POŻYCZKA PRZEZ INTERNET NA KONTO – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

14 września 2020 Pożyczka przez internet na konto w banku

Pożyczka przez Internet na konto to stosunkowo często wyszukiwana fraza. Wielu osobom zależy bowiem na tym, aby zaciągnąć zobowiązanie w jak najkrótszym czasie i bez zbędnego stresu, a więc najlepiej całkowicie zdalnie. Można się jednak w związku z tym zastanawiać: czy pożyczka internetowa jest możliwa? Czy jest ona bezpieczna i którą ofertę wybrać, aby nie przepłacić? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdują się w dalszej części tego artykułu.

Czy pożyczka przez Internet na konto jest możliwa?

Obecnie bardzo wiele spraw, które niegdyś wymagały osobistej wizyty w oddziale danej instytucji, można doprowadzić do pomyślnego zakończenia całkowicie przez Internet, bez wychodzenia z domu. Jedną z takich spraw jest pożyczka przez Internet na konto. Liczne firmy pożyczkowe ograniczają formalności do minimum i dbają o jak najszybszą wypłatę środków, aby zadowolić klientów.

W ramach ograniczania formalności do oferty wielu firm pożyczkowych weszła pożyczka przez Internet na konto. Jak wskazuje sama jej nazwa, cały proces zaciągania pożyczki realizowany jest zdalnie, a pożyczona gotówka trafia bezpośrednio na nasze konto. Niektórzy pożyczkodawcy wciąż mają fizyczne oddziały, w których można wziąć pożyczkę w bardziej tradycyjny sposób, natomiast nie da się ukryć, że obecnie prym wiodą pożyczki internetowe.

Ich największą zaletą jest szybkość – zarówno składania wniosku, jego rozpatrywania, jak i czasu, w którym pieniądze trafiają na nasze konto. Cenione są również stosunkowo niskie wymagania w stosunku do pożyczkobiorców. Dlatego też pożyczka na konto brana jest często przez osoby, które miałyby problemy z uzyskaniem kredytu w banku, na przykład z uwagi na niską zdolność kredytową lub negatywną historię kredytową.

Pożyczka internetowa – czy jest bezpieczna?

Wiemy już, że pożyczka przez Internet na konto, niewymagająca wychodzenia z domu i bezpośredniego kontaktu z firmą pożyczkową, jest jak najbardziej możliwa. Jest to popularne rozwiązanie, ale są również osoby, które czują w związku z nim pewną obawę i nie są chętne z niego skorzystać. Pojawia się w związku z tym jedno kluczowe pytanie: czy pożyczka internetowa jest bezpieczna?

Nie da się ukryć, że Internet daje nowe możliwości, ale też niesie za sobą pewne zagrożenia. Pojawia się ryzyko, że oszust będzie w stanie podszyć się pod inną osobę i zaciągnąć pożyczkę na jej dane. Łatwiej jest tego dokonać, kiedy nie trzeba samodzielnie udać się do oddziału z dowodem osobistym – w takiej sytuacji znacznie trudniej jest zauważyć, że potencjalny pożyczkodawca nie jest tym, za kogo się podaje. Firmy pożyczkowe i banki stosują jednak szereg zabezpieczeń, aby upewnić się, że w zdecydowanej większości przypadków wszelkie próby wyłudzeń zakończą się niepowodzeniem.

Przede wszystkim zawsze przy zaciąganiu pożyczki niezbędne będzie wypełnienie wniosku i dostarczenie takich informacji, jak data urodzenia, PESEL, a także numer i seria dowodu osobistego. Są to dane, które powinniśmy chronić, aby nie wpadły w niepowołane ręce. Dlatego też należy uważać, gdzie oddaje się na przechowanie dowód osobisty i nie przesyłać znajdujących się na nim informacji e-mailem, czy poprzez komunikatory internetowe.

Jednak nawet, jeśli złodziej wejdzie w posiadanie informacji zawartych w naszym dowodzie, jego skanu, czy samego dowodu, nie wszystko jest jeszcze stracone. Należy przy tym podkreślić, że jeśli zgubiliśmy dowód osobisty, został on skradziony bądź podejrzewamy, że oszuści zyskali dostęp do jego numeru i serii, należy dokument zastrzec. Dzięki temu nie będzie on mógł zostać użyty, na przykład właśnie do zaciągnięcia pożyczki.

Metody weryfikacji tożsamości – pożyczka przez Internet na konto

Wiemy już, że pożyczka przez Internet na konto wymaga podania szeregu informacji znajdujących się w naszym dowodzie osobistym. To jednak nie wszystko. Poza tym pożyczkodawcy stosują także wiele innych dodatkowych zabezpieczeń, aby upewnić się, że osoba planująca wziąć pożyczkę jest rzeczywiście tą osobą, za którą się podaje. Do najczęściej spotykanych metod weryfikacji tożsamości należą:

  • przelew weryfikacyjny
  • aplikacja do weryfikacji tożsamości
  • rozmowa telefoniczna z konsultantem.

Przelew weryfikacyjny opiewa z reguły na kwotę 1 złotego lub jednego grosza. Należy wysłać go na podany przez pożyczkodawcę rachunek, a kiedy zostanie on zaksięgowany, nasza tożsamość zostanie potwierdzona. Jest kluczowe, aby wykonać go z konta bankowego należącego do nas. Kiedy firma pożyczkowa otrzyma przelew, będzie widziała, od kogo go otrzymała. Naszą tożsamość potwierdzi fakt, że mamy dostęp do konta bankowego założonego na dane tożsame z tymi podanymi we wniosku. Nie można więc skorzystać z jakiegokolwiek konta bankowego, a musi ono być nasze.

Aplikacje do weryfikacji tożsamości działają na bardzo podobnej zasadzie, natomiast ich zaletą jest to, że nie wymagają posiadania żadnych środków na koncie (nawet symbolicznej złotówki, czy jednego grosza). Ponadto działają szybciej, ponieważ nie trzeba czekać, aż pożyczkodawca zaksięguje przelew. Za ich pomocą logujemy się do naszego konta w serwisie transakcyjnym banku, a następnie aplikacja sama błyskawiczne pobiera wszystkie niezbędne informacje (nasze imię i nazwisko, adres). Dzięki temu możliwe jest natychmiastowe porównanie, czy dysponujemy kontem bankowym założonym na te same dane, które podaliśmy we wniosku.

Warto przy tym wskazać, że niektóre aplikacje do weryfikacji tożsamości wraz z naszymi podstawowymi danymi pobierają także historię transakcji. Na jej podstawie pożyczkodawca może ocenić, czy jesteśmy wiarygodnym potencjalnym klientem, czy też udzielenie nam pożyczki jest zbyt dużym ryzykiem.

Najlepsza pożyczka przez Internet na konto

Jeśli interesuje nas pożyczka przez Internet na konto, dostępny jest prawdziwy ogrom ofert, z których możemy wybierać, a ciągle pojawiają się kolejne. Co więcej, wiele z nich na pierwszy rzut oka bardzo niewiele się różni. Tak więc którą ofertę wybrać, aby nie przepłacić i nie związać się z nierzetelnym, niegodnym zaufania pożyczkodawcą? Najlepszym rozwiązaniem jest poproszenie o wsparcie w tym zakresie wykwalifikowanego pośrednika kredytowego.

Dobry pośrednik kredytowy w pierwszej kolejności dokładnie przeanalizuje naszą sytuację, a następnie, na podstawie zgromadzonych danych, dobierze najlepszą ofertę spośród wszystkich dostępnych. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że warunki zobowiązania będą optymalne, a pożyczkodawca – uczciwy.

Pośrednicy kredytowi dysponują wiedzą na temat polskiego rynku usług finansowych – zarówno pożyczek, jak i kredytów. Mają także możliwość prowadzenia negocjacji z osobami pracującymi na szczeblach decyzyjnych w różnych instytucjach finansowych, co pozwala im pozyskiwać dla swoich klientów kredyty i pożyczki na najlepszych możliwych warunkach. Nie bez znaczenia jest również fakt, że przejmują oni na siebie ciężar formalności związanych z zaciąganiem zobowiązania, dzięki czemu dla pożyczkobiorcy cały proces jest szybki, pozbawiony stresu i całkowicie bezproblemowy.

Pewną alternatywą jest korzystanie z internetowych rankingów i porównywarek, czy też samodzielne porównywanie ofert różnych pożyczkodawców, ale nie jest to rozwiązanie tak pewne, jak indywidualne wsparcie specjalisty.

Pożyczka przez Internet na konto – podsumowanie

Pożyczka przez Internet na konto to niewątpliwie ciekawe rozwiązanie. Zwłaszcza, jeśli potrzebujemy pieniędzy w jak najszybszym czasie i nie chcemy w związku z tym radzić sobie z dużą ilością formalności. Jest to wbrew pozorom stosunkowo bezpieczna opcja – wyłudzenia pożyczek zdarzają się stosunkowo rzadko, a w dużej mierze możemy im zapobiec, po prostu dbając o bezpieczeństwo swoich danych osobowych.

To, czy pożyczka internetowa jest opłacalna, zależy z kolei już od szczegółów danej oferty. Pożyczek na konto jest bardzo wiele i potrafią one znacząco różnić się parametrami (choć wiele jest również takich, które wyglądają bardzo podobnie). Dlatego też znalezienie najlepszej, dla większości osób może być dużym wyzwaniem. Warto więc zlecić to ekspertowi, aby niepotrzebnie nie przepłacić.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *