Pożyczka bez zdolności kredytowej – czy można ją otrzymać?

9 lutego 2022 Pożyczka bez zdolności kredytowej

Brak zdolności kredytowej to problem wielu osób. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele np. zbyt duża ilość aktywnych zobowiązań finansowych, niskie zarobki, zadłużenie i negatywne wpisy w BIK. To właśnie problemy finansowe często są głównym powodem niskiej zdolności kredytowej oraz trudności w otrzymaniu kredytu bankowego. Osoby będące w takiej sytuacji często zastanawiają się, czy istnieje możliwość zaciągnięcia nowego zobowiązania. Czy istnieje pożyczka bez zdolności kredytowej? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Zdolność kredytowa – co to jest?

Zdolność kredytowa to indywidualna zdolność każdego kredytobiorcy do spłaty zobowiązania finansowego w wyznaczonym na umowie terminie wraz ze wszystkimi dodatkowymi kosztami. Do kosztów zobowiązania można zaliczyć m.in. prowizje za udzielenie kredytu, ubezpieczenie itd. Zdolność kredytowa jest brana pod uwagę zarówno przy zaciąganiu niewielkich kredytów np. gotówkowych, jak i przy dużych zobowiązaniach takich jak kredyt hipoteczny. Bank z dużą dokładnością podchodzi do oceny zdolności kredytowej swojego klienta. Jest tak, ponieważ bank musi trzymać się rozporządzeń KNF, a ryzyko związane z udzieleniem zobowiązania powinno być jak najmniejsze. Jeśli bank uzna, że masz zbyt niską zdolność kredytową, to może Ci odmówić udzielenia kredytu. Ocena zdolności kredytowej dzieli się na analizę jakościową i ilościową.

Analiza jakościowa ma na celu zbadanie czy klient będzie w stanie regulować raty nowego kredytu w terminie i czy dokona pełnej spłaty zobowiązania. Analiza jakościowa składa się z szeregu zmiennych. Analizie jest poddawany wiek kredytobiorcy, stan cywilny, ilość osób na utrzymaniu, wykształcenie. Bardzo ważna jest też historia kredytowa. Z kolei podczas analizy ilościowej bank gromadzi informacje na temat sytuacji finansowej danej osoby. Bank podczas takiej analizy sprawdza wysokość dochodów, miesięczne wydatki i ilość zobowiązań. Zbyt duża ilość aktywnych kredytów i pożyczek czy co gorsza, opóźnienia w ich spłacie mogą utrudnić, a nawet uniemożliwić Ci otrzymanie kolejnego kredytu.

Pożyczka bez zdolności kredytowej dla kogo - wykres


źródło: https://alebank.pl/komu-koronawirus-ograniczyl-dostep-do-kredytow-mieszkaniowych/?id=326057&catid=30291&cat2id=22871

Pożyczka bez zdolności kredytowej – gdzie jest dostępna?

W bankach i prywatnych firmach pożyczkowych stale pojawiają się nowe oferty i produkty finansowe. Pieniądze pozyskane w ramach zobowiązania można przeznaczyć na różny cel w zależności od rodzaju pożyczki. Pożyczka bez zdolności kredytowej to produkt, który jest poszukiwany przez osoby mające problemy z otrzymaniem kredytu w tradycyjnym banku. Niestety zła historia kredytowa, negatywne wpisy w BIK i wiele innych czynników może złożyć się na to, że otrzymanie kredytu gotówkowego będzie niemożliwe. Jeśli potrzebujesz dodatkowej gotówki, która zasili Twój domowy budżet, to pożyczka bez zdolności kredytowej będzie dla Ciebie jednym z lepszych rozwiązań.

Pożyczki bez zdolności kredytowej są dostępne, jednak nie jest to popularny produkt finansowy i trzeba go dobrze poszukać. Warto zapoznać się z ofertą dużych firm pożyczkowych, które mogą mieć taki produkt w swojej ofercie. Jak wiadomo, pożyczkodawcy często przymykają oko na niską zdolność kredytową swoich klientów. Pożyczka bez zdolności kredytowej wiąże się z mniejszą ilością formalności, a pieniądze mogą pojawić się na Twoim koncie nawet tego samego dnia, w którym złożyłeś wniosek. Cała procedura może odbywać się online. Nie musisz wychodzić z domu, aby otrzymać dodatkowe pieniądze. Wystarczy, że wypełnisz wniosek na stronie internetowej pożyczkodawcy i przejdziesz weryfikację tożsamości.

Proces weryfikacji tożsamości jest obecnie bardzo prosty i intuicyjny. Weryfikacja może odbywać się na różne sposoby. Najpopularniejszym z nich jest wysłanie skanu dowodu osobistego lub wykonanie przelewu na konto pożyczkodawcy w wysokości 1 zł. Przelewu należy dokonać ze swojego osobistego konta bankowego. Po weryfikacji firma pożyczkowa udzieli Ci pożyczki, którą będziesz mógł przeznaczyć na dowolny cel np. spłatę zaległych rat kredytów.

Pożyczka bez zdolności kredytowej przez internet – kto może skorzystać?

Pożyczka bez zdolności kredytowej przez internet jest ogólnodostępna i mogą ją otrzymać osoby, które już wielokrotnie otrzymały decyzję odmowną na swój wniosek w banku. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać osoby bez historii kredytowej lub ze złą historią kredytową. Pożyczkodawcy nie wymagają zaświadczenia o dochodach od pracodawcy i są w stanie zaakceptować to, że ich klient ma negatywne wpisy w Biurze Informacji Kredytowej. Co więcej, nawet obecność na listach dłużników nie powinna stanowić większego problemu podczas całego procesu wnioskowania o pożyczkę bez zdolności. Dla wielu osób taki produkt finansowy jest ostatnią deską ratunku. Kto może skorzystać z takiego produktu finansowego?

Pożyczka bez zdolności kredytowej przez internet


źródło: https://infowire.pl/generic/release/650673/raport-infodlug-dlugi-nalezace-do-2-8-mln-polakow-przekroczyly-81-mld-zl

Każda firma pożyczkowa samodzielnie ustala zasady udzielania pożyczek bez zdolności kredytowej. W większości miejsc można się jednak spotkać z podobnymi wymaganiami. Z pożyczki bez zdolności mogą skorzystać osoby, które ukończyły co najmniej 18 rok życia. Bardzo ważne jest też posiadanie obywatelstwa RP i zamieszkiwanie w Polsce. Oprócz tego pożyczkobiorca powinien posiadać konto osobiste w banku i mieć ważny dowód osobisty potwierdzający jego tożsamość. Aby otrzymać pożyczkę, trzeba mieć ją z czego spłacać, więc nie bez znaczenia są też dochody i ich źródło, przy czym firmy pożyczkowe akceptują wiele źródeł dochodu. Akceptowane są świadczenia emerytalne, renta, alimenty czy też dochody z tytułu umowy zlecenie i umowy o dzieło.

Pożyczka bez zdolności kredytowej na spłatę chwilówek

Nie radzisz sobie już ze spłatą swoich chwilówek i gonią Cię terminy? Możesz wyjść z tej trudnej sytuacji dzięki pożyczce bez zdolności kredytowej. Pieniądze pozyskane w ramach tego zobowiązania możesz przeznaczyć na spłatę zaległych zobowiązań np. chwilówek. Kilka chwilówek możesz zastąpić nową pożyczką, której rata będzie dopasowana do Twoich aktualnych możliwości finansowych. Dzięki temu odciążysz swój domowy budżet i nie będziesz musiał martwić się wezwaniami do zapłaty czy też windykacją. Wysokość nowego zobowiązania zostanie dopasowana do Twoich potrzeb, a spłatę nowej pożyczki można rozłożyć nawet na kilkadziesiąt rat.

W znalezieniu korzystnej pożyczki bez zdolności kredytowej może Ci pomóc doradca kredytowy. Taka osoba zapozna się z Twoją obecną sytuacją i na tej podstawie znajdzie dla Ciebie najlepszy produkt finansowy. Możesz też samodzielnie poszukać najlepszej oferty pożyczkowej. W tym celu skorzystaj z internetowych rankingów pożyczek bez zdolności. W jednym miejscu szybko porównasz dostępne oferty i będziesz mógł wybrać najlepszą dla siebie. Porównaj oprocentowanie, prowizje i inne dodatkowe koszty kilku ofert. W ten sposób upewnisz się, że wybierasz najlepsze możliwe rozwiązanie.

Samodzielna ocena zdolności kredytowej

Przed wybraniem oferty pożyczki warto samodzielnie przeprowadzić analizę swojej zdolności kredytowej. To Ty najlepiej wiesz, na jak wysoką ratę pożyczki możesz sobie pozwolić, aby nie obciążała ona Twojego domowego budżetu. Oszacuj czy stać Cię na nowe zobowiązanie i ile wynoszą Twoje miesięczne wydatki. Oblicz, jaką kwotę musisz wydać co miesiąc na wydatki stałe, czyli np. mieszkanie, jedzenie, samochód, abonament. Nie zapomnij też o dodatkowych wydatkach, które mogą przytrafić się każdemu np. leki, wizyta u lekarza itp. Dobrze byłoby, gdybyś mógł oszczędzić trochę pieniędzy każdego miesiąca. Nie muszą to być ogromne sumy, ale warto pomyśleć o zbudowaniu poduszki finansowej. W razie problemów będziesz mógł skorzystać z zaoszczędzonych pieniędzy i nie będziesz się martwić, że nie stać Cię na opłacenie wszystkich niezbędnych wydatków.

Pożyczka bez zdolności kredytowej – najczęściej zadawane pytania

Gdzie można dostać pożyczkę bez zdolności kredytowej?

Taki produkt finansowy jest dostępny w ofercie prywatnych firm pożyczkowych. Coraz więcej firm ma w swojej ofercie taki produkt i łatwo jest go znaleźć, chociażby online. Niska zdolność kredytowa może utrudnić, a nawet uniemożliwić Ci otrzymanie kredytu bankowego. Nie należy się jednak poddawać, ponieważ rynek pożyczek pozabankowych ma nam do zaoferowania sporo możliwości. Nawet jeśli masz negatywne wpisy w BIK i znajdujesz się w bazach dłużników, to masz szanse na uzyskanie dodatkowych pieniędzy.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać pożyczkę bez zdolności?

Aby otrzymać pożyczkę bez zdolności kredytowej, wystarczy złożyć wniosek w firmie pożyczkowej. Możesz to zrobić online i wystarczy ważny dokument tożsamości, dzięki któremu przejdziesz weryfikację. Nie musisz dostarczać pożyczkodawcy wielu dokumentów takich jak m.in. zaświadczenie o dochodach od pracodawcy. Jednym z niewielu wymogów firm pożyczkowych jest to, aby klient miał ukończone co najmniej 18 lat, był obywatelem RP zamieszkującym na jej terenie oraz posiadał regularne dochody.

Czy środki finansowe uzyskane w ramach pożyczki można przeznaczyć na spłatę innych zobowiązań?

Tak, pozyskane pieniądze możesz wydać w dowolny sposób także na spłatę zaległych zobowiązań w innych firmach pożyczkowych i bankach. Jeśli w umowie pożyczki nie został określony cel, w jaki mają zostać wydane pieniądze, to możesz je rozdysponować w dowolny sposób. Cześć możesz przeznaczyć na spłatę długów, a część na bieżące wydatki w gospodarstwie domowym. To jak wydasz uzyskane środki, zależy od Ciebie i pożyczkodawca nie będzie tego weryfikował.

4/5 - głosów: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *