3 powody, dla których warto wybrać doradcę kredytowego

5 grudnia 2019 doradca kredytowy

Rozważając możliwość zaciągnięcia kredytu, na pewno masz głowę pełną pytań. W którym banku go zaciągnąć, w jaki sposób przygotować się do rozmowy, jakie dokumenty będą potrzebne? Być może obawiasz się tego, że nie poradzisz sobie w czasie trudnych negocjacji i otrzymasz niekorzystne warunki, z którymi nie będziesz potem mógł sobie poradzić. Jeśli właśnie takie wątpliwości Cię zadręczają, powinieneś skorzystać z pomocy doradcy kredytowego.

Kim jest doradca kredytowy?

Doradca kredytowy to ekspert, specjalizujący się w analizowaniu sytuacji danej osoby lub firmy oraz – na tej podstawie – pomagający w znalezieniu najwłaściwszej oferty kredytowej. Jego zadaniem jest gruntowne zbadanie sytuacji klienta, a także pomoc w zgromadzeniu niezbędnych dokumentów. Posiadając taką wiedzę, doradca kredytowy może znaleźć najlepiej dopasowaną ofertę, a także renegocjować jej warunki, by nabrała bardziej zindywidualizowanego charakteru.

W efekcie, klient otrzymuje propozycję kredytu, który jest dla niego łatwy do spłaty, zarówno pod względem rat, dodatkowych kosztów operacyjnych, jak również długości okresu kredytowania. Co ważne, doradcy kredytowi pomagają nawet w trudnych sytuacjach i mogą wynegocjować uzyskanie wsparcia finansowego dla osób i firm, które mają niekorzystną historię kredytową.

3 powody, dla których doradca kredytowy to dobry wybór

Wiedząc już, czym zajmuje się doradca kredytowy, łatwo można odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego skorzystanie z jego usług jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli jednak wciąż masz wątpliwości, podsumowaliśmy dla Ciebie zalety korzystania z usług doradcy kredytowego.

Więcej lepszych ofert

Idąc samodzielnie do banku, aby zaciągnąć kredyt, wiesz, że będziesz miał wybór tylko spośród ofert, jakie daje dana instytucja. Możesz oczywiście pójść do kilku, by porównać, co Ci zaproponują, jednak zaglądanie do kolejnych banków i przeprowadzanie tam rozmów zajmuje zbyt dużo czasu i pochłania zbyt wiele energii, tak potrzebnej w dzisiejszym świecie. Co więcej, dla swoich klientów różne banki najczęściej mają podobne propozycje.

Sytuacja wygląda znacznie inaczej, jeśli decydujesz się na pomoc doradcy kredytowego. Posiada on możliwość łatwego i natychmiastowego porównania różnych ofert bankowych. Często również te propozycje, które banki przygotowują dla pośredników i ich klientów, są znacznie korzystniejsze niż te, przedstawiane osobom indywidualnym.

Co więcej, współpracując z bankami, doradca kredytowy może uzyskać kredyt nawet dla tych osób, które samodzielnie by go nie dostały. Jeśli zatem chciałbyś skorzystać z pomocy bankowej, ale posiadasz nietypowe zatrudnienie albo niekorzystną historię w BIK, pomoc specjalisty może okazać się niezbędna, by znaleźć dla Ciebie ofertę.

Negocjacja i opieka

Doradcy kredytowi każdego dnia dyskutują z bankami, znają się na przepisach i wiedzą, że wiele ofert może zostać zmodyfikowanych. Nie wahają się oni przed podjęciem rozmów z bankiem, w celu zmodyfikowania jednego lub kilku parametrów oferty, dzięki czemu może ona zostać lepiej dostosowana do potrzeb i możliwości klienta.

Po wynegocjowaniu najlepszych ofert, doradca kredytowy na pewno Ci je przedstawi, abyś miał dokładny wgląd w sytuację. Pomoże Ci także zrozumieć, co oznaczają poszczególne parametry. Porównując wraz z nim przygotowane oferty, na pewno wybierzesz i podpiszesz tę, która nie obciąży Twojego budżetu domowego zbyt mocno.

Co więcej, nawet po podpisaniu umowy kredytowej, Twój doradca kredytowy będzie służył Ci swoją pomocą. Jego opieka sprawi, że nawet jeśli byłeś w trudnej sytuacji i zaciągnąłeś obecnie kredyt na spłatę chwilówek czy innych zobowiązań, wyjdziesz z tej sytuacji obronną ręką. Zadaniem doradcy jest bowiem nie tylko zaoferować Ci nowy kredyt, ale przede wszystkim opracować dla Ciebie indywidualny plan działania i przeprowadzić Cię przez niego.

Mniej stresu

Ostatni powód, dla którego warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, to zmniejszenie obaw i stresu. W chwili, w której inna osoba, bardziej doświadczona, poprowadzi Cię przez formalności i negocjacje, uzyskasz pewność, iż pomoc zostanie Ci przyznana.

Co więcej nie będziesz obawiał się dyskusji z bankiem, niewygodnych pytań czy skrupulatnej analizy Twojej sytuacji. Nie będziesz musiał samodzielnie poznawać prawa bankowego i wszystkich związanych z kredytami niuansów. Zapoznasz się z gotowymi propozycjami pod czujnym okiem osoby, która rozumie każde zagadnienie finansowe dogłębnie i chce Ci pomóc. To na pewno przełoży się na Twój spokój ducha.

Podsumowując, pragniemy powiedzieć, że korzystanie z usług doradcy kredytowego to dobre rozwiązanie, pozwalające na zaoszczędzenie sobie i swojej rodzinie stresu, czasu i odmów, z którymi można spotkać się w bankach. To także szansa na korzystne rozwiązanie każdej negatywnej sytuacji.

Oceń ten artykuł

1 komentarz

  1. borys pisze:

    Moim zdaniem wszystko fajnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *