Pożyczki online – weryfikacja klienta, BIK i oferty dla zadłużonych

3 grudnia 2021 Pożyczki online

Pożyczki online zyskują w Polsce coraz większą popularność. Dlaczego? Ponieważ stosunkowo łatwo jest je otrzymać bez wypełniania wielu formalności. Firmy pożyczkowe stawiają przed swoimi klientami mniejsze wymagania niż banki, a dodatkowa gotówka może błyskawicznie pojawić się na Twoim koncie. Jak firmy pożyczkowe weryfikują swoich klientów? Czy można, otrzymać pożyczę online, będąc zadłużonym? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Pożyczki z weryfikacją online

Jeśli już wcześniej korzystałeś z oferty konkretnej firmy pożyczkowej, to nie będziesz musiał przechodzić przez proces weryfikacji tożsamości. Jeśli jednak po raz pierwszy chcesz skorzystać z oferty danej firmy, to nowy pożyczkodawca z pewnością będzie chciał sprawdzić Twoją tożsamość. Jak wygląda weryfikacja w przypadku pożyczki online? Istnieje kilka sposobów na weryfikację klienta.

Weryfikacja z dowodem osobistym – Weryfikacja tożsamości z pomocą dowodu osobistego jest stosowana przez wiele firm pożyczkowych. Podczas wypełniania wniosku o udzielenie pożyczki należy podać serię oraz numer dowodu osobistego. Oprócz tego firma pożyczkowa może wymagać od swojego klienta nadesłania skanu dowodu osobistego, aby sprawdzić zawarte na nim dane.

Weryfikacja przelewem bankowym – Kolejnym popularnym sposobem na weryfikację jest wykonanie przelewu na niewielką kwotę. Wnioskodawca musi wykonać przelew na konto bankowe pożyczkodawcy, ważne jest to, aby przelew wykonać ze swojego indywidualnego konta.

Weryfikacja przez telefon – Ten sposób na weryfikację polega na tym, że pracownik firmy pożyczkowej, w której złożyłeś wniosek o przyznanie pożyczki, dzwoni na podany we wniosku numer telefonu. Podczas rozmowy sprawdza on informacje, które podałeś podczas wnioskowania o pożyczkę online.

Weryfikacja tożsamości kredytobiorcy przebiega sprawnie i szybko. Wiele firm pożyczkowych dokonuje weryfikacji chwilę po złożeniu wniosku przez klienta. Oznacza to, że pieniądze możesz otrzymać nawet tego samego dnia, w którym złożyłeś wniosek. Weryfikacja tożsamości to formalność, która ma zapobiegać m.in. próbom wyłudzeń pożyczek na cudze dane.

pożyczki online - wykres sprzedaży
https://www.kalkulator.pl/rynek-pozyczkowy-powoli-wychodzi-na-prosta/

Pożyczka online bez BIK

Firmy pożyczkowe znane są z tego, że chętnie udzielają pieniędzy nawet osobom z niską zdolnością kredytową. Z tego względu osoby, którym odmówiono przyznania kredytu w banku, często sięgają właśnie po pożyczki z prywatnych firm. Pożyczki online bez BIK, są możliwe i coraz częściej pojawiają się w ofercie firm pożyczkowych. Takie zobowiązanie można także zaciągnąć przez internet, co znacznie ułatwia i przyśpiesza cały proces. Osoby, które mają negatywne wpisy w Biurze Informacji Kredytowej, mogą skorzystać z pożyczek online i w ten sposób wesprzeć domowy budżet.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój wniosek o przyznanie pożyczki online zostanie rozpatrzony pozytywnie, mimo negatywnych wpisów w BIK to możesz skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Taka osoba na podstawie Twoich potrzeb oraz możliwości finansowych znajdzie dla Ciebie najlepszą ofertę pożyczki i pomoże Ci ją uzyskać. Dzięki współpracy z ekspertem możesz mieć większą pewność, że Twój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, nawet jeśli Twoja zdolność kredytowa jest bardzo niska, a historia kredytowa negatywna.

Pożyczki dla zadłużonych online

Zadłużenie to problem, który dotyka coraz więcej osób. Niestety przez nieprzemyślane zaciąganie kredytów i pożyczek można bardzo szybko wpaść w kłopoty finansowe. Przed zaciągnięciem nowego zobowiązania zawsze warto pomyśleć, czy będziesz w stanie je spłacić w terminie. Jeśli jednak jest już za późno i zmagasz się z problemem zadłużenia, to możesz skorzystać z pożyczki dla zadłużonych online. Takie zobowiązanie można przeznaczyć na spłatę zaległych zobowiązań i zyskać jedną ratę, która jest łatwiejsza do spłaty. Firmy pożyczkowe weryfikują swoich klientów pod kątem posiadanego zadłużenia. Jak już jednak wspomnieliśmy w tym artykule, podchodzą one do tej kwestii o wiele liberalniej niż banki. Przez to nawet osoby, które mają opóźnienia w spłacie swoich zobowiązań, mogą otrzymać dodatkową gotówkę w ramach pożyczki dla zadłużonych.

pożyczki online - wykres kwotowy
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/branza-pozyczkowa-w-polsce-w-trudnej-sytuacji-coraz-trudniej-o-pozyczke/zq9wgr9

Pożyczka na dowód online

Aby otrzymać pożyczki online, nie trzeba przygotowywać wielu dokumentów. W większości przypadków wystarczy tylko ważny dowód osobisty. Przy niskich kwotach zobowiązań pożyczkodawcy nie wymagają od swoich klientów zaświadczenia o dochodach, a nawet nie sprawdzają szczegółowo zdolności i historii kredytowej klienta. Pożyczka na dowód online jest łatwo dostępna i może z niej skorzystać praktycznie każda pełnoletnia osoba, która wylegitymuje się dowodem osobistym. Procedury, które są obecnie stosowane w przypadku udzielania pożyczek przez internet, są wygodne, szybkie i jednocześnie bezpieczne.

Pożyczki online – najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób pożyczkodawcy weryfikują tożsamość swoich klientów?

Pożyczkodawcy mogą weryfikować tożsamość klientów, którzy ubiegają się o pożyczki online na kilka sposobów. Najpopularniejszym sposobem jest weryfikacja za pomocą dowodu osobistego lub przelewem bankowym. Firma pożyczkowa może poprosić klienta o skan dowodu osobistego, aby sprawdzić, czy dane w nim zawarte zgadzają się z tymi, które są we wniosku. Alternatywą jest poproszenie pożyczkobiorcy o wykonanie przelewu na konto firmy – kwota, którą należy przelać, jest symboliczna.

Czy można otrzymać pożyczkę online bez BIK?

Pożyczki online bez BIK, są dostępne i można je spotkać w ofercie wielu firm pożyczkowych. Osoby, które mają negatywne wpisy w Biurze Informacji Kredytowej, nie muszą się więc obawiać tego, że otrzymają negatywną odpowiedź na swój wniosek. Pożyczki online to dobra alternatywa dla kredytów bankowych. Pożyczkodawcy nie stawiają przed swoimi klientami tyle wymagań co tradycyjne banki.

Jakie dokumenty są niezbędne, aby otrzymać pożyczkę online?

W przypadku pożyczek online na niewielkie kwoty nie trzeba przygotowywać wielu dokumentów. Wystarczy, że przygotujesz swój dowód osobisty. Zaświadczenie o dochodach od pracodawcy może być wymagane w przypadku większych kwot. Jeśli jednak potrzebujesz tylko niewielkiej pożyczki, to nie musisz się specjalnie przygotowywać do jej zaciągnięcia – wystarczy ważny dokument tożsamości.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *