Kredyty i pożyczki to produkty, pozwalające na zaspokojenie bieżących potrzeb finansowych czy też zakup niezbędnych produktów, usług czy urządzeń. Ich dostępność sprawia, że są chętnie wybierane przez Polaków. Problem zaczyna się wtedy, kiedy ilość zaciągniętych zobowiązań jest na tyle duża, że najzwyczajniej w świecie zaczynamy mieć problemy z zapamiętaniem wszystkich dat, do jakich należy uiścić daną należność. Rozwiązaniem, które wydaje się alternatywą dla kilku czy kilkunastu produktów kredytowych jest więc kredyt konsolidacyjny. Czy zawsze możemy ubiegać się o takie finansowanie? Co w przypadku, jeśli nasze pożyczki udzielane są przez parabanki? Czy kredytu hipotecznego udzielają tylko banki? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w dzisiejszym artykule.
Spis treści
Kredyt konsolidacyjny online w parabanku – do kogo skierowana jest oferta?
Kredyt konsolidacyjny w parabanku to rozwiązanie skierowane szczególnie dla tych, którzy posiadają aktywne pożyczki w kilku instytucjach pozabankowych i zależy im na połączeniu ich w jedną, wygodną ratę. Rozwiązanie to, niezależnie czy oferowane przez banki, czy parabanki polega na tym samym, z tą różnicą, że kredyt konsolidacyjny w parabanku jest znacznie łatwiej uzyskać. Nie bez powodu oferta skierowana jest przede wszystkim do osób:
- posiadających negatywną historię w BIK – w odróżnieniu od banków, które weryfikują każdy wniosek w bazach dłużników, pożyczka w parabanku dostępna jest także dla osób zadłużonych oraz posiadających opóźnienia w spłacie swoich zobowiązań;
- potrzebują szybkiego finansowania – większość parabanków oferuje środki nawet 24/7, przez co kredyt konsolidacyjny w parabanku otrzymać możesz nawet w weekendy i święta;
- chcą połączyć pożyczki pozabankowe w jedną ratę – w przypadku kredytu konsolidacyjnego w parabanku istnieje możliwość połączenia tylko i wyłącznie pożyczek udzielanych przez instytucje pozabankowe.
Choć wiele firm pozabankowych nie posiada ogólnodostępnej oferty kredytu konsolidacyjnego, warto skontaktować się z infolinią, aby uzyskać więcej dokładnych informacji. Na rynku jednak z łatwością znaleźć można oferty konsolidacji zobowiązań pozabankowych bez konieczności wychodzenia z domu.
Kredyt konsolidacyjny – czym jest?
Przypomnijmy, czym właściwie jest kredyt konsolidacyjny i dlaczego cieszy się popularnością. Jak już sama nazwa wskazuje, kredyt taki polega na połączeniu wszystkich rat kredytowych w jedno, wygodne do spłaty zobowiązanie. Decydując się na takie połączenie, warto wziąć pod uwagę dotychczasową sumę zobowiązań, a także wartość, jaką chcielibyśmy uiszczać po konsolidacji. Co ważne, konsolidować można nie tylko kredyty gotówkowe, ale również hipoteczne, kredyty samochodowe, pożyczki ratalne, jak i zobowiązania zaciągnięte w parabankach.
Kredyt konsolidacyjny nie tylko umożliwia połączenie wszystkich rat w jedną, płatną w określonym terminie, co nie da się ukryć, jest dla każdego wygodne, ale również umożliwia wydłużenie spłaty zobowiązań, co z kolei ma realny wpływ na zmniejszenie comiesięcznych wydatków. Jak każde rozwiązanie, tak i kredyt konsolidacyjny ma swoje plusy i minusy. Choć pozwala na poprawę budżetu domowego, należy liczyć się z faktem, że w praktyce zapłacimy znacznie więcej, ze względu na wyższe oprocentowanie i dłuższy okres kredytowania.
Kredyty w parabankach – czyli gdzie?
Choć kredyt konsolidacyjny kojarzony jest głównie z produktami bankowymi, banki nie są jedynymi instytucjami, udzielającymi tego typu finansowania. W swojej ofercie kredyt konsolidacyjny posiada coraz więcej parabanków, które oferują przede wszystkim możliwość połączenia zaciągniętych pożyczek w innych firmach pozabankowych.
Przyjrzyjmy się więc temu, czym są parabanki? To nic innego jak znane firmy zajmujące się udzielaniem pożyczek krótkoterminowych. Wyróżnia je przede wszystkim to, że w odróżnieniu od banków nie podlegają one pod Komisję Nadzoru Finansowego, a więc nie obowiązują ich zasady udzielania kredytów, jakie stosowane są przez instytucje bankowe. Ma to swoje plusy i minusy, jednak parabanki znalazły spore grono zwolenników, którzy cenią je przede wszystkim za to, że:
- nie wymagają przedstawienia zaświadczenia o dochodach;
- nie sprawdzają swoich klientów w BIK, BIG i KRD;
- oferują środki o każdej porze dnia i nocy;
- aby zawrzeć umowę, nie trzeba udawać się do stacjonarnego punktu.
Doradcy Spłaty Kredytów przeanalizują Twoją sytuację finansową, znajdą najlepszą ofertę finansowania i przeprowadzą Cię przez proces pozyskiwania kredytu, negocjując dla Ciebie możliwie najlepsze warunki.
Wyślij wniosek!Parabanki na raty – kto może się ubiegać o finansowanie i jakie warunki należy spełnić?
Choć proces przyznania finansowania przez parabanki jest znacznie bardziej uproszczony aniżeli ma to miejsce w przypadku kredytów bankowych, nie oznacza to, że każdy może ubiegać się zarówno o pożyczkę, jak i kredyt konsolidacyjny w parabanku. W praktyce jednak nawet instytucje niepodlegające pod Komisję Nadzoru Finansowego mają pewne wymagania co do możliwości udzielania pożyczek. Aby móc zaciągnąć kredyt konsolidacyjny na raty, należy:
- mieć ukończone 18 lat (niektóre instytucje wymagają wyższego wieku);
- mieć obywatelstwo polskie;
- mieć aktualny numer telefonu i adres e-mail;
- dysponować kontem w polskim banku;
- posiadać dochody umożliwiające spłatę zobowiązania.
Choć na pozór warunki te nie są trudne do spełnienia, zdarza się, że klienci mają problem z uzyskaniem odpowiedniego finansowania w parabanku.
Najtańszy kredyt konsolidacyjny w parabanku – czy istnieje i kiedy warto z niego skorzystać?
Kredyt konsolidacyjny w parabanku podobnie jak i w instytucjach bankowych to rozwiązanie, które w odróżnieniu od innych form finansowania nie jest zbyt atrakcyjne pod względem ponoszonych kosztów. Wynika to przede wszystkim z wydłużenia okresu spłaty zobowiązania, a co za tym idzie, konieczności uiszczania rat zawierających część odsetkową przez dłuższy okres.
Rozwiązanie w postaci zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego w instytucji pozabankowej jest niewątpliwie droższe ze względu na uproszczoną procedurę przyznawania w odróżnieniu od banków. Choć wydawać by się mogło, że nie warto korzystać z tej opcji, dla wielu osób, możliwość połączenia wszystkich swoich zobowiązań w jedną, niższą ratę umożliwia wyjście z problemów finansowych i znacznie poprawia sytuację materialną.
Pożyczka w parabanku – czy w instytucjach pozabankowych można ubiegać się o pożyczkę lub kredyt?
Pojęcia kredyt i pożyczka bardzo często używane są zamiennie. Warto jednak pamiętać, że są to określenia, które w praktyce odnoszą się do dwóch różnych produktów finansowych. Kredyty udzielane mogą być przez banki a pieniądze pożyczane od instytucji pozabankowych czy osób prywatnych nazywane są pożyczkami. Kolejną różnicą pomiędzy tymi dwoma produktami jest regulacja prawna. W przypadku kredytu wszelkie zapisy w umowie muszą być zgodne z przepisami Prawa Bankowego. Jeśli mowa zaś o pożyczce, tu do czynienia mamy z opieraniem się o Kodeks Cywilny.
Mimo iż niejednokrotnie posługujemy się stwierdzeniem „kredyt” w odniesieniu zarówno do produktów bankowych, jak i pozabankowych, bardzo często wybrane finansowanie jest w rzeczywistości pożyczką.
Nie trać cennego czasu na bezowocne wysyłanie wniosków kredytowych.
Skontaktuj się z doradcą, który znajdzie dla Ciebie korzystny kredyt niezależnie od sytuacji.
Napisz do nas!Kredyt konsolidacyjny w parabanku – o czym warto pamiętać?
Decydując się na zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego w parabanku, a właściwie pożyczki, warto jeszcze przed podpisaniem umowy, dokładnie przyjrzeć się regulaminowi oferty. Kwestie, które należy bezwzględnie sprawdzić to:
- rzeczywisty koszt udzielenia finansowania – wiele parabanków kusi swoich klientów atrakcyjnym oprocentowaniem czy zminimalizowaniem kosztów, w praktyce jednak okazuje się, że oferta wcale nie jest tak korzystna. Opłaty związane z wysokością prowizji czy wysyłką dokumentów to tylko niektóre z przykładów dodatkowych kosztów, na jakie warto zwrócić uwagę.
- warunki umowy – chodzi tu głównie o zasady przyznawania kredytów, a także sytuacje, w których może zostać ona wypowiedziana wskutek, chociażby opóźnień w spłacie.
- przynależność do Rejestru Instytucji Pożyczkowych KNF – co gwarantuje legalność firmy i działanie jej zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Chcesz zminimalizować swoje wydatki? Zastanawiasz się jak poprawić swój miesięczny budżet? Dokonaj konsolidacji swoich kredytów i pożyczek. Kredyt konsolidacyjny w parabanku to rozwiązanie, które pozwoli Ci obniżyć wysokość spłacanych rat chwilówek i zobowiązań zaciągniętych w instytucjach pozabankowych.