (niezależnej od banku) i marży (ustalanej przez kredytodawcę i stanowiącej jego zapłatę za udzielenie kredytu).

Kredyty deweloperskie to zobowiązania opiewające na kwoty rzędu wielu milionów złotych. W praktyce oznacza to, że nawet najmniejsza różnica w wysokości oprocentowania może znacząco przełożyć się na ostateczny koszt kredytu. Warto jednak pamiętać, że niekiedy nawet niskie oprocentowanie nie będzie gwarantowało opłacalności oferty. Może tak być w przypadku, gdy np. kredyt charakteryzuje się wysoką prowizją.

Kredyt deweloperski — ile kosztuje?

Koszt kredytu deweloperskiego to kluczowa kwestia dla każdego podmiotu, który rozważa finansowanie inwestycji tego typu produktem finansowym. Przed wybraniem oferty danego banku warto więc upewnić się, że jest ona maksymalnie korzystna.

Na koszt kredytu deweloperskiego wpływają odsetki od pożyczonego kapitału, ale nie tylko. Nie bez znaczenia są też prowizja za udzielenie kredytu, opłaty dodatkowe (np. związane z rozpatrzeniem wniosku, uruchomieniem kredytu i jego obsługą) i koszty wynikające z ewentualnych zabezpieczeń spłaty. Istotne znaczenie mają również kwota kredytu i okres spłaty.

Wszystkie te aspekty należy wziąć pod uwagę przy porównywaniu dostępnych ofert kredytu deweloperskiego, aby mieć pewność, że wybierze się najlepszą opcję. Deweloperzy chcący szybko zweryfikować opłacalność poszczególnych ofert sięgają niekiedy do rankingów kredytów deweloperskich, trzeba jednak mieć na uwadze, że nie zawsze są one aktualne i rzetelnie przygotowane.

Ponadto ranking kredytów deweloperskich ma zawsze charakter ogólny — nie jest w stanie wziąć pod uwagę indywidualnych okoliczności, w których znajduje się dany deweloper. W związku z tym umieszczone w nim dane najlepiej traktować jako poglądowe, a przy ostatecznym podejmowaniu decyzji kierować się poradami wykwalifikowanych ekspertów, posiadających szeroką wiedzę na temat aktualnych ofert poszczególnych instytucji finansowych.

Kalkulator kredytu deweloperskiego — jak obliczyć wysokość kredytu?

Kalkulator kredytu deweloperskiego to narzędzie, które pozwala obliczyć przewidywany koszt zobowiązania. Z reguły działa na stosunkowo prostej zasadzie. Wystarczy wprowadzić podstawowe parametry kredytu, a narzędzie błyskawicznie przedstawi wyniki.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że tego typu uproszczone rozwiązania nie zawsze się sprawdzą. Kredyty deweloperskie charakteryzują się często indywidualnymi warunkami spłaty, ustalanymi na podstawie negocjacji z potencjalnym kredytobiorcą. W związku z tym do precyzyjnego wyliczenia kosztów zobowiązania potrzebne jest wzięcie pod uwagę okoliczności sprawy.

Nie trzeba dokonywać wyliczeń samodzielnie. W dobraniu odpowiedniej oferty pomoże doświadczony doradca. Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli oszczędzić czas i nerwy, ale też zagwarantuje, że przy obliczaniu kosztów kredytu nie zostanie popełniony żaden błąd.

Kredyt deweloperski dla nowej firmy — jakie warunki trzeba spełnić?

Kredyt deweloperski dla nowej firmy może być trudniejszy do uzyskania niż w przypadku doświadczonego przedsiębiorstwa, które ma już na swoim koncie wiele pomyślnie zrealizowanych inwestycji. Nie jest niemożliwy, ale, jako że wiąże się dla banku z większym ryzykiem, może być udzielany na nieco innych warunkach niż kredyt dla deweloperów z większym stażem.

Przykładowe zasady udzielania kredytu deweloperskiego początkującym przedsiębiorstwom mogą obejmować konieczność wniesienia wyższego wkładu własnego bądź dodatkowe zabezpieczenie spłaty zobowiązania. Popularnym rozwiązaniem stosowanym przez nowych deweloperów jest szybkie uruchomienie przedsprzedaży na budowane nieruchomości, co zwiększa pewność banku w kwestii terminowej spłaty zobowiązania.

Kredyt deweloperski — jak go spłacić?

Spłata kredytu deweloperskiego na ogół następuje ze środków uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości będących przedmiotem inwestycji. Dzięki temu banki nie muszą obawiać się problemów z wypłacalnością kredytobiorców i mogą zaoferować deweloperom karencję w spłacie zobowiązania.

Dokładne warunki spłaty, w tym okres kredytowania, są z reguły dostosowywane do indywidualnych potrzeb kredytobiorców, a więc w każdym przypadku mogą być nieco inne.

Kredyt deweloperski w 2023 roku — czy warto się na niego zdecydować?

Kredyt deweloperski w 2023 roku jest bardzo popularną wśród działających w Polsce firm deweloperskich formą finansowania. Inwestycje budowlane na dużą skalę są trudne do zrealizowania w całości ze środków własnych, w związku z czym sięgnięcie po zewnętrzne finansowanie może okazać się korzystnym, a nawet niezbędnym rozwiązaniem.

Bezpieczny kredyt deweloperski w banku to sposób na uzyskanie nawet bardzo dużej kwoty i rozłożenie jej spłaty na optymalny w danym przypadku okres. Deweloper, który nie dysponuje wystarczającym kapitałem lub nie chce wydawać tak dużej kwoty, aby zachować pewną poduszkę bezpieczeństwa, może dzięki niemu zrealizować nawet bardzo ambitną inwestycję.

 


Przykład reprezentatywny

 • Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8,68%.
 • Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 49 999,00 zł.
 • Całkowity koszt kredytu: 13 732,85 zł. (w tym: prowizja z tytułu udzielenia kredytu 499,99 zł, odsetki od kredytu 13 232,86 zł, koszty usług dodatkowych 0 zł, koszty zabezpieczeń 0 zł).
 • Całkowita kwota do zapłaty: 63 731,85 zł.
 • Prowizja za udzielenie kredytu jest kredytowana. Oprocentowanie nominalne 7,99 %, 72 miesięczne raty w równej wysokości 885,16 zł.
 • Minimalny okres spłaty - 3 miesiące.
 • Maksymalny okres spłaty - 144 miesiące.

Kalkulacja została dokonana na dzień 01.06.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie. Przykład wskazuje dane orientacyjne i ma niewiążący charakter. Służy celom informacyjnym i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, ani zaproszenia do zawarcia umowy kredytu konsolidacyjnego na zaprezentowanych warunkach. Wyliczenia wskazane przez kalkulator są oparte o założenia przyjęte dla reprezentatywnego przykładu, nie uwzględniają oceny zdolności kredytowej i nie wypełniają obowiązków informacyjnych wynikających z Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim. Przyznanie i wysokość kredytu zależy od zdolności kredytowej klienta.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami
Skontaktuj się
Wypełnij wniosek
To tylko 2 minuty
Wypełnij wniosek