Czym jest i jak uzyskać pomoc w oddłużaniu komorniczym?

27 kwietnia 2023 Młotek sędziowski

Na czym polega oddłużanie komornicze? Gdzie szukać pomocy? To tylko jedne z wielu pytań, które zadają sobie osoby, które znalazły się w ciężkiej sytuacji finansowej. Jednak niewiele osób wie, że pomoc dla zadłużonych wcale nie jest trudna do uzyskania. Na rynku istnieje wiele firm oddłużeniowych, które pod swoje skrzydła biorą także osoby zadłużone z komornikiem. Warto jednak już na wstępie przygotować się, że proces oddłużania jest żmudny i czasochłonny. Wymaga także wiele cierpliwości oraz doświadczenia. Z tego względu warto szukać pomocy specjalistów. Czym jest oddłużanie komornicze i jak uzyskać wsparcie? Poznaj odpowiedzi na te pytania. 

Skuteczna pomoc w walce z nadmiernym zadłużeniem.

Nasi doradcy znajdą dla Ciebie skuteczny sposób na wyjście z długów.

Wyślij wniosek!

Jak wygląda oddłużanie komornicze? O czym warto wiedzieć? 

Jak wygląda oddłużanie komornicze? Kto może z niego skorzystać? To często zadawane pytania. Szczególnie w przypadku osób, które borykają się z większymi zadłużeniami. Oddłużanie komornicze to szereg działań, które są podejmowane, aby zredukować dług będący pod zajęciem komorniczym. Mogą to być zarówno działania finansowe, jak i prawne. Gdzie szukać pomocy? Oddłużaniem komorniczym najczęściej zajmują się prywatne firmy. Wiele firm oraz agencji oddłużeniowych oferuje analizę sytuacji dłużnika, porady prawne na temat możliwości komornika, licytacji komorniczych, a także sposobów na oddłużenie komornicze. Decydując się na wsparcie firmy zewnętrznej, możesz także uzyskać wsparcie przy projektowaniu planu oddłużeniowego, zarządzaniu procesem oddłużania z komornikiem, a także pomoc prawną, która w przypadku oddłużania nierzadko staje niezbędna.

Warto przy tym wiedzieć, że pojęcie oddłużania nie ma konkretnej definicji. Jest to za to pewien proces, którego nadrzędnym celem jest wyprowadzenie osoby zadłużonej z długów. W teorii każda osoba zadłużona może samodzielnie podjąć działania oddłużające. Jednak w przypadku zajęć komorniczych zadanie to jest utrudnione. Z tego względu oddłużanie komornicze zazwyczaj wymaga wsparcia specjalistów. Pamiętaj jednak, że proces wychodzenia z długów jest często żmudny i powolny. Wymaga także wiele pracy, doświadczenia oraz cierpliwości. Szczególnie jeśli dodatkowo w grę wchodzą zajęcia komornicze. Z tego względu już na wstępie warto uzbroić się w cierpliwość w przypadku oddłużania komorniczego.

źródło: https://krd.pl/centrum-prasowe/informacje-prasowe/2022/dlugi-polakow-wieksze-niz-zarobki

Kluczem do skutecznego oddłużenia komorniczego jest przede wszystkim rzetelna i szczegółowa analiza sytuacji klienta. Specjalista ma za zadanie poznanie Twojej historii kredytowej i ustalenie genezy problemu. Dopiero po tych działaniach możliwe staje się podjęcie skutecznych form oddłużania i wyjście z długów.

Gdzie szukać pomocy z oddłużaniem komorniczym?

Wszczęcie postępowania komorniczego wobec dłużnika jest ostatecznym etapem egzekwowania należności. Czy da się coś jeszcze zrobić w takiej sytuacji? Gdzie szukać pomocy? Przede wszystkim warto wiedzieć, jakie działania podjąć, gdy komornik zajmie Twoje konto. Jakie są uprawnienia osób zadłużonych? Przede wszystkim masz możliwość zachowania określonej przez ustawodawcę części wynagrodzenia za pracę, która nie będzie podlegać zajęciu przez komornika. Możesz także wyłączyć spod egzekucji rzeczy osobiste oraz narzędzia i przedmioty niezbędne do wykonywania osobistej pracy zarobkowej. Ponadto masz możliwość złożenia do sądu powództwa przeciwegzekucyjnego oraz posiadasz prawo do zaskarżenia czynności komornika.  

Z pomocą specjalisty ze Spłaty Kredytów uzyskasz niezbędne wsparcie finansowe, niezależnie od tego jak skomplikowana jest Twoja sytuacja.

Skontaktuj się ze swoim doradcą!

Jako dłużnik masz prawo do aktywnego korzystania z powyższych praw na każdym etapie postępowania komorniczego. Gdzie szukać pomocy z oddłużeniem komorniczym? Na rynku jest wiele firm, które zajmują się wsparciem przy procesie oddłużania. Popularnie nazywa się je firmami oddłużeniowymi. Jak taka firma może Ci pomóc? Przede wszystkim z pomocą specjalisty masz możliwość negocjacji z wierzycielami oraz komornikiem. Pośrednik oceni Twoją sytuację indywidualnie i dobierze do niej najlepsze rozwiązanie. Dzięki temu możesz mieć pewność, że skutecznie pozbędziesz się uciążliwych zadłużeń i problemów z nimi związanymi. 

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *