Umowa na zastępstwo a kredyt – co musisz wiedzieć?

4 października 2022 Umowa na zastępstwo a kredyt

Umowa na zastępstwo a kredyt – czy to w ogóle jest możliwe, a jeśli tak, to co musisz wiedzieć i na jakie formalności się przygotować? Poznaj najważniejsze zagadnienia, skup się na niezbędnych dokumentach i krok po kroku zwiększaj swoją zdolność oraz wiarygodność kredytową, by móc realizować zamierzone cele czy marzenia!

Umowa na zastępstwo a zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa często potencjalnym kredytobiorcom spędza sen z powiek. O ile przy umowie o pracę warunki jakie musisz spełnić są dość jasne, tak umowa na zastępstwo a kredyt wciąż budzi sporo wątpliwości. Jest to bowiem specyficzna forma zatrudnienia na jasno określony czas, wynikająca z potrzeby zastąpienia danego pracownika. Czy umowa o zastępstwo a kredyt jest możliwe? Jak się okazuje, szanse nie są przekreślone. Wszystko zależy jednak od rodzaju kredytu i kwoty jaką chcesz pożyczyć. Umowa na zastępstwo a kredyt gotówkowy to dość szybka piłka. Bank po analizie Twojej zdolności kredytowej, pomimo umowy na czas określony, w większości przypadków będzie skłonny pożyczyć Ci określoną sumę, o ile oczywiście spełnisz najważniejsze warunki. Pamiętaj jednak, że na zdolność kredytową, oprócz formy i okresu zatrudnienia, wlicza się także ilość osób na utrzymaniu, wysokość dochodów i zobowiązań czy historia spłacania innych, zaciągniętych wcześniej, kredytów. Po dokładnej weryfikacji tych aspektów bank podejmuje odpowiednią decyzję. Bez wątpienia szanse na otrzymanie kredytu wzrastają, jeśli okres trwania umowy na zastępstwo pokrywa się z harmonogramem spłaty potencjalnego zobowiązania. Bank może mieć wtedy pewność, że będziesz miał z czego spłacać zaciągnięty kredyt – stajesz się bardziej wiarygodnym klientem!

Doradcy Spłaty Kredytów przeanalizują Twoją sytuację finansową, znajdą najlepszą ofertę finansowania i przeprowadzą Cię przez proces pozyskiwania kredytu, negocjując dla Ciebie możliwie najlepsze warunki.

Wyślij wniosek!

Umowa na zastępstwo a kredyt hipoteczny 

Sporą zagwozdką potencjalnych kredytobiorców jest to, czy umowa na zastępstwo a kredyt hipoteczny jest możliwe. W tym przypadku bank ma większe wyzwanie, a Ty musisz uzbroić się w dużą cierpliwość. Kredyt hipoteczny a umowa na zastępstwo nie jest niemożliwą opcją, ale wymaga ze strony banku wykonania większego researchu, ponieważ nie ma tutaj gwarancji stałego zatrudnienia i regularnego dochodu przez cały okres trwania umowy kredytowej. Kredyt hipoteczny zaciągasz najczęściej na okres od 10 do 30 lat, a pożyczana kwota znacznie przekracza 50 tysięcy złotych. Kredyt hipoteczny przy umowie na zastępstwo to spore wyzwanie, a jeśli zależy Ci na otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, już na początku tej przygody zwróć uwagę na parę istotnych kwestii.

Jeśli na obecnej umowie pracujesz dłużej niż 6 miesięcy, a umowa ta kończy się dopiero za 12 bądź 24 miesiące, sporo zyskujesz. Dla banku ma znaczenie także to, czy oprócz umowy o zastępstwo posiadasz inne źródła dochodu. Jeśli nie, konieczne będzie wsparcie w postaci współkredytobiorcy – małżonka bądź innej osoby, która posiada świetną zdolność kredytową. Zwiększeniem szans na uzyskanie kredytu hipotecznego przy umowie o zastępstwo jest także przedłożenie w banku promesy od pracodawcy. To dokument potwierdzający, że po umowie o zastępstwo przedłużony zostanie Twój okres zatrudnienia, a umowa zmieni się na umowę o pracę na czas nieokreślony. Pamiętaj jednak, że ta promesa jest wiążąca i regulowana przez Kodeks Pracy. Znaczenie ma także wysokość wkładu własnego czy dotychczasowa historia kredytowa. 

Nie trać cennego czasu na bezowocne wysyłanie wniosków kredytowych.

Skontaktuj się z doradcą, który znajdzie dla Ciebie korzystny kredyt niezależnie od sytuacji.

Napisz do nas!

Umowa na zastępstwo a kredyt gotówkowy 

Umowa na zastępstwo a kredyt gotówkowy to już nieco łatwiejsze wyzwanie. Pożyczasz mniej i na krócej, co dla banku ma spore znaczenie. Na co zwrócić uwagę starając się o kredyt gotówkowy nie mając umowy o pracę na czas nieokreślony? Umowa na zastępstwo powinna trwać co najmniej 12 miesięcy. To bardzo istotne dla banku, który weryfikuje Twoją zdolność kredytową. Na plus jest także to, czy dana umowa na zastępstwo trwa przynajmniej 3 miesiące. Kolejną ważną kwestią jest to, czy dochody uzyskiwane z umowy na zastępstwo są wystarczające, by pokryć zaciągnięte zobowiązanie. Bank zwyczajnie musi mieć pewność, że będziesz mieć z czego oddać pożyczoną sumę. Kredyt gotówkowy przy umowie na zastępstwo jest udzielany najczęściej wyłącznie na okres pokrywający się z okresem jej trwania. Mając tego świadomość szybko możesz ocenić wysokość potencjalnej miesięcznej raty i okres na jaki przydzielony zostanie Ci kredyt gotówkowy.

Umowa na zastępstwo a kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny to spore wyzwanie. Sporo formalności i szczegółów czeka Cię zwłaszcza wtedy, gdy chcesz skorzystać z tej drugiej opcji i zaciągnąć zobowiązanie, by mieć własne cztery kąty. Zacznij jednak dbać o swoją zdolność kredytową od zaraz. Popracuj nad najważniejszymi kwestiami, na które bank zwraca uwagę i pamiętaj, że pozytywna decyzja kredytowa przy umowie na zastępstwo jest w zasięgu Twojej ręki. Jeśli sam nie masz wystarczającej wiedzy w tym temacie, skorzystaj z pomocy profesjonalistów, którzy dokładnie przeanalizują Twoją sytuację, ocenią zdolność kredytową i zrobią wszystko, by ją zwiększyć, a co za tym idzie – pomóc uzyskać Ci wymarzony kredyt.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *