Oddłużanie firm

oddłużanie firm

Trudna sytuacja finansowa przedsiębiorstwa nie musi doprowadzić do jego upadku — przeciwnie, często powrót na właściwe tory jest jak najbardziej możliwy. Oddłużanie firm to bezpieczny, skuteczny i szybki sposób na przywrócenie stabilności finansowej i bezstresowe kontynuowanie prowadzonej działalności. Zaufaj ekspertom, którzy pomogą Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa!

Czy możemy Ci pomóc?

Nasza oferta jest bardzo elastyczna

 • spłata pożyczek
  Bank nie udzieli Ci kredytu ani pożyczki?
 • spłata pożyczek
  Inne firmy mają duże oprocentowanie?
 • spłata pożyczek
  Twoja sytuacja w BIK nie prezentuje się dobrze?
 • spłata pożyczek
  Masz opóźnienia w spłacie zobowiązań?
 • spłata pożyczek
  Masz niską zdolność kredytową?

Trafiłeś w dobre miejsce. U nas pozyskasz pożyczkę na bardzo dobrych warunkach.

 • spłata pożyczek
  Przedstawimy najkorzystniejsze oferty bankowe
 • spłata pożyczek
  Akceptujemy dochody niestandardowe
 • spłata pożyczek
  Oferujemy długi
  okres spłaty
 • spłata pożyczek
  Pożyczka nawet
  na duże kwoty
 • spłata pożyczek
  Zrobimy to wszystko w bardzo krótkim czasie

Oddłużanie firm — jakie firmy mogą z niego skorzystać?

W obecnych czasach bardzo wielu przedsiębiorców boryka się z problemem zadłużenia. Oddłużanie firm to proces, który pozwala przedsiębiorstwom wyjść z trudnej sytuacji finansowej i odzyskać płynność finansową. Na przykład poprzez kredyt oddłużeniowy, który z racji na długi maksymalny okres spłaty pozwala znacząco obniżyć wysokość miesięcznych rat. Firmy, które mogą skorzystać z oddłużania, to te, które mają problem ze spłatą swoich zobowiązań (tego samego lub różnego typu) i szukają sposobu na odzyskanie płynności finansowej.

Pomoc w oddłużaniu firm jest dostępna niezależnie od wielkości prowadzonej działalności czy branży. Wsparcie mogą uzyskać zarówno jednoosobowe działalności gospodarcze, jak i duże przedsiębiorstwa. 

Firmy, które borykają się z problemami finansowymi, mogły znaleźć się w takim położeniu z wielu różnorodnych przyczyn. Mogą to być na przykład kłopoty z nierzetelnymi kontrahentami czy niekorzystne warunki rynkowe. Niezależnie od okoliczności, najważniejsze jest, aby przedsiębiorca zdawał sobie sprawę z sytuacji, w której się znajduje, i szukał pomocy specjalistów, którzy doradzą mu najlepsze rozwiązania oddłużeniowe dopasowane do potrzeb i możliwości jego firmy.

pożyczka gotówkowa
pożyczka gotówkowa

Dlaczego my?

Dowiedz się, dlaczego warto nam zaufać

kredyt

Długie terminy spłaty

Wiemy, jak trudno może być Ci odzyskać płynność finansową po zaciągnięciu kredytów. Dlatego oferując pomoc, dbamy o długie terminy spłaty oferowanych przez nas kredytów, które pozwolą Ci stanąć na nogi.

doradcy
kredyt

Doświadczeni doradcy

Doświadczenie w pozyskiwaniu trudnych kredytów, w tym kredytów konsolidacyjnych i na spłaty chwilówek, to nasz największy atut. Dzięki niemu masz pewność, że Twoje sprawy finansowe są w dobrych rękach.

doradcy
kredyt

Niskie oprocentowanie

Zdajemy sobie sprawę, że spłata kolejnych rat może być dla Ciebie obciążeniem. Dlatego dbamy o to, by oferowane przez nas rozwiązania i oprocentowanie nie obciążyły Cię zbyt mocno.

doradcy

Opinie klientów

Poznaj opinie osób, które nam zaufały

Chcielibyśmy podziękować firmie Spłata Kredytów za pomoc w uzyskaniu wsparcia finansowego dla naszej firmy. Spotkała nas nieprzyjemna sytuacja: nie do końca udana inwestycja mocno nadszarpnęła nasze finanse, zarówno te firmowe, jak i prywatne. Zastanawialiśmy się nawet, czy to nie koniec i nie przyjdzie nam po prostu szukać innej pracy, ale na szczęście wtedy znaleźliśmy naszą pomoc. Spłata Kredytów spadła nam z Nieba, pozwalając uzyskać wsparcie i postawić na nogi naszą firmę. A także całe życie. Teraz nasza firma  nie tylko wyszła z problemów, ale nawet zaczęła się lepiej rozwijać. Spłata Kredytów to po prostu świetni ludzie, którym z całego serca dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych, takich jak u nas.

Ewa i Darek

Serdecznie dziękuję firmie Spłata Kredytów, a szczególnie Pani Agacie, za profesjonalną pomoc. Dzięki Pani udało mi się odzyskać spokój i szczęśliwe życie. Jest Pani nie tylko zawodowcem, ale przede wszystkim wspaniałym człowiekiem, z którym kontakt dał mi nadzieję na wyjście z problemów. I wszystko się udało! Pozdrawiam! 🙂

Karolina P

Jak wiele osób, które na pewno tu przychodzą, ja także skorzystałem z „super oferty” chwilówek. Skończyło się to dla mnie prawdziwą klęską i oszałamiającym długiem, z którym dopiero firma Spłata Kredytów pomogła mi sobie poradzić. Dzięki nim wiem już teraz, że warto korzystać z usług doradców, aby szybko wyplątać się z problemów, jakie człowiek sam sobie potrafi narobić. I nie korzystam już z chwilówek. Dziękuję,

Piotr z Warszawy

Witam. Bardzo polecam współpracę z Panem Damianem ze Spłaty Kredytów. Moja sytuacja przed spotkaniem z nim była bardzo ciężka: kredyty, zobowiązania z „chwilówek” i problem z uzyskaniem jakiegokolwiek wsparcia. Jak mi trzeci bank powiedział, że nie mam szans na żadną pomoc, to po prostu ręce mi opadły. No bo niby za co żyć, a jeszcze spłacać te wszystkie raty, jak po prostu nie ma na to pieniędzy? I wtedy spotkałam Pana Damiana, bo koleżanka poleciła mi firmę Spłata Kredytów. Wystarczyło kilka miesięcy intensywnej współpracy z nim, żeby moja sytuacja się poprawiła i w końcu widzę światełko w tunelu. Pan Damian to po prostu złoty człowiek, sumienny, profesjonalny, każdemu takiego doradcę polecam.

Anna

Witam. Piszę tu, aby polecić usługi Pani Agaty, która uratowała mnie i moją rodzinę przed bankructwem. Byliśmy w ciężkiej sytuacji, nagłe poważne potrzeby zmusiły nas nie tylko do wydania wszystkich oszczędności, ale też do zaciągnięcia pożyczek w parabankach. Wiedzieliśmy, jak to się może skończyć, ale te łatwe, szybkie pieniądze wydawały się po prostu niezbędne… i skończyło się jak u wielu innych rodzin: totalne dno. Szukając rozwiązania, trafiliśmy na Panią Agatą. Wypełniliśmy wszystkie informacje i okazało się, że rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki. Pani Agata podeszła do nas bardzo miło, pieczołowicie zajęła się całą sprawą i teraz wierzymy, że wszystko wróci do normy. Kontakt z Panią jest doskonały, dziękuję w imieniu swoim i całej rodziny.

Aga

Nie będę oryginalna: po prostu dziękuję i polecam doradztwo Spłaty Kredytów. Pan Przemysław jest najlepszy! Gdyby nie on, pewnie już dawno bym się załamała, a on postawił moje życie na nogi i sprawił, że znowu śpię spokojnie. Profesjonalista w każdym calu, doskonała i miła współpraca, cierpliwość, zrozumienie i wiedza – niczego innego nie mogłabym sobie wymarzyć.

Maria K-L

Spłata Kredytów = Firma Godna Polecenia. 🙂

Chcę ją zatem serdecznie polecić i gorąco podziękować za okazaną mi pomoc. To profesjonalni, empatyczni i skuteczni ludzie, którzy znajdą rozwiązanie każdego problemu finansowego. Mnie pomogli dwa razy: najpierw z pozbyciem się długów rodzinnych, potem z inwestycją w moją nową firmę. Za każdym razem ich wybór to strzał w dziesiątkę.

Pozdrowienia z Pruszkowa

Tomasz

Witam serdecznie! Chciałbym podziękować Panu Damianowi i Pani Agacie, którzy zajęli się moimi finansami. Wcześniej próbowałem współpracować z inną, podobną firmą, ale nic z tego nie wyszło, więc nową współpracę zaczynałem z pewnymi obawami. Tym razem jednak było zupełnie inaczej: Państwo są prawdziwymi profesjonalistami. Zamiast udzielać „internetowe porady” od razu przystąpili Państwo do konkretnego działania. Takiej pomocnej dłoni było mi potrzeba. Takich ludzi chciałem spotkać. Są Państwo wspaniałymi, otwartymi ludźmi, którzy potrafią zrozumieć człowieka w potrzebie, a to się liczy. Tak samo jak dobry kontakt, trafne porady i długofalowy, skuteczny plan działania.

Andrzej D.

Witam, jestem bardzo zadowolony ze współpracy z firmą Spłata Kredytów. Spotkałem się tu z naprawdę profesjonalnym, rzetelnym podejściem do sprawy, pozytywnym podejściem do klienta i dużą dawką zrozumienia. Dzięki tutejszym doradcom długi w końcu odeszły w zapomnienie. Jestem wdzięczny za szybką, trafną i kompleksową pomoc. Polecam każdemu.

Bogusław Nowicki

Chciałbym w tym miejscu podziękować za pomoc w uzyskaniu pożyczki i załatwieniu wszystkich związanych z nią, niezbędnych formalności. Sama na pewno nie dałabym sobie rady, ze względu na złą historię kredytową mogłam jedynie chodzić od instytucji do instytucji, a tam nikt nie chciał się mną zainteresować. Dopiero Pani Marzena pomogła mi przejrzeć na oczy, ustaliła co, jak i kiedy mam zrobić, a przede wszystkim profesjonalnie załatwiła moje sprawy, dzięki czemu uzyskałam wsparcie finansowe. Pożyczka uzyskana dzięki niej pozwoliła mi w końcu odetchnąć i wyjść z kłopotów. Polecam wszystkim Panią Marzeną, jest profesjonalną, pracowitą, skuteczną i bardzo miłą osobą! 🙂

Milena
para

Firmy pomagające w oddłużaniu — banki, firmy pożyczkowe czy inne instytucje?

Oddłużanie firm można przeprowadzić za pośrednictwem różnych instytucji finansowych, takich jak banki, firmy pożyczkowe czy inne instytucje finansowe. Wybór odpowiedniej firmy zależy od indywidualnej sytuacji przedsiębiorstwa i opcji dostępnych na rynku w danej chwili.

Banki mogą być bardziej rygorystyczne w zakresie zdolności kredytowej czy historii kredytowej przedsiębiorstwa, co może utrudniać uzyskanie potrzebnych środków. Wysokie wymagania formalne i rygory kontrolne, jakie banki stosują przy ocenie zdolności kredytowej, mogą stanowić przeszkodę w szczególności dla przedsiębiorstw, które mają już jakieś opóźnienia w spłacie należności. Niemniej jednak, z pomocą eksperta oddłużenie przez bank nie jest wykluczone.

Firmy pożyczkowe, w porównaniu do banków, mogą wykazywać większą elastyczność w zakresie warunków kredytowania. Duża różnorodność dostępnych produktów finansowych umożliwia dopasowanie oferty do potrzeb i możliwości konkretnego przedsiębiorstwa. Niższe wymagania formalne oraz krótszy czas oczekiwania na decyzję kredytową mogą być korzystne dla firm, które potrzebują rozwiązać swoje problemy finansowe jak najszybciej. Warto jednak pamiętać, że w przypadku firm pożyczkowych koszty oddłużania firm mogą być wyższe (np. z uwagi na większe oprocentowanie). 

Najlepsza firma oddłużająca — czym kierować się przy jej wyborze?

Wybór odpowiedniej firmy (banku, firmy pożyczkowej, innej instytucji finansowej), która pomoże przedsiębiorstwu w procesie oddłużania, jest kluczowy dla sukcesu tego przedsięwzięcia. Przy wyborze najlepszej firmy oddłużającej warto kierować się kilkoma istotnymi kryteriami, takimi jak elastyczność warunków, koszt oddłużania i bezpieczeństwo. 

Firmy oddłużające kredyty różnią się podejściem do klientów oraz poziomem elastyczności w dostosowywaniu ofert do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstw. Warto wybrać firmę, która jest w stanie zaproponować rozwiązania dopasowane do sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, uwzględniając jego zdolność kredytową, profil ryzyka czy możliwości spłaty zadłużenia.

Przed podjęciem współpracy z firmą oddłużającą, warto porównać koszty różnych ofert dostępnych na rynku. Nie chodzi tylko o oprocentowanie kredytu czy pożyczki, ale również o dodatkowe opłaty, takie jak prowizje czy koszty ubezpieczenia. Należy pamiętać, że niższy koszt oddłużania może przyczynić się do szybszego powrotu firmy na ścieżkę stabilności finansowej, więc zdecydowanie nie warto przepłacać.

Pomoc doświadczonego doradcy Spłata Kredytów jest nieoceniona w procesie oddłużania. Doradca między innymi może pomóc w analizie sytuacji finansowej, wyborze właściwej oferty oraz negocjacjach z wierzycielami. Profesjonalna pomoc w oddłużaniu firm pozwala zyskać pewność, że cały proces przebiegnie sprawnie i bezstresowo.

Oddłużanie firm w ZUS — jak przebiega proces?

Proces oddłużania firm posiadającej zadłużenie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) może być skomplikowany, jeśli przedsiębiorstwo działa na własną rękę. Jednak z pomocą doświadczonego doradcy można go z powodzeniem zrealizować szybko i bezstresowo. 

Pierwszym krokiem w oddłużaniu firm w ZUS (i nie tylko) jest analiza sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Doradca bada kondycję finansową firmy, jej bieżące zobowiązania, zdolność kredytową oraz możliwości spłaty zadłużenia. Na podstawie zgromadzonych informacji ekspert może opracować plan działania, który pozwoli przedsiębiorstwu wyjść z trudnej sytuacji finansowej.

Następnie doradca pomaga w wyborze odpowiedniej oferty oddłużeniowej, dostosowanej do możliwości i potrzeb przedsiębiorstwa. Może to obejmować na przykład restrukturyzację długu, konsolidację zobowiązań czy negocjowanie warunków spłaty z ZUS. Dostępnych możliwości jest bardzo wiele i to w dużej mierze od indywidualnych okoliczności zależy, która z nich będzie najbardziej korzystna.

Po uzgodnieniu warunków oddłużenia, specjalista pomaga przedsiębiorcy w załatwieniu wszelkich formalności związanych z całym procesem, w tym w wypełnieniu wniosków kredytowych, negocjacjach z wierzycielem czy zebraniu niezbędnych dokumentów. Po dopełnieniu wszelkich formalności pozostanie jedynie czekać na rozstrzygnięcie sprawy, czyli np. decyzję kredytową czy zatwierdzenie przez sąd wynegocjowanego z wierzycielami układu.

Firmy oddłużające kredyty — jak działają?

Firmy pomagające w oddłużaniu, a więc banki, firmy pożyczkowe i inne instytucje finansowe, stawiają pewne wymagania swoim klientom. Przede wszystkim przed podjęciem decyzji o współpracy z przedsiębiorstwem, firmy oddłużające kredyty dokładnie analizują sytuację finansową potencjalnego klienta. 

Biorą pod uwagę takie czynniki jak bieżące zadłużenie, przychody czy historia kredytowa (a więc to, czy dana firma dotychczas spłacała swoje zobowiązania w terminie), aby ustalić, czy wnioskodawca będzie w stanie spłacić zadłużenie na czas. Oprócz zdolności kredytowej i historii kredytowej kredytodawca może także zwrócić uwagę na staż przedsiębiorstwa. 

Warto pamiętać, że każdy bank może dokonywać wyliczeń w nieco inny sposób, a także zaakceptować inny poziom ryzyka kredytowego. Oznacza to, że firma może w jednym banku spotkać się z odmową, a w innym z pozytywną decyzją kredytową. Dlatego tak ważne jest, aby zasięgnąć rady od eksperta, który doskonale zna polski rynek produktów kredytowych i wymagania poszczególnych instytucji.

Co istotne, ryzyko kredytowe można na różne sposoby obniżyć, np. poprzez dodatkowe zabezpieczenie spłaty zobowiązania, na przykład za pomocą ubezpieczenia kredytu lub różnego rodzaju zabezpieczeń majątkowych. 

Oddłużanie firm — jak się o nie ubiegać?

Odpowiedź na pytanie, jak oddłużyć firmę, będzie zależała od opracowanego planu działania. W przypadku kredytu oddłużeniowego trzeba przede wszystkim wybrać właściwą ofertę, przeprowadzić negocjacje z potencjalnym kredytodawcą, a następnie wypełnić wniosek kredytowy i dołączyć do niego wszelkie wymagane załączniki. 

Obecnie wiele formalności związanych z zaciąganiem zobowiązania może zostać załatwionych na odległość. Profesjonalna pomoc w oddłużaniu firm również może być udzielana zdalnie, co pozwala przedsiębiorcom zaoszczędzić cenny czas. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej uzyskane środki są, w zależności od postanowień zawartych w umowie, przekazywane do kredytobiorcy (który ma obowiązek wykorzystać je do spłaty zadłużenia) lub bezpośrednio do dotychczasowych wierzycieli firmy.

W przypadku restrukturyzacji cały proces wygląda nieco inaczej. W pierwszej kolejności trzeba wybrać tryb postępowania restrukturyzacyjnego. Prawo restrukturyzacyjne przewiduje kilka możliwości, natomiast szczególną popularnością cieszy się postępowanie o zatwierdzenie układu, z uwagi na niski (w porównaniu do innych trybów) poziom skomplikowania.

Oddłużanie firm przez postępowanie o zatwierdzenie układu wymaga w pierwszej kolejności zgromadzenia szeregu niezbędnych dokumentów (m.in. listy wierzycieli), a następnie otwarcia postępowania. Wtedy przychodzi czas na negocjacje z wierzycielami i wypracowanie rozwiązania, które zadowoli obie strony. Jak sugeruje sama nazwa tego trybu, zadaniem sądu jest jedynie zatwierdzenie opracowanego układu. 

Ile kosztuje oddłużanie firm?

Na koszt oddłużania firm wpływa wiele czynników, więc może się on różnić w zależności od indywidualnej sytuacji przedsiębiorstwa, wybranej metody oddłużenia oraz instytucji, z którą współpracuje się w trakcie tego procesu.

Kluczowe jest zwłaszcza oprocentowanie, czyli koszt, jaki przedsiębiorstwo ponosi za korzystanie z finansowania, jako że wpływa ono na wysokość odsetek od kredytu. Oprocentowanie zależy od warunków rynkowych, ustaleń danej instytucji finansowej, a także sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Może być stałe lub zmienne. Porównując oferty różnych instytucji, na przykład w zakresie kredytów oddłużeniowych lub konsolidacyjnych, warto więc zwracać uwagę na dokładną wysokość oprocentowania. Nawet pozornie niewielka różnica rzędu kilku dziesiątych procenta może mieć duży wpływ na ostateczny koszt zobowiązania.

Instytucje finansowe mogą ponadto pobierać prowizje za udzielenie kredytu czy pożyczki, a także inne opłaty, takie jak opłaty za przygotowanie umowy czy opłaty za analizę wniosku kredytowego. Warto szczegółowo przeanalizować dostępne oferty i zawsze sprawdzać, jakie opłaty są pobierane przez różne instytucje, ponieważ może się na przykład okazać, że oferta z najniższym oprocentowaniem w praktyce nie jest najkorzystniejsza z uwagi na wysokie opłaty dodatkowe.

W zależności od metody oddłużenia, mogą wystąpić również inne koszty, takie jak ubezpieczenia i inne zabezpieczenia spłaty zobowiązania, koszty notarialne czy koszty sądowe (w przypadku postępowania restrukturyzacyjnego lub upadłościowego). Wszystkie te aspekty należy wziąć pod uwagę wybierając ofertę kredytową lub formę oddłużania, tak aby uniknąć niepotrzebnego przepłacania.

Jak oddłużyć firmę — podsumowanie

Proces oddłużania firmy może być skomplikowany, ale często okazuje się niezbędny dla przedsiębiorstw, które chcą wyjść z trudnej sytuacji finansowej i uniknąć upadłości. W zależności od okoliczności, może składać się na niego wiele różnorodnych działań i rozwiązań, od kredytów oddłużeniowych po restrukturyzację

Należy zadbać o to, aby dobrać odpowiednią opcję do potrzeb i możliwości finansowych firmy. Z tego względów dla przedsiębiorców rozważających oddłużanie pomoc eksperta jest w wielu przypadkach niezwykle istotna. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu i szerokiej wiedzy na temat polskiego rynku produktów kredytowych doradcy Spłata Kredytów są w stanie znaleźć optymalnie wyjście nawet z bardzo trudnej sytuacji. 

Im dłużej firma będzie czekać na podjęcie działań w celu rozwiązania swoich kłopotów finansowych, tym bardziej problemy zdążą się pogłębić. Dlatego warto skontaktować się ze specjalistą jak najszybciej, aby ograniczyć wysokość zadłużenia i zwiększyć szanse na pozytywne zakończenie całego procesu.  Zapraszamy do kontaktu!


Przykład reprezentatywny

 • Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8,68%.
 • Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 49 999,00 zł.
 • Całkowity koszt kredytu: 13 732,85 zł. (w tym: prowizja z tytułu udzielenia kredytu 499,99 zł, odsetki od kredytu 13 232,86 zł, koszty usług dodatkowych 0 zł, koszty zabezpieczeń 0 zł).
 • Całkowita kwota do zapłaty: 63 731,85 zł.
 • Prowizja za udzielenie kredytu jest kredytowana. Oprocentowanie nominalne 7,99 %, 72 miesięczne raty w równej wysokości 885,16 zł.
 • Minimalny okres spłaty - 3 miesiące.
 • Maksymalny okres spłaty - 144 miesiące.

Kalkulacja została dokonana na dzień 01.06.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie. Przykład wskazuje dane orientacyjne i ma niewiążący charakter. Służy celom informacyjnym i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, ani zaproszenia do zawarcia umowy kredytu konsolidacyjnego na zaprezentowanych warunkach. Wyliczenia wskazane przez kalkulator są oparte o założenia przyjęte dla reprezentatywnego przykładu, nie uwzględniają oceny zdolności kredytowej i nie wypełniają obowiązków informacyjnych wynikających z Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim. Przyznanie i wysokość kredytu zależy od zdolności kredytowej klienta.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami
Skontaktuj się
Wypełnij wniosek
To tylko 2 minuty
Wypełnij wniosek