Jakie są warunki konsolidacji kredytów? Najważniejsze informacje

25 stycznia 2023 Jakie są warunki konsolidacji kredytów

Konsolidacja kredytów ma wiele zalet. To idealne rozwiązanie, by wyjść ze “spirali zadłużenia”, ustabilizować się finansowo czy też podbudować comiesięczny budżet domowy. Nie każdy może jednak skorzystać z takiej opcji. Poniżej poznasz warunki konsolidacji kredytów oraz otrzymasz wskazówki dotyczące wybierania najkorzystniejszej oferty!

Konsolidacja kredytu – na czym polega?

Mimo że termin ten wygląda na dość skomplikowany, w istocie tak nie jest. Konsolidacja kredytów to nic innego jak połączenie kilku zobowiązań finansowych w jedną, wygodną comiesięczną ratę. Dzięki temu nie trzeba realizować wielu przelewów każdego miesiąca oraz sama kwota jest niższa, przez co budżet domowy będzie większy. Warunki konsolidacji nie są wygórowane. Niemal każdy kredytobiorca z dobrą historią kredytową i stałym dochodem może skorzystać z takiej usługi.

Połączenie wszystkich rat w jedną oznacza oczywiście niższą kwotę do spłaty co miesiąc. Konsolidacja kredytów powoduje jednak wydłużenie czasu kredytowania oraz ostatecznie większe koszty. Mimo wszystko comiesięczne wydatki są niższe – dzięki temu kredytobiorca może odczuć pewien komfort. To także idealne rozwiązanie, by ustabilizować zobowiązania finansowe. Warunki konsolidacji kredytów obejmują brak zadłużenia. Nie jest to więc propozycja dla zalegających z opłatami.

Warto wiedzieć, że warunki konsolidacji zależą w dużej mierze od wybranego banku. Oferty różnią się także kosztami łączenia zobowiązań finansowych oraz pewnymi szczegółami. Wybór najlepszej propozycji pozwoli tutaj sporo oszczędzić – warto więc przeanalizować opcje różnych kredytodawców.

Łączyć można różne zobowiązania finansowe. Może to być kredyt gotówkowy, na samochód, raty konsumenckie, limit z karty kredytowej lub nawet hipoteka. Opcji jest naprawdę wiele. Sporo jednak zależy tutaj od interpretacji oraz decyzji wybranego banku.

Warunki konsolidacji kredytów – kto może z niej skorzystać?

Należy pamiętać, że konsolidacja kredytów będzie zwykle niedostępna dla osób ze słabą historią i zdolnością kredytową. Szczególnie zadłużeni kredytobiorcy nie będą mogli skorzystać z usługi. Warto zauważyć, że banki zawsze sprawdzą tutaj rejestry dłużników, takie jak BIK, BIG, KRD czy też ERIF. Nawet mniejsze kredyty konsolidacyjne wymagają bardzo dobrej zdolności kredytowej. Kto może skorzystać z opcji łączenia zobowiązań finansowych? Oto najważniejsze warunki konsolidacji kredytów, jakie trzeba spełniać:

  • Udokumentowany i stabilny dochód – to bardzo ważna kwestia, ponieważ na tej podstawie bank ocenia stabilność finansową kredytobiorcy. Stały oraz oczywiście udokumentowany dochód może być odpowiednim zabezpieczeniem dla kredytu konsolidacyjnego.
  • Dobra historia oraz zdolność kredytowa – jest to najważniejsza kwestia, jeśli chodzi o warunki konsolidacji. Dla zadłużonych kredytobiorców usługa nie będzie dostępna. Bank musi mieć pewność co do stabilności finansowej klienta oraz tego, że zdoła on spłacić całe należności.
  • Pełnoletniość i obywatelstwo polskie – są to jedynie dodatkowe warunki konsolidacji kredytów, jakie narzucają banki.

Jak widać, uzyskanie kredytu konsolidacyjnego nie jest tak trudne, jeżeli tylko nie jesteś zadłużony. Wystarczy tak naprawdę dobra historia kredytowa, by móc połączyć wiele zobowiązań finansowych. Warto wiedzieć, że mimo spełniania warunków konsolidacji kredytów, bank może odrzucić wniosek – to właśnie do kredytodawcy należy ostateczna decyzja.

Bank odmówił Ci udzielenia kredytu? Nie wiesz, która pożyczka będzie dla Ciebie korzystna? Potrzebujesz wsparcia w procesie kredytowania?

Skontaktuj się z doradcą Spłaty Kredytów! Pomożemy Ci na każdym etapie pozyskiwania finansowania i odciążymy Cię od wszelkich formalności, oszczędzając Twój cenny czas.

Napisz do nas!

Konsolidacja kredytu online i nie tylko – jak się o nią ubiegać?

Jeżeli kredytobiorca spełnia warunki konsolidacji, szansa na jej uzyskanie jest stosunkowo duża. Należy jednak wiedzieć, jak ubiegać się o połączenie zobowiązań finansowych. Istnieje na to kilka metod. Większość banków obsługuje każdą z nich. Najpopularniejsza jest obecnie oczywiście konsolidacja kredytu online – to mimo wszystko niejedyna metoda. Jak ubiegać się o konsolidację kredytów?

  • Telefonicznie – bardzo popularna i prosta metoda. Konsultant z banku doradzi w niektórych kwestiach oraz wyjaśni całą ofertę, oraz jej koszty. Tutaj często będzie konieczne wysłanie wniosku drogą elektroniczną lub pocztową. Mimo wszystko wszystkie informacje zostaną przekazane właśnie przez telefon.
  • Przez stronę internetową lub w aplikacji mobilnej banku – konsolidacja kredytu online to również niezwykle popularne rozwiązanie. Wystarczy tu zaledwie kilka kliknięć i wpisanie potrzebnych informacji. Najczęściej odpowiedni wniosek zostanie automatycznie wysłany.
  • Z pomocą doradcy finansowego – to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które mają mniejszą wiedzę w branży. Doradca finansowy pomoże przy wyborze najkorzystniejszej oferty i przeprowadzi przez cały proces ubiegania się o połączenie zobowiązań finansowych.
  • Stacjonarnie – można po prostu udać się do placówki wybranego banku i tam ustalić wszystkie szczegóły kredytu konsolidacyjnego. Zwykle w ten sposób zajmuje to najwięcej czasu, jednak informacje są przedstawione lepiej.

Warunki konsolidacji są bardzo proste do spełnienia. Sam proces ubiegania się o połączenie kredytów również wiele nie wymaga. Można to zrobić na kilka sposobów. Najczęściej składanie wniosku nie zajmie więcej niż kilkanaście lub kilkadziesiąt minut.

Pomoc w konsolidacji kredytów – kto powinien z niej skorzystać?

Nie zawsze trzeba przeprowadzać całą konsolidację kredytów samodzielnie. Zawsze dostępna jest pomoc prawników czy też doradców finansowych. Dla niektórych osób będzie ona niezbędna. Między innymi kredytobiorcy z wieloma dużymi zobowiązaniami finansowymi powinni skorzystać z pomocy. Warunki konsolidacji nie są trudne do spełnienia, jednak dopracowanie harmonogramu spłaty oraz wszystkich szczegółów jest równie ważne. Dotyczy to szczególnie zobowiązań na naprawdę duże kwoty.

Pomoc doradcy finansowego lub prawnika będzie również przydatna dla osób z mniejszym doświadczeniem i wiedzą w branży. Warto ustalić korzystne warunki oraz wybrać dobrą ofertę. W przypadku konsolidacji kredytów – dobór odpowiedniego banku pozwoli sporo oszczędzić. Różnice między ofertami są naprawdę duże.

Znajdziemy dla Ciebie możliwie najkorzystniejszą ofertę kredytu lub pożyczki.

Skontaktuj się z doradcą Spłaty Kredytów jeszcze dziś i otrzymaj potrzebne wsparcie finansowe na dogodnych warunkach.

Wyślij wniosek!

Konsolidacja kredytu – kalkulator i rankingi

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego jest idealnym rozwiązaniem, by oszacować, czy połączenie zobowiązań finansowych będzie opłacane. Taki program zupełnie za darmo obliczy wysokość comiesięcznej raty, dodatkowe koszty i okres kredytowania. Wszystkie dane są jedynie szacunkowe, a nie precyzyjne. Wystarczą jednak do planowania oraz wstępnej analizy.

Rankingi kredytów konsolidacyjnych to także idealne rozwiązanie, by znaleźć najkorzystniejszą ofertę. Takie zestawienia biorą pod uwagę uznane, sprawdzone banki. Zawarte są tam zwykle najważniejsze informacje, czyli koszty, warunki konsolidacji, harmonogram spłat czy liczba kredytów, jakie można połączyć.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *