Restrukturyzacja przedsiębiorstw

restrukturyzacja przedsiębiorstwa

Restrukturyzacja przedsiębiorstw może być lekiem na problemy finansowe nawet najbardziej zadłużonych firm. Skorzystaj ze wsparcia eksperta, dojdź do porozumienia z wierzycielami i ciesz się redukcją zadłużenia, zmianą warunków spłaty i innymi korzystnymi rozwiązaniami, dzięki którym Twoja działalność stanie na nogi.

Czy możemy Ci pomóc?

Nasza oferta jest bardzo elastyczna

 • spłata pożyczek
  Bank nie udzieli Ci kredytu ani pożyczki?
 • spłata pożyczek
  Inne firmy mają duże oprocentowanie?
 • spłata pożyczek
  Twoja sytuacja w BIK nie prezentuje się dobrze?
 • spłata pożyczek
  Masz opóźnienia w spłacie zobowiązań?
 • spłata pożyczek
  Masz niską zdolność kredytową?

Trafiłeś w dobre miejsce. U nas pozyskasz pożyczkę na bardzo dobrych warunkach.

 • spłata pożyczek
  Przedstawimy najkorzystniejsze oferty bankowe
 • spłata pożyczek
  Akceptujemy dochody niestandardowe
 • spłata pożyczek
  Oferujemy długi
  okres spłaty
 • spłata pożyczek
  Pożyczka nawet
  na duże kwoty
 • spłata pożyczek
  Zrobimy to wszystko w bardzo krótkim czasie

Restrukturyzacja przedsiębiorstw - kiedy jest możliwa?

Z restrukturyzacji przedsiębiorstw mogą skorzystać (czyli złożyć wniosek o postępowanie restrukturyzacyjne) przedsiębiorstwa, które spełniają warunki uznania firmy za niewypłacalną (wskazane w ustawie Prawo upadłościowe), bądź istnieje ryzyko, że w niedługim czasie stanie się ona niewypłacalna.

Niewypłacalność przedsiębiorstwa oznacza, że nie jest ono w stanie na czas regulować swoich zobowiązań. O niewypłacalności można mówić, gdy opóźnienia w spłacie zadłużeń przekraczają 3 miesiące lub wysokość zadłużenia przekracza wartość majątku firmy (przy czym taki stan musi utrzymywać się co najmniej 24 miesiące).

pożyczka gotówkowa
pożyczka gotówkowa

Dlaczego my?

Dowiedz się, dlaczego warto nam zaufać

kredyt

Długie terminy spłaty

Wiemy, jak trudno może być Ci odzyskać płynność finansową po zaciągnięciu kredytów. Dlatego oferując pomoc, dbamy o długie terminy spłaty oferowanych przez nas kredytów, które pozwolą Ci stanąć na nogi.

doradcy
kredyt

Doświadczeni doradcy

Doświadczenie w pozyskiwaniu trudnych kredytów, w tym kredytów konsolidacyjnych i na spłaty chwilówek, to nasz największy atut. Dzięki niemu masz pewność, że Twoje sprawy finansowe są w dobrych rękach.

doradcy
kredyt

Niskie oprocentowanie

Zdajemy sobie sprawę, że spłata kolejnych rat może być dla Ciebie obciążeniem. Dlatego dbamy o to, by oferowane przez nas rozwiązania i oprocentowanie nie obciążyły Cię zbyt mocno.

doradcy

Opinie klientów

Poznaj opinie osób, które nam zaufały

Chcielibyśmy podziękować firmie Spłata Kredytów za pomoc w uzyskaniu wsparcia finansowego dla naszej firmy. Spotkała nas nieprzyjemna sytuacja: nie do końca udana inwestycja mocno nadszarpnęła nasze finanse, zarówno te firmowe, jak i prywatne. Zastanawialiśmy się nawet, czy to nie koniec i nie przyjdzie nam po prostu szukać innej pracy, ale na szczęście wtedy znaleźliśmy naszą pomoc. Spłata Kredytów spadła nam z Nieba, pozwalając uzyskać wsparcie i postawić na nogi naszą firmę. A także całe życie. Teraz nasza firma  nie tylko wyszła z problemów, ale nawet zaczęła się lepiej rozwijać. Spłata Kredytów to po prostu świetni ludzie, którym z całego serca dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych, takich jak u nas.

Ewa i Darek

Serdecznie dziękuję firmie Spłata Kredytów, a szczególnie Pani Agacie, za profesjonalną pomoc. Dzięki Pani udało mi się odzyskać spokój i szczęśliwe życie. Jest Pani nie tylko zawodowcem, ale przede wszystkim wspaniałym człowiekiem, z którym kontakt dał mi nadzieję na wyjście z problemów. I wszystko się udało! Pozdrawiam! 🙂

Karolina P

Jak wiele osób, które na pewno tu przychodzą, ja także skorzystałem z „super oferty” chwilówek. Skończyło się to dla mnie prawdziwą klęską i oszałamiającym długiem, z którym dopiero firma Spłata Kredytów pomogła mi sobie poradzić. Dzięki nim wiem już teraz, że warto korzystać z usług doradców, aby szybko wyplątać się z problemów, jakie człowiek sam sobie potrafi narobić. I nie korzystam już z chwilówek. Dziękuję,

Piotr z Warszawy

Witam. Bardzo polecam współpracę z Panem Damianem ze Spłaty Kredytów. Moja sytuacja przed spotkaniem z nim była bardzo ciężka: kredyty, zobowiązania z „chwilówek” i problem z uzyskaniem jakiegokolwiek wsparcia. Jak mi trzeci bank powiedział, że nie mam szans na żadną pomoc, to po prostu ręce mi opadły. No bo niby za co żyć, a jeszcze spłacać te wszystkie raty, jak po prostu nie ma na to pieniędzy? I wtedy spotkałam Pana Damiana, bo koleżanka poleciła mi firmę Spłata Kredytów. Wystarczyło kilka miesięcy intensywnej współpracy z nim, żeby moja sytuacja się poprawiła i w końcu widzę światełko w tunelu. Pan Damian to po prostu złoty człowiek, sumienny, profesjonalny, każdemu takiego doradcę polecam.

Anna

Witam. Piszę tu, aby polecić usługi Pani Agaty, która uratowała mnie i moją rodzinę przed bankructwem. Byliśmy w ciężkiej sytuacji, nagłe poważne potrzeby zmusiły nas nie tylko do wydania wszystkich oszczędności, ale też do zaciągnięcia pożyczek w parabankach. Wiedzieliśmy, jak to się może skończyć, ale te łatwe, szybkie pieniądze wydawały się po prostu niezbędne… i skończyło się jak u wielu innych rodzin: totalne dno. Szukając rozwiązania, trafiliśmy na Panią Agatą. Wypełniliśmy wszystkie informacje i okazało się, że rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki. Pani Agata podeszła do nas bardzo miło, pieczołowicie zajęła się całą sprawą i teraz wierzymy, że wszystko wróci do normy. Kontakt z Panią jest doskonały, dziękuję w imieniu swoim i całej rodziny.

Aga

Nie będę oryginalna: po prostu dziękuję i polecam doradztwo Spłaty Kredytów. Pan Przemysław jest najlepszy! Gdyby nie on, pewnie już dawno bym się załamała, a on postawił moje życie na nogi i sprawił, że znowu śpię spokojnie. Profesjonalista w każdym calu, doskonała i miła współpraca, cierpliwość, zrozumienie i wiedza – niczego innego nie mogłabym sobie wymarzyć.

Maria K-L

Spłata Kredytów = Firma Godna Polecenia. 🙂

Chcę ją zatem serdecznie polecić i gorąco podziękować za okazaną mi pomoc. To profesjonalni, empatyczni i skuteczni ludzie, którzy znajdą rozwiązanie każdego problemu finansowego. Mnie pomogli dwa razy: najpierw z pozbyciem się długów rodzinnych, potem z inwestycją w moją nową firmę. Za każdym razem ich wybór to strzał w dziesiątkę.

Pozdrowienia z Pruszkowa

Tomasz

Witam serdecznie! Chciałbym podziękować Panu Damianowi i Pani Agacie, którzy zajęli się moimi finansami. Wcześniej próbowałem współpracować z inną, podobną firmą, ale nic z tego nie wyszło, więc nową współpracę zaczynałem z pewnymi obawami. Tym razem jednak było zupełnie inaczej: Państwo są prawdziwymi profesjonalistami. Zamiast udzielać „internetowe porady” od razu przystąpili Państwo do konkretnego działania. Takiej pomocnej dłoni było mi potrzeba. Takich ludzi chciałem spotkać. Są Państwo wspaniałymi, otwartymi ludźmi, którzy potrafią zrozumieć człowieka w potrzebie, a to się liczy. Tak samo jak dobry kontakt, trafne porady i długofalowy, skuteczny plan działania.

Andrzej D.

Witam, jestem bardzo zadowolony ze współpracy z firmą Spłata Kredytów. Spotkałem się tu z naprawdę profesjonalnym, rzetelnym podejściem do sprawy, pozytywnym podejściem do klienta i dużą dawką zrozumienia. Dzięki tutejszym doradcom długi w końcu odeszły w zapomnienie. Jestem wdzięczny za szybką, trafną i kompleksową pomoc. Polecam każdemu.

Bogusław Nowicki

Chciałbym w tym miejscu podziękować za pomoc w uzyskaniu pożyczki i załatwieniu wszystkich związanych z nią, niezbędnych formalności. Sama na pewno nie dałabym sobie rady, ze względu na złą historię kredytową mogłam jedynie chodzić od instytucji do instytucji, a tam nikt nie chciał się mną zainteresować. Dopiero Pani Marzena pomogła mi przejrzeć na oczy, ustaliła co, jak i kiedy mam zrobić, a przede wszystkim profesjonalnie załatwiła moje sprawy, dzięki czemu uzyskałam wsparcie finansowe. Pożyczka uzyskana dzięki niej pozwoliła mi w końcu odetchnąć i wyjść z kłopotów. Polecam wszystkim Panią Marzeną, jest profesjonalną, pracowitą, skuteczną i bardzo miłą osobą! 🙂

Milena
para

Ustawa o restrukturyzacji przedsiębiorstw – co warto wiedzieć?

Restrukturyzacja przedsiębiorstw to fraza, która w mowie potocznej jest niekiedy wykorzystywana do opisania wszelkich działań reorganizacyjnych w firmie, które mają doprowadzić do polepszenia jej sytuacji finansowej. W znaczeniu prawnym restrukturyzacja to jednak znacznie bardziej sformalizowany proces, który wiąże się z prowadzeniem postępowania przed sądem.

Reguły w tym zakresie określa ustawa z dnia 15 maja 2015 r. Prawo restrukturyzacyjne, niekiedy nazywana ustawą o restrukturyzacji przedsiębiorstw. Między innymi wskazuje ona podstawowe rodzaje restrukturyzacji przedsiębiorstw, wymagania formalne względem firm, które chcą skorzystać z tego typu rozwiązań, a także przebieg postępowania. Skuteczna i bezpieczna restrukturyzacja przedsiębiorstw wymaga więc dobrej znajomości tej ustawy (zarówno jej treści, jak i praktyki jej stosowania).

Restrukturyzacja zatrudnienia w przedsiębiorstwie – kiedy warto się na nią zdecydować?

Restrukturyzacja zatrudnienia w przedsiębiorstwie może być zastosowana obok innych rodzajów restrukturyzacji przedsiębiorstw, takich jak restrukturyzacja zadłużeń. Warto się na nią zdecydować, jeśli widać w strukturze zatrudnienia pewne problemy, na przykład zbyt niską wydajność w jednym dziale, a zbyt dużą ilość pracowników względem realnego zapotrzebowania w drugim.

Przez restrukturyzację zatrudnienia w przedsiębiorstwie nie należy rozumieć tylko redukcji zatrudnienia, ale także na przykład wstrzymanie rekrutacji nowych pracowników przez pewien czas, czy też zmianę warunków zatrudnienia obecnych. Wszelkie decyzje tego typu należy dokładnie przemyśleć, ponieważ nie zawsze mogą być najlepszym wyjściem.

Kto pomoże w restrukturyzacji przedsiębiorstw?

Restrukturyzacja przedsiębiorstw w Polsce to relatywnie skomplikowany proces, przez który trudno jest przejść samodzielnie, bez wsparcia ekspertów różnych specjalności. Doradcy finansowi, restrukturyzacyjni czy pracownicy specjalizujący się w obsłudze przedsiębiorstw to osoby, do których warto się zwrócić, aby oszczędzić sobie czasu, stresów i ryzyka, że nie uda się zrealizować przyjętych założeń.

Profesjonalna pomoc jest gwarancją wyboru najlepszego rodzaju restrukturyzacji przedsiębiorstwa, a także skutecznego prowadzenia negocjacji z wierzycielami i doprowadzenia do korzystnych dla firmy ustępstw, takich jak, chociażby umorzenie całości zaległych odsetek.

Przykład restrukturyzacji przedsiębiorstwa – jak może wyglądać?

Trudno o dwie dokładnie takie same restrukturyzacje przedsiębiorstw. Poszczególne firmy decydujące się na taki krok, różnią się m.in. branżą, poziomem zadłużenia czy typem posiadanych zobowiązań. Jako przykład restrukturyzacji przedsiębiorstwa można podać sytuację, w której firma (np. z branży usługowej) posiada kilkaset tysięcy złotych zadłużenia w różnych bankach i instytucjach pozabankowych – więcej, niż wynosi wartość jej majątku, a do tego pojawiły się już opóźnienia w spłatach należności.

W ramach restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw taka firma może liczyć między innymi na umorzenie części lub całości odsetek, wyraźną redukcję należności głównej (np. kapitału kredytu lub pożyczki), a także wydłużenie okresu spłaty. Istnieje także opcja zastosowania kilkumiesięcznej karencji w spłacie, dzięki czemu przedsiębiorstwo będzie miało czas na przywrócenie swojej działalności na właściwe tory, zanim będzie musiało zacząć spłatę zobowiązań.

Metody restrukturyzacji przedsiębiorstw – najważniejsze informacje

Ustawa o restrukturyzacji przedsiębiorstw przewiduje różne metody restrukturyzacji przedsiębiorstw, takie jak postępowanie o zatwierdzenie układu, przyspieszone postępowanie układowe, postępowanie układowe oraz postępowanie sanacyjne. Pierwsze trzy to postępowania skupiające się przede wszystkim na restrukturyzacji bieżącego zadłużenia firmy. 

Ostatnie, czyli postępowanie sanacyjne, oprócz restrukturyzacji zadłużenia pozwala także na działania typowe dla postępowania upadłościowego, to jest m.in. restrukturyzację zatrudnienia w przedsiębiorstwie oraz sprzedaż składników majątku na pokrycie zobowiązań. 

 

 

Należy jednak wziąć pod uwagę, że majątek przedsiębiorstwa na czas postępowania staje się masą sanacyjną i przechodzi pod kontrolę wyznaczonego przez sąd zarządcy, jest to więc rozwiązanie warte uwagi przede wszystkim w najtrudniejszych sytuacjach, w których sama restrukturyzacja zadłużenia nie okazałaby się wystarczająca.

Wśród trzech postępowań o węższym charakterze dużą popularnością cieszy się postępowanie o zatwierdzenie układu. Trwa ono zwykle najkrócej w porównaniu z innymi rodzajami restrukturyzacji przedsiębiorstw i przyjmuje w większości formę pozasądową – jak wskazuje sama nazwa, sąd jedynie analizuje rozwiązania uzgodnione przez dłużnika i wierzycieli pod kątem zgodności z prawem i zatwierdza je bądź odmawia zatwierdzenia. 

Proces restrukturyzacji przedsiębiorstwa krok po kroku

Zanim podejmie się jakiekolwiek formalne kroki związane z procesem restrukturyzacji przedsiębiorstw, w pierwszej kolejności zawsze warto skonsultować się z wykwalifikowanym ekspertem. Specjalista odpowie na wszelkie pytania, wyjaśni zawiłości restrukturyzacji i oceni, czy w danej sytuacji można w ogóle skorzystać z takiego rozwiązania.

Kolejny krok to stworzenie schematu działań związanych z restrukturyzacją, tak, aby przedsiębiorca wiedział, jakie po kolei czynności będą podejmowane i jakie będą ich skutki. Kiedy wszystko zostanie już zaplanowane, konieczne będzie opracowanie dokumentacji wymaganej do rozpoczęcia postępowania restrukturyzacyjnego, to jest m.in. wniosku o restrukturyzację i listy dłużników.

To, jak sprawa się dalej potoczy po zebraniu całej wymaganej dokumentacji i oficjalnym obwieszczeniu otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego, zależy od wybranej metody restrukturyzacji przedsiębiorstw. W przypadku postępowania o zatwierdzenie układu wystarczy jedynie przeprowadzić negocjacje z wierzycielami, dojść do konsensusu i opracować układ, a następnie przedstawić go do zatwierdzenia sądowi. 

Plan restrukturyzacji przedsiębiorstwa – co się na niego składa?

Stworzenie planu restrukturyzacji przedsiębiorstwa należy do obowiązków zarządcy sądowego. Plan jest układany wspólnie z dłużnikiem, a zarządca musi w swoich działaniach dążyć do jego zrealizowania. 

Można wyróżnić wstępny plan restrukturyzacji przedsiębiorstwa i plan właściwy. Pierwszy z nich zawiera jedynie analizę przyczyn trudnej sytuacji ekonomicznej, w której znajduje się firma, a także wstępny działań środków restrukturyzacyjnych, z których chciałaby ona skorzystać (i harmonogram wdrożenia wymienionych działań). Ponadto trzeba do niego dołączyć sprawozdanie finansowe przedsiębiorstwa, sporządzone najdalej 30 dni przed złożeniem wniosku.

Pełnoprawny plan restrukturyzacji jest znacznie bardziej obszerny. Obejmuje między innymi informacje dotyczące metod i źródeł finansowania firmy, jej przewidywanych zysków i strat w okresie następnych pięciu lat, a także zdolności produkcyjnych. 

Restrukturyzacja przedsiębiorstw w Polsce – czy to dobry pomysł?

Każde przedsiębiorstwo jest inne, może mieć różnorodne potrzeby, cele, możliwości finansowe i nie tylko. Dlatego też odpowiedź na pytanie, czy restrukturyzacja przedsiębiorstw będzie właściwym rozwiązaniem, a jeśli tak, to jaki jej rodzaj powinno się wybrać, zależy w dużej mierze od okoliczności. 

Żeby nie popełnić kosztownego błędu, najlepiej skontaktować się z wykwalifikowanym ekspertem, który zna najskuteczniejsze metody restrukturyzacji przedsiębiorstw i wie, jak działać, aby uzyskać optymalne rezultaty. Doradca dokładnie przeanalizuje sytuację finansową firmy i znajdzie rozwiązanie, które pozwoli skutecznie poradzić sobie nawet z bardzo dużym zadłużeniem.

Jeśli firma znajdująca się w trudnej sytuacji nie podejmie działań w kierunku rozwiązania swoich problemów, zadłużenie będzie tylko narastało i może ostatecznie doprowadzić do upadłości przedsiębiorstwa, a w konsekwencji nawet jego likwidacji. Restrukturyzacja finansowa przedsiębiorstw jest popularnym rozwiązaniem, z którego skorzystało już wielu polskich przedsiębiorców, więc warto się nim zainteresować.

 


Przykład reprezentatywny

 • Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8,68%.
 • Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 49 999,00 zł.
 • Całkowity koszt kredytu: 13 732,85 zł. (w tym: prowizja z tytułu udzielenia kredytu 499,99 zł, odsetki od kredytu 13 232,86 zł, koszty usług dodatkowych 0 zł, koszty zabezpieczeń 0 zł).
 • Całkowita kwota do zapłaty: 63 731,85 zł.
 • Prowizja za udzielenie kredytu jest kredytowana. Oprocentowanie nominalne 7,99 %, 72 miesięczne raty w równej wysokości 885,16 zł.
 • Minimalny okres spłaty - 3 miesiące.
 • Maksymalny okres spłaty - 144 miesiące.

Kalkulacja została dokonana na dzień 01.06.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie. Przykład wskazuje dane orientacyjne i ma niewiążący charakter. Służy celom informacyjnym i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, ani zaproszenia do zawarcia umowy kredytu konsolidacyjnego na zaprezentowanych warunkach. Wyliczenia wskazane przez kalkulator są oparte o założenia przyjęte dla reprezentatywnego przykładu, nie uwzględniają oceny zdolności kredytowej i nie wypełniają obowiązków informacyjnych wynikających z Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim. Przyznanie i wysokość kredytu zależy od zdolności kredytowej klienta.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami
Skontaktuj się
Wypełnij wniosek
To tylko 2 minuty
Wypełnij wniosek