Kredyt bez dowodu – czy jest możliwy?

1 lutego 2023 Kredyt bez dowodu

Dla wielu osób pożyczenie pieniędzy jest koniecznością. Osiągane zarobki są bowiem zbyt niskie, aby móc sobie pozwolić na zaspokojenie wszystkich potrzeb i oczekiwań. Wielu klientów jest przekonanych, że kredyt bez ważnego dowodu osobistego nie jest dostępny. Oczywiście obecnie znaczna część firm wymaga przedstawienia dokumentu potwierdzającego tożsamość. Jak się jednak okazuje, pożyczenie pieniędzy bez dowodu jest możliwe. Jedynym warunkiem, jaki trzeba spełnić, jest podanie swoich danych osobowych. Jeśli je znasz, możesz liczyć na szybki kredyt bez dowodu osobistego.

Kredyt bez dowodu – częste zapytanie konsumentów

Klientów szukających informacji na temat kredytu bez dowodu osobistego nie brakuje. Okazuje się, że pytanie dotyczącego tego, czy można wziąć kredyt bez dowodu, jest jednym z naprawdę często zadawanych. Z czego to wynika? Wielu osobom zależy na naprawdę szybkim pożyczeniu pieniędzy bez zbędnych formalności. Nie chcemy tracić czasu na wypełnianie stosu dokumentów, szukamy takich firm pożyczkowych, które zagwarantują nam pieniądze na koncie przy minimum formalności. Warto podkreślić, że kredyt na pesel bez dowodu nie jest dostępny w żadnym banku. Takie usługi oferują wyłącznie firmy pożyczkowe, których na rynku usług finansowych obecnie naprawdę nie brakuje. Różnią się one pod względem ofert, co sprawia, że każdy, kto chce pożyczyć pieniądze znajdzie tą idealnie wpisującą się w posiadane preferencje i potrzeby.

Dowód osobisty to jeden z ważniejszych dokumentów w przypadku pożyczania pieniędzy. To właśnie on pozwala na potwierdzenie tożsamości, a tym samym zapobiega wyłudzeniom kredytów przez przypadkowe osoby. Dlaczego kredyt bez dowodu nie oznacza kredytu bez potwierdzania tożsamości, a jedynie taki, w przypadku którego wystarczy podać dane w dowodzie. Dokument nie musi być fizycznie dostępny. Jest to rozwiązanie pośrednie, które od dawna sprawdza się naprawdę bardzo dobrze. Oczywiście pamiętaj, aby nigdy swoich danych nie podawać w przypadkowych miejscach. Obecnie bardzo dużo mówi się o tak zwanej kradzieży tożsamości. Jeśli sam nie zadbasz o bezpieczeństwo własnych danych, nikt tego za Ciebie nie zrobi. Dlatego tak ważne jest, aby pożyczkę na dowód zaciągać wyłącznie w sprawdzonych firmach, o czym nieco więcej powiemy w dalszej części naszego artykułu.

Czy można wziąć kredyt bez dowodu osobistego?

Jeśli nie zależy Ci na kredycie bankowym, możesz liczyć na pożyczkę bez konieczności przedstawiania dowodu osobistego. Pamiętaj jednak, że firmy pożyczkowe proponują pożyczki na mniejsze kwoty niż kredyty, jakie można dostać w banku. To przekłada się na zdecydowanie mniejsze formalności, a jednocześnie znacznie krótszy czas oczekiwania na pieniądze. Zdarza się, że w przypadku firm pożyczkowych pieniądze trafiają na konto w ciągu piętnastu minut od złożenia wniosku.

Kredyt bez dowodu jest dostępny, ale tylko pod warunkiem, że znasz swoje dane. Tak naprawdę w takiej pożyczce nie chodzi bowiem o to, że nie musisz posiadać dokumentu tożsamości – nie trzeba go wyłącznie przedstawiać do wglądu czy dostarczać kserokopii. Wystarczy w odpowiednich miejscach we wniosku o kredyt wpisać niezbędne dane, aby cała procedura została uruchomiona. Na ogół musisz więc znać:

  • numer PESEL;
  • numer i serię dokumentu tożsamości.

Bez tych danych trudno oczekiwać, że jakakolwiek instytucja zdecyduje się pożyczyć Ci pieniądze.

Pożyczki bez dowodu – kto o taką najczęściej pyta?

Kredyt bez dowodu to produkt finansowy cieszący się popularnością w przypadku określonej grupy klientów. Pożyczki bez dowodu najczęściej poszukują ci, którym zależy na naprawdę bardzo szybkim pożyczeniu pieniędzy. Są to więc osoby, które nie mogą czekać, aż bank zakończy długą procedurę badania zdolności i historii kredytowej. Pożyczki, w przypadku których dowód nie jest wymagany, są najczęściej udzielane bez zbędnych formalności.

Pożyczka online bez dowodu osobistego wzbudza zainteresowanie również tych osób, które nie mają szans na otrzymanie kredytu w banku. Tyczy się to przede wszystkim tych, których historia kredytowa nie jest najlepsza. Jeśli dotychczasowe zobowiązania nie były regulowane w terminie, musisz liczyć się z tym, że bank nie podejdzie zbyt entuzjastycznie do złożonego przez Ciebie wniosku kredytowego. Podobnie wówczas, gdy masz problem z udokumentowaniem osiąganych dochodów. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest właśnie pożyczka na pesel.

Pożyczki bez dokumentu tożsamości wzbudzają zainteresowanie także tych osób, które potrzebują pieniędzy szybko, ale jednocześnie na krótko. Decydując się na taki rodzaj pożyczki, można uniknąć niepotrzebnych formalności, których dopełnienie zajmuje nierzadko naprawdę bardzo dużo czasu.

Czy można wziąć pożyczkę bez dowodu?

Jeśli dotarłeś do tego miejsca w naszym artykule, z pewnością już doskonale wiesz, że pożyczki bez dowodu są dostępne. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie są to produkty bankowe. Ich udzielaniem zajmują się firmy pożyczkowe, które często określane są mianem parabanków.

Decydując się na taką formę pożyczania pieniędzy, musisz pamiętać, aby postawić na rzetelną, sprawdzoną firmę. Wiąże się to z faktem udostępniania danych – wprawdzie nie przesyłasz skanu dowodu osobistego, ale musisz podać zawarte w nim informacje. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z usług firm poleconych przez znajomych, przyjaciół bądź fachowców. Tak zwane parabanki nie cieszą się najlepszą opinią wśród Polaków. Tymczasem trzeba wyraźnie zaznaczyć, że na rynku działają również te, które świadczą usługi na bardzo wysokim poziomie i nie stosują żadnych klauzul niedozwolonych. Korzystanie z usług takich firm pożyczkowych jest absolutnie bezpieczne.

Oczywiście bez względu na to, na którą firmę pożyczkową się zdecydujesz, musisz pamiętać, że pożyczone pieniądze prędzej czy później trzeba oddać. Dlatego pożyczka bez dowodu osobistego powinna być bardzo dokładnie przemyślana. Zanim zdecydujesz się podpisać umowę, pomyśl, czy te pieniądze faktycznie są Ci potrzebne. Zastanów się również nad tym, czy będziesz w stanie spłacać raty zgodnie z ustalonym harmonogramem. Opóźnienia będą zawsze wiązały się z naliczaniem karnych odsetek, które mogą być naprawdę wysokie. W efekcie będziesz musiał oddać dużo więcej, niż zdecydowałeś się pożyczyć. Co istotne, brak wywiązywania się ze swoich zobowiązań może sprawić, że Twoja sprawa trafi do sądu. Wierzyciel może uzyskać tytuł wykonawczy, a to będzie skutkowało wizytą komornika.

Czy można wziąć pożyczkę bez dowodu? To pytanie, na które odpowiedzi szuka wielu Polaków. Nie chcemy korzystać z usług banków, które na ogół stawiają duże wymogi formalne potencjalnym kredytobiorcom. Zależy nam na tym, aby procedura ubiegania się o pożyczkę była jak najprostsza. Do tego nie chcemy borykać się z koniecznością przedstawiania żadnych dokumentów. Wszystko to sprawia, że pożyczki, które można otrzymać bez dowodu, a jedynie na dane z niego, są niezwykle popularne.

1/5 - głosów: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *