Pożyczka ratalna – na czym polega i kto może z niej skorzystać?

17 lutego 2022 Pożyczka ratalna

Pożyczki ratalne to jeden z popularniejszych produktów wśród Polaków. Nie da się ukryć, że chętnie z nich korzystamy w momencie, gdy chcemy zakupić nowy sprzęt RTV i AGD do domu. Pożyczka ratalna jest znana i łatwo dostępna więc nie dziwi fakt, że wielu naszych rodaków ma na koncie choć jedno takie zobowiązanie.

Pożyczka ratalna to inaczej mówiąc pożyczka konsumpcyjna. Co to oznacza? Takie zobowiązanie udzielane jest na podstawie dowodu osobistego. Pieniądze pozyskane w ramach tego zobowiązania można przeznaczyć na zakup artykułów do domu oraz wielu innych dóbr do długotrwałego użytku. Pieniądze uzyskane w ramach pożyczki ratalnej można przeznaczyć na zakup: elektroniki, mebli, sprzętów AGD, urządzeń sportowych itd. Niekiedy pożyczki ratalne mogą posłużyć także do zakupu samochodu. Tego typu produkt finansowy udzielany jest na krótki okres zazwyczaj od roku do 3 lat. Jest to więc zobowiązanie krótkoterminowe lub średnioterminowe. Zobacz, co jeszcze warto wiedzieć o pożyczce na raty.

Pożyczka ratalna online bez BIK

Jeszcze kilkanaście lat temu, aby skorzystać z pożyczki ratalnej, należało udać się do punktu stacjonarnego. Obecnie nie musisz wychodzić z domu, aby uzyskać pieniądze na zakup wymarzonej rzeczy. Procedura jest szybka i praktycznie niczym już nie przypomina dawnego sposobu udzielania pożyczek ratalnych. Nie musisz wypełniać wielu dokumentów, okazywać zaświadczenia o dochodach i pokazywać dowodu osobistego. Obecnie branża pożyczkowa chętnie korzysta z dobrodziejstw technologii i wykorzystuje je podczas całego procesu udzielania pożyczek ratalnych swoim klientom. Wniosek o przyznanie pożyczki ratalnej możesz złożyć przez internet o dowolnej porze i z dowolnego miejsca. Polacy chętnie korzystają z pożyczek ratalnych online. Można je otrzymać nawet w ciągu kilkunastu minut.

Jak jednak wygląda sytuacja w momencie, gdy nasze wpisy w BIK są negatywne? Otóż osoby z niską zdolnością kredytową i złą historią kredytową mogą mieć problem z otrzymaniem pieniędzy od banku. Tego typu instytucje finansowe dokładnie weryfikują swoich klientów pod kątem obecności w bazach dłużników oraz wpisów w BIK. Nawet jedno zarejestrowane opóźnienie w spłacie zobowiązań może sprawić, że otrzymanie kredytu ratalnego będzie bardzo trudne. Jeśli otrzymałeś od banku odmowną decyzję, to skorzystaj z oferty prywatnej firmy pożyczkowej. Pożyczkodawcy liberalnie podchodzą do kwestii związanych z analizą zdolności i historii kredytowej swojego klienta. Pożyczka ratalna jest łatwiej dostępna niż kredyt, dlatego wiele osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie.


źródło: https://antyweb.pl/zakupy-ratalne-przez-internet

Pożyczka ratalna na dowód

Pożyczka ratalna na dowód

Aby otrzymać pożyczkę ratalną nie trzeba okazywać wielu dokumentów. W większości przypadków wystarczy posiadanie ważnego dowodu osobistego. Jeśli decydujesz się na pożyczkę ratalną online, to konieczne może być wysłanie skanu dowodu osobistego. Oczywiście dane, które podajesz przez internet, są w pełni chronione i nie ma możliwości, aby ktoś wykradł Twoje wrażliwe dane np. PESEL i numer dowodu osobistego. Firmy pożyczkowe dbają o to, aby składanie wniosku o pożyczkę ratalną było proste, ale także w pełni bezpieczne. 

Podczas wypełniania wniosku możesz zostać poproszony o podanie takich danych jak: miejsce zatrudnienia, wysokość dochodów, miejsce zamieszkania, ilość osób na utrzymaniu i miesięczne koszty utrzymania. We wniosku można też znaleźć rubrykę dotyczącą nazwy firmy oraz jej numeru NIP. Jeśli nie znasz numeru NIP, to wystarczy, że wpiszesz nazwę firmy, w której pracujesz w wyszukiwarkę internetową – tam znajdziesz wszystkie dane, które są Ci niezbędne podczas wypełniania wniosku. Pożyczkodawcy z reguły nie kontaktują się z pracodawcą swojego klienta, ponieważ zazwyczaj nie ma po prostu takiej potrzeby. Wystarczy deklaracja osoby, która wypełnia wniosek, że wszystkie dane, które podaje, są zgodne z prawdą.

Pożyczka ratalna dla zadłużonych

Pożyczka ratalna to rozwiązanie dla osób, które mają problemy finansowe. Co ciekawe firmy pożyczkowe akceptują różne źródła dochodów – nie tylko wynagrodzenie za pracę zawodową. Pod uwagę są brane także pieniądze, które pożyczkodawca otrzymuje z tytułu: emerytury, renty, umowy zlecenie i o dzieło, stypendium, najmu, prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Oznacza to, że możesz być teoretycznie bezrobotny, a i tak masz szanse na uzyskanie korzystnej pożyczki ratalnej. Jeśli borykasz się z problemem zadłużenia, to otrzymanie kredytu w banku będzie dla Ciebie praktycznie niemożliwe. Możesz jednak spróbować w firmach pożyczkowych, które ustalają własne zasady udzielania pieniędzy swoim pożyczkobiorcom. Nawet jeśli masz negatywne wpisy w Biurze Informacji Kredytowej, to Twoje szanse na otrzymanie zobowiązania nie są przekreślone.

Chcesz uzyskać pożyczkę na raty, ale obawiasz się odmowy przez liczbę długów, jakie posiadasz? Skontaktuj się z doradcą kredytowym, który pomoże Ci uzyskać nowe zobowiązanie finansowe. Taka osoba zapozna się z Twoją aktualną sytuacją finansową i podpowie Ci jak rozwiązać problem zadłużenia. Z pomocą specjalisty możesz uzyskać korzystną pożyczkę ratalną, która jest Ci niezbędna do dokonania zakupów. Pomoc takiej osoby zwiększa Twoje na uzyskanie pozytywnej odpowiedzi na wniosek o pożyczkę. Doradca może negocjować warunki spłaty pożyczki z firmą pożyczkową. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas, pieniądze oraz nerwy to skorzystanie z pomocy doradcy będzie najlepszym rozwiązaniem.

Pożyczka ratalna – kwota i okres spłaty

Dzięki pożyczce ratalnej możesz rozłożyć płatność na raty w dłuższym czasie. Najczęściej można spotkać się z ofertą pożyczek ratalnych, których płatność jest rozłożona nawet na 3 lata. Oznacza to, że będziesz miał aż 36 miesięcy na pełną spłatę swojego zobowiązania. Rozłożenie pożyczki na 3 lata sprawi, że miesięczna rata nie będzie zbyt wysoka i bez problemu będziesz ją spłacać, nawet jeśli Twój domowy budżet nie jest zbyt wysoki. Minimalny okres spłaty może wynieść nawet 2 miesiące jednak częściej można spotkać się z ratami na 3 lub 6 miesięcy. Wszystko zależy od kwoty zakupu, którego chcesz dokonać, im będzie on większy tym na więcej rat warto go rozłożyć, aby miesięczne koszty nie przewyższył Twoich realnych możliwości.

Pożyczka ratalna kwota

źródło: https://antyweb.pl/zakupy-ratalne-przez-internet

Jeśli chodzi o maksymalną kwotę pożyczki ratalnej, to jest ona uzależniona od firmy, w której pożyczamy pieniądze. Ostateczny koszt zobowiązania może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. W prywatnych firmach pożyczkowych można znaleźć pożyczki ratalne na 10, 20, a nawet 30 tysięcy złotych. To ile pieniędzy możesz maksymalnie otrzymać, uzależnione jest od Twoich zarobków oraz zdolności kredytowej. Ważne jest również to, ile kosztuje rzecz, którą chcesz kupić na raty. Możesz otrzymać pełną kwotę, która jest Ci potrzebna na zakup lub tylko jej część, jeśli posiadasz oszczędności i chcesz je przeznaczyć na zakupy.

Wcześniejsza spłata pożyczki ratalnej

Jeśli chcesz wcześniej spłacić swoją pożyczkę ratalną, to masz taką możliwość. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokonać wcześniejszej spłaty na rachunek pożyczkodawcy. Dzięki temu szybciej będziesz mógł zapomnieć o swoim zobowiązaniu i odetchniesz od comiesięcznej spłaty rat. Szybsza spłata jest korzystnym rozwiązaniem, ponieważ może zmniejszyć całkowity koszt zobowiązania. Zanim dokonasz wpłaty na konto pożyczkodawcy, zapoznaj się ze swoją umową pożyczki ratalnej. Znajdziesz w niej informacje dotyczące wcześniejszej spłaty pożyczonych pieniędzy. Większość firm pożyczkowych umożliwia wcześniejszą spłatę bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Nie będziesz musiał płacić prowizji za wcześniejsze uregulowanie całości pożyczki. Oczywiście wcześniej warto się upewnić, na jaki rachunek należy przelać pieniądze i czy pożyczkodawca nie uwzględnia prowizji za taką możliwość.

Pożyczka ratalna – najczęściej zadawane pytania

Jakie dokumenty są potrzebne do zaciągnięcia pożyczki ratalnej?

Aby otrzymać pożyczkę ratalną, trzeba wypełnić odpowiedni wniosek i przygotować ważny dokument tożsamości. Firmy pożyczkowe zazwyczaj wymagają od swoich klientów okazania jedynie dowodu osobistego. Rzadziej można spotkać się z prośbą o okazanie zaświadczenia o dochodach od pracodawcy. Zaświadczenie o dochodach może być potrzebne w przypadku pożyczek ratalnych na wysoką sumę.

Na jaki okres można zaciągnąć pożyczkę ratalną i jaka jest maksymalna kwota?

Pożyczki ratalne można zaliczyć do zobowiązań krótko lub średnioterminowych. Okres spłaty takiego zobowiązania to zazwyczaj 1 rok do 3 lat. Jeśli chodzi o kwotę pożyczki, to jest ona uzależniona od kwoty zakupu, którego chcemy dokonać. Pożyczka ratalna może wynosić od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Warunki oferty są ustalane indywidualnie między klientem a firmą pożyczkową.

Czy można wcześniej spłacić pożyczkę ratalną?

Istnieje możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki ratalnej. Warto jednak zwrócić uwagę czy pożyczkodawca pobiera za to prowizję. W większości przypadków wcześniejsze spłacenie zobowiązania będzie darmowe i można tego dokonać w dowolnym momencie trwania umowy. Wystarczy przelać odpowiednią kwotę na konto bankowe firmy pożyczkowej. Wcześniejsza spłata to dobre rozwiązanie, jeśli chcesz uwolnić się od zobowiązań finansowych.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *