Sankcja darmowego kredytu

23 lutego 2023 Sankcja darmowego kredytu

Jakiś czas temu zdecydowałeś się na wzięcie pożyczki, jednak masz wrażenie, że firma pożyczkowa nie jest do końca uczciwa? Sprawdź, czy możesz odwołać się do sankcji darmowego kredytu!

Czym jest sankcja darmowego kredytu?

Sankcja darmowego kredytu jest rozwiązaniem prawnym, które stworzone zostało przede wszystkim w celu ochrony osób, korzystających z pożyczek i kredytów, przed nieuczciwymi firmami i instytucjami pożyczkowymi. Niestety, bardzo często firmy udzielające pożyczek stosują różnego typu nieuczciwe praktyki. Może też dochodzić do różnorodnych pomyłek, które mogą mieć negatywne dla pożyczkobiorców skutki. Właśnie dlatego stworzono rozwiązanie, jakim jest sankcja darmowego kredytu

Odwołanie się do sankcji darmowego kredytu niesie ze sobą wiele korzyści dla kredytobiorców. Najważniejszą z nich jest oczywiście obniżenie kosztu kredytu lub pożyczki do zera. Dzięki temu rozwiązaniu bowiem pożyczkobiorca spłaca jedynie tę kwotę, jaką pożyczył – bez dodatkowych prowizji czy innych kosztów. W ten sposób firma pożyczkowa nie zarabia na udzielonej pożyczce, a kredyt staje się darmowy. Widać więc, że rozwiązanie to ma bardzo poważne konsekwencje. Dla pożyczkobiorcy jest to jednak ochrona przed oszustwami czy nieuczciwym działaniem firm. 

Sankcja darmowego kredytu – dla kogo?

Sankcja darmowego kredytu ma na celu ochronę wszystkich, którzy korzystają z pożyczek, kredytów czy chwilówek. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń – tak naprawdę każda osoba, która podejrzewa, że podczas udzielania pożyczki nie dopełniono wszystkich wymogów formalnych, może odwołać się do sankcji darmowego kredytu. 

Wiele osób zastanawia się, jakie sytuacji mogą zostać zakwalifikowane jako nieuczciwe praktyki. Innymi słowy, co dokładnie może stanowić podstawę do odwołania się do sankcji kredytu darmowego? Najczęściej są to następujące przypadki:

  • umowa kredytu lub pożyczki nie została zawarta na piśmie, 
  • nie spełniono wszystkich koniecznych warunków, które są wymogiem w przypadku umów zawieranych na odległość, 
  • w umowie pojawiły się jakiekolwiek błędy, dotyczące między innymi RRSO, oprocentowania, prowizji czy innych kwot – wszystkie takie informacje należy dokładnie sprawdzać!
  • brak informacji o warunkach odstąpienia od umowy, 
  • pojawienie się w umowie jakichkolwiek zapisów, które w sposób niepozostawiający wątpliwości są niekorzystne dla klienta, 
  • dodatkowe koszty, o których klient nie miał pojęcia. 

Jak widać, powodów do odwołania się do sankcji darmowego kredytu jest naprawdę sporo. Oczywiście każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie – z pewnością jednak w razie wątpliwości warto pamiętać o istnieniu rozwiązania, jakim jest sankcja darmowego kredytu

Specjaliści Spłaty Kredytów przeprowadzą Cię przez cały proces kredytowania.

Od znalezienia dostępnych ofert i wybór najkorzystniejszej, poprzez złożenie wniosku, negocjacje z instytucją finansową i pozyskanie indywidualnych warunków zobowiązania, aż do podpisania umowy kredytowej. Pozyskaj finansowanie przy minimum formalności i bez stresu!

Skontaktuj się z doradcą!

Sankcja kredytu darmowego – wzór

Poszukujesz wzoru sankcji darmowego kredytu, ponieważ chcesz odwołać się do takiego rozwiązania? Aby przygotować oświadczenie o sankcji darmowego kredytu, musisz przede wszystkim zgromadzić dokumentację niezbędną do udowodnienia nieuczciwych praktyk firmy pożyczkowej. Może to być cała umowa. Dodatkowo w oświadczeniu można opisać budzące wątpliwości praktyki. 

Oświadczenie o sankcji darmowego kredytu składane jest w formie reklamacji. Klient może złożyć odwołanie w ciągu roku od dnia wykonania umowy. Firma natomiast ma 30 dni na ustosunkowanie się do takiego wniosku. W przypadku decyzji pozytywnej klient może liczyć na zwrot kosztów kredytu lub pożyczki. Jeśli decyzja firmy będzie odmowna, pozostaje jedynie wejście na drogę sądową. 

Jeśli chodzi o wzór sankcji darmowego kredytu, należy pamiętać także o przygotowaniu dwóch kopii, o zawarciu w dokumencie wszystkich istotnych danych osobowych i kontaktowych, a także o odpowiednim zaadresowaniu dokumentu. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do sposobu przygotowania oświadczenia o sankcji darmowego kredytu, warto skorzystać z pomocy prawnej. Z pewnością zwiększy to szanse na odzyskanie części środków. 

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *