Co to jest kredyt rewolwingowy i czy warto się na niego zdecydować?

25 października 2022 kredyt rewolwingowy co to

Taki rodzaj kredytu jest dość ikoniczny. Wyróżnia się on tym, że zostaje odnowiony po spłacie części zobowiązania (może być całość). Główne zastosowanie, jeśli chodzi o kredyt rewolwingowy to zachowanie płynności finansowej mniejszej działalności lub dużej firmy. W praktyce taka usługa sprowadza się na przykład do korzystania z karty kredytowej. Co warto wiedzieć, jeśli chodzi o kredyt rewolwingowy?

Kredyt rewolwingowy – co to jest?

To inna nazwa na swego rodzaju kredyty odnawialne. Takie usługi działają, dzięki ustalonemu z góry limitowi pożyczonych środków, który odnawia się z każdą spłatą. Czym różni się to od standardowej pożyczki? Przede wszystkim kredyt rewolwingowy nie jest jednorazowy. Stałe limity są odnawiane – każda spłata oznacza ponowną możliwość skorzystania z pożyczki.

Taki kredyt w praktyce działa naprawdę prosto. Otrzymujesz środki do wykorzystania w dowolny sposób. Ich wysokość zależy od ustalonego wcześniej limitu. Należy spłacać raty zgodnie z umową. Kredyt rewolwingowy będzie odnawiał się przy każdej spłacie (nawet części należności).

Trudne kredyty to nasza specjalność. Z pomocą doradcy Spłata Kredytów uzyskasz potrzebne finansowanie niezależnie od skomplikowania sytuacji

Napisz do nas!

Kredyt rewolwingowy, a kredyt w rachunku bieżącym – czym się różnią?

Warto wiedzieć, że te dwie usługi są bardzo podobne, jednak nie należy ich mylić. Różnią się pod kilkoma podstawowymi względami. Kredyt rewolwingowy jest przede wszystkim nieograniczony, jeżeli korzystasz z limitu środków uważnie. W dowolnym momencie klient może wypłacać gotówkę i wykorzystywać ją na dowolne sposoby. Mimo wszystko korzystanie z kredytu rewolwingowego nie jest koniecznością. Można nawet przez cały miesiąc w ogóle nie użyć karty kredytowej.

Warto zauważyć, czym konkretnie różni się kredyt w rachunku bieżącym. Przede wszystkim dostępność środków jest zupełnie inna. Kredyt rewolwingowy umożliwia korzystanie z pożyczonej gotówki w dowolnym momencie. Pożyczka w rachunku własnym pozwala na używanie środków dopiero po wydaniu wszystkich swoich pieniędzy. To podstawowa różnica, o której należy pamiętać.

Kredyt rewolwingowy – oprocentowanie i koszty, które należy znać przed skorzystaniem z usługi

Przed zaciągnięciem takiego kredytu, warto znać jego konkretne koszty. Oczywiście wiele różni się w zależności od wybranego banku. Mimo wszystko kredyt rewolwingowy najczęściej kosztuje mniej, niż standardowe pożyczki. To bardzo ważna zaleta. Większość banków również indywidualnie podchodzi do takiej oferty – wszystkie warunki są ustalane personalnie z klientem. Bardzo ważne w przypadku oprocentowania kredytu rewolwingowego jest to, że nalicza się je od wydanej kwoty. Nie jest brany pod uwagę limit czy inne kwestie, a konkretnie to, ile pożyczonych pieniędzy wyda kredytobiorca.

Należy pamiętać, że kredyty rewolwingowe są zwykle przyznawane na krótki okres. Najczęściej wynosi on około 12 miesięcy – dopiero później jest przedłużany. Dość ważne jest to, by po upływie tego okresu renegocjować warunki. W ten sposób można uzyskać bardziej opłacalny kredyt.

Pomożemy Ci nawet jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji.

Skontaktuj się ze swoim doradcą!

Jak otrzymać kredyt rewolwingowy? Warunki, które trzeba spełniać

Ubieganie się o kredyt rewolwingowy wymaga spełnienia kilku podstawowych warunków. Przede wszystkim trzeba wykazać dochód i jego wysokość. Na tej podstawie banki ustalają, jak duży limit mogą przyznać danemu kredytobiorcy. Znaczenie ma także zdolność kredytowa. Tylko osoby z bardzo dobrą historią będą mogły otrzymać kredyt rewolwingowy. Nie można mieć dużych zaległości czy problemów z przeszłymi spłatami rat.

Bardziej restrykcyjne warunki mają przedsiębiorcy. Firma lub działalność musi funkcjonować przez minimum 6, lub 12 miesięcy. Oprócz tego trzeba wykazać dochody. Przedsiębiorcy zostaną wypytani dokładnie o rentowność firmy, staż i zdolność kredytową właściciela.

Kredyt rewolwingowy – dla kogo i czy warto z niego korzystać?

Ten produkt jest skierowany przede wszystkim dla przedsiębiorców. Kredyt rewolwingowy to idealne rozwiązanie, jeśli chodzi o zachowanie ciągłości finansowej czy też rozwój firmy. Warto wybrać taką usługę, kiedy wiesz, że bez problemu poradzisz sobie z comiesięcznymi należnościami. Z kredytu korzystasz, tylko kiedy potrzebujesz i płacisz wyłącznie za to, co wydasz. To bardzo wygodne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *