Kredyt konsolidacyjny bez badania zdolności kredytowej.

5 sierpnia 2022 Kredyt konsolidacyjny bez badania zdolności kredytowej.

Kredyt konsolidacyjny bez badania zdolności – czy jest możliwy do uzyskania? 

Konsolidacja kredytów to rozwiązanie, które pozwala połączyć posiadane zobowiązania w jedno i spłacać je na lepszych niż dotąd warunkach. Konsolidacji można poddać różnego rodzaju zobowiązania, na przykład kredyty hipoteczne, gotówkowe, samochodowe, ratalne, czy pożyczki pozabankowe. Jednak choć jest to korzystne rozwiązanie skierowane do osób zadłużonych, to jego uzyskanie nie zawsze jest łatwym zadaniem. Czy możliwe jest uzyskanie kredytu konsolidacyjnego bez badania zdolności kredytowej? Zobacz, czym wyróżnia się takie zobowiązanie i czy faktycznie jest możliwe do otrzymania. 

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej 2022 – czy to w ogóle możliwe? 

Po kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej najczęściej sięgają osoby zadłużone. W przypadku zaległości w spłacie, wielu niezakończonych zobowiązań naraz, czy nawet niskich przychodów, zdolność kredytowa jest znacznie obniżona. Niestety jest to niezbędny czynnik do uzyskania kredytu. Osoby zadłużone mają więc utrudnione zadanie przy ubieganiu się o zobowiązanie finansowe. Żyjemy jednak w czasach, kiedy coraz popularniejsze stają się pożyczki online, po które możemy sięgnąć bez wychodzenia z domu. Banki także starają się wyjść naprzeciw klientom i oferują wiele atrakcyjnych produktów. Czy jednak możliwe jest uzyskanie kredytu konsolidacyjnego bez zdolności kredytowej

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Przede wszystkim warto wiedzieć, co bank bierze pod uwagę przy obliczaniu zdolności kredytowej klienta. Przede wszystkim są to dochody, jakie uzyskuje kredytobiorca oraz z jakich są one źródeł (banki preferują kredytobiorców zatrudnionych na umowę o pracę). Bardzo ważny jest także okres umowy pracowniczej. W najkorzystniejszej sytuacji są osoby zatrudnione na umowę na czas nieokreślony. Bank zwraca także uwagę na historię kredytową, ilość otwartych zobowiązań oraz koszty stałe kredytobiorcy. Do tych ostatnich możemy zaliczyć zarówno raty zaciągnięty zobowiązań, jak i czynsz, opłaty za media itp. 

Kredyt konsolidacyjny bez badania zdolności

Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy zdolności kredytowej bank podejmuje decyzję, która jest podyktowana ryzykiem spłaty kredytu. Analiza zdolności kredytowej ma więc na celu ustalenie, czy stać Cię na nowy kredyt, w tym przypadku konsolidacyjny. Jeśli bank uzna, że kredytobiorca jest godny zaufania, a spłata zobowiązania nie sprawi mu większych kłopotów, to wydaje pozytywną decyzję. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku oceny negatywnej. Wtedy musimy liczyć się z odmową. Warto przy tym wiedzieć, że każdy bank oblicza zdolność kredytową dla klienta samodzielnie. Wynik końcowy może więc się różnić w zależności od instytucji. Odmowa w jednym banku niekoniecznie oznacza odmowę w innym. 

Niestety kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej jest niemożliwy do uzyskania. Zazwyczaj jednak klienci borykają się z niską zdolnością, a nie jej całkowitym brakiem. W takim przypadku warto skorzystać z pomocy pośrednika kredytowego, który ma dostęp do negocjacji na szczeblu decyzyjnym. Może więc występować w roli negocjatora i ubiegać się w naszym imieniu o kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej online – co to za oferta? 

Obecnie otrzymanie kredytu lub pożyczki bez wychodzenia z domu jest jak najbardziej możliwe. Każdy bank ma w swojej ofercie kredyty online. Czy na liście znajduje się również kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej online? O ile na pewno możemy otrzymać kredyt konsolidacyjny online, to jednak oferta bez zdolności kredytowej może być nieosiągalna. Zdolność kredytowa jest podstawowym czynnikiem, który bank bierze pod uwagę przy weryfikacji klienta. Nie oznacza to jednak, że nie możemy otrzymać pożyczki konsolidacyjnej online bez zdolności kredytowej. Na innych zasadach działają firmy pożyczkowe, które łagodniej podchodzą do kwestii weryfikacji wnioskodawcy. 

Popularną ofertą są pożyczki konsolidacyjne bez BIK. W takim przypadku firma pożyczkowa deklaruje, że nie sprawdza klienta w bazach Biura Informacji Kredytowej. Takiej oferty nie znajdziemy w żadnym banku, gdyż jest to jeden z głównych czynników pozwalających określić zdolność kredytową kredytobiorcy. Warto jednak pamiętać, że firma pożyczkowa sprawdza inne kwestie. Może poprosić na przykład o zaświadczenie o zarobkach, czy przelew weryfikacyjny na jeden złoty. 

Kredyt konsolidacyjny bez badania zdolności kredytowej – kiedy warto wziąć?

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej opinie ma różne. Co więcej, kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej nie należą do najtańszych rozwiązań. Dlaczego? Przede wszystkim w takim przypadku firmy pożyczkowe bardzo często stawiają na obowiązkowe ubezpieczenia, które zwiększają koszt zobowiązania. Z tego względu zanim zdecydujesz się na pożyczkę konsolidacyjną bez zdolności kredytowej, warto przeanalizować aktualną sytuację na rynku ofert. 

Kredyt konsolidacyjny bez badania zdolności

źródło: https://www.rp.pl/finanse/art599041-kredyt-konsolidacyjny-najwazniejsze-informacje

Idealna pożyczka konsolidacyjna pozwala na zmniejszenie miesięcznej raty. Dzięki temu możesz odciążyć budżet domowy. Kiedy więc warto zdecydować się na kredyt bez badania zdolności kredytowej? Przypadków jest kilka. Należą do nich:

  • Sytuacja, w której spłacenie wielu kredytów i pożyczek naraz staje się problematyczne. Po kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych bez zdolności kredytowej warto sięgnąć, gdy pojawia się ryzyko niespłacenia obecnych zobowiązań w terminie, lub też łączna kwota wszystkich kredytów i pożyczek jest wyższa niż możliwości finansowe spłacającego. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem problemu może okazać się kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej online
  • Kiedy opóźnienia w spłacie wynikają ze słabej organizacji. W takiej sytuacji kredytobiorca ma problem z terminową spłatą, bo w zobowiązania wkradł się chaos. Zbyt duża ilość kredytów i pożyczek może przyprawić o ból głowy. Kredyt konsolidacyjny pomoże uporządkować zobowiązania i uniknąć opóźnień.
  • Kiedy sytuacja na rynku kredytowym ulegnie zmianie. Może zdarzyć się i tak, że po kilku latach od zaciągnięcia zobowiązań na rynku pojawią się korzystniejsze oferty – na przykład kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej online. W takim przypadku może okazać się, że jest to lepsze rozwiązanie, które pomoże Ci odciążyć budżet domowy.
  • Potrzeba zredefiniowania warunków umowy kredytowej. Ta najczęściej pojawia się, kiedy u pożyczkobiorcy zmieniła się np. sytuacja zawodowa i nie jest już w stanie w danym terminie spłacać rat. Konsolidacja kredytu bez zdolności kredytowej pomoże zmienić dotychczasowe warunki i ustalić dogodne terminy spłaty. Dzięki temu możesz dostosować nowe zobowiązanie do aktualnej sytuacji finansowej.

Skoro już wiesz, w jakich sytuacjach kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej online jest opłacalny, to warto także omówić sytuacje, w których nie jest to najlepsze rozwiązanie. W przypadku pożyczek, które są zaciągnięte na krótki okres, na przykład rok, konsolidacja nie jest już opłacalnym rozwiązaniem. Analogicznie, gdy poprzednie rozwiązanie zostało zaciągnięte na korzystnych warunkach. W obu sytuacjach dodatkowe koszty i formalności związane z kredytem konsolidacyjnym mogą sprawić, że zaciągnięcie takiego zobowiązania będzie nieopłacalne. Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej to rozwiązanie skierowane do osób zadłużonych, które nie radzą sobie ze spłatą otwartych zobowiązań i potrzebują pomocy w uporządkowaniu budżetu domowego.

Gdzie dostanę kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej online?

Coraz więcej firm pożyczkowych decyduje się na umieszczenie w swojej ofercie pożyczek konsolidacyjnych bez sprawdzania zdolności kredytowej. Takie rozwiązanie przyciąga klientów, którzy mają problem z uzyskaniem kredytu bankowego. Jak już wiesz, kredyt konsolidacyjny bez BIK i zdolności kredytowej jest niemożliwy do uzyskania w banku. Alternatywą są za to pożyczki konsolidacyjne oferowane przez instytucje pozabankowe. I to właśnie w takich miejscach warto szukać ofert. 

Specjalista w pierwszej kolejności pomoże Ci ustalić Twoją zdolność kredytową. W tym celu może zapytać o wysokość zarobków, miesięczne koszty utrzymania, ilość i rodzaj zobowiązań, jakie chcesz poddać konsolidacji. Na tej podstawie dobierze najkorzystniejsze rozwiązanie. Dzięki temu możesz mieć pewność, że kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej online będzie dopasowany do Twoich realnych możliwości finansowych. Tym sposobem możesz wyjść z długów i uporządkować swój budżet domowy. 

Co ważne, współpraca z pośrednikiem kredytowym nie kończy się tylko na wyborze oferty. Ekspert może pomóc Ci także w wypełnieniu wniosku i skompletowaniu niezbędnych dokumentów. Jest to więc oszczędność zarówno pieniędzy, jak i czasu. Tym sposobem możesz wybrać idealną pożyczkę konsolidacyjną, która pomoże Ci wyjść z długów i odciąży budżet domowy.  

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *