Pożyczki społecznościowe

 

Pożyczki społecznościowe są tematem nowym w naszym kraju i dopiero powoli zyskują sobie popularność. Polegają one na tym, iż prywatny inwestor oferuje swój kapitał osobie, która go potrzebuje – najczęściej przedsiębiorcy, szukającemu wsparcia na rodzimym rynku.

To doskonała alternatywa względem pożyczania od rodziny – nie pociąga za sobą problemów osobistych i nie powoduje kłótni z najbliższymi. To także alternatywa dla propozycji bankowych – te mogą okazać się droższe lub trudniej je uzyskać, ze względu na wymagania banków.

Jeśli zatem poszukujesz taniej pożyczki i chciałbyś otrzymać ją w sposób, który gwarantuje Ci pełne bezpieczeństwo transakcji, skorzystaj z naszej oferty. Zajmiemy się wszystkimi formalnościami i znalezieniem dla Ciebie najlepszego inwestora.

Czy możemy Ci pomóc?

Nasza oferta jest bardzo elastyczna

 • spłata pożyczek
  Bank nie udzieli Ci kredytu ani pożyczki?
 • spłata pożyczek
  Inne firmy mają duże oprocentowanie?
 • spłata pożyczek
  Twoja sytuacja w BIK nie prezentuje się dobrze?
 • spłata pożyczek
  Masz opóźnienia w spłacie zobowiązań?
 • spłata pożyczek
  Masz niską zdolność kredytową?

Trafiłeś w dobre miejsce. U nas pozyskasz pożyczkę na bardzo dobrych warunkach.

 • spłata pożyczek
  Przedstawimy najkorzystniejsze oferty bankowe
 • spłata pożyczek
  Akceptujemy dochody niestandardowe
 • spłata pożyczek
  Oferujemy długi
  okres spłaty
 • spłata pożyczek
  Pożyczka nawet
  na duże kwoty
 • spłata pożyczek
  Zrobimy to wszystko w bardzo krótkim czasie

DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z POŻYCZKI SPOŁECZNOŚCIOWEJ?

Pożyczka społecznościowa może być wyjątkowo atrakcyjną formą dofinansowania. Można umiejscowić ją pomiędzy standardowymi pożyczkami bankowymi, a prywatnym pożyczaniem od rodziny i znajomych. Opierając się przy tym na naszych usługach łączenia inwestorów i osób poszukujących wsparcia finansowego, posiada ona szereg zalet:

 • Jest bezpieczna – dbamy o odpowiednią umowę i pośredniczymy pomiędzy dwiema stronami.
 • Wymaga minimum formalności i zabezpieczeń.
 • Dostępna dla osób prywatnych i przedsiębiorców.
 • Może zostać wykorzystana na różne cele, od nagłych osobistych wydatków, aż po biznesowe inwestycje.
 • Jest niżej oprocentowana niż pożyczki bankowe, towarzyszą jej niższe prowizje.
 • W pełni zindywidualizowana – z prywatnym inwestorem łatwiej jest ustalić wszystkie szczegóły niż z instytucją bankową.

Jeśli zatem chciałbyś rozwijać siebie lub swoją firmę, ale nie masz na to wystarczających środków, a banki odmawiają Ci swoich pożyczek, nie pytaj rodziny. Nie decyduj się na rozwiązanie, które może skutkować złymi relacjami z bliskimi. Nie szukaj chwilówek. Zgłoś się do nas, a my znajdziemy dla Ciebie najlepszą pożyczkę społecznościową, która rozwiąże Twoje problemy.

pożyczka gotówkowa
pożyczka gotówkowa

Dlaczego my?

Dowiedz się, dlaczego warto nam zaufać

kredyt

Długie terminy spłaty

Wiemy, jak trudno może być Ci odzyskać płynność finansową po zaciągnięciu kredytów. Dlatego oferując pomoc, dbamy o długie terminy spłaty oferowanych przez nas kredytów, które pozwolą Ci stanąć na nogi.

doradcy
kredyt

Doświadczeni doradcy

Doświadczenie w pozyskiwaniu trudnych kredytów, w tym kredytów konsolidacyjnych i na spłaty chwilówek, to nasz największy atut. Dzięki niemu masz pewność, że Twoje sprawy finansowe są w dobrych rękach.

doradcy
kredyt

Niskie oprocentowanie

Zdajemy sobie sprawę, że spłata kolejnych rat może być dla Ciebie obciążeniem. Dlatego dbamy o to, by oferowane przez nas rozwiązania i oprocentowanie nie obciążyły Cię zbyt mocno.

doradcy

Opinie klientów

Poznaj opinie osób, które nam zaufały

Chcielibyśmy podziękować firmie Spłata Kredytów za pomoc w uzyskaniu wsparcia finansowego dla naszej firmy. Spotkała nas nieprzyjemna sytuacja: nie do końca udana inwestycja mocno nadszarpnęła nasze finanse, zarówno te firmowe, jak i prywatne. Zastanawialiśmy się nawet, czy to nie koniec i nie przyjdzie nam po prostu szukać innej pracy, ale na szczęście wtedy znaleźliśmy naszą pomoc. Spłata Kredytów spadła nam z Nieba, pozwalając uzyskać wsparcie i postawić na nogi naszą firmę. A także całe życie. Teraz nasza firma  nie tylko wyszła z problemów, ale nawet zaczęła się lepiej rozwijać. Spłata Kredytów to po prostu świetni ludzie, którym z całego serca dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych, takich jak u nas.

Ewa i Darek

Serdecznie dziękuję firmie Spłata Kredytów, a szczególnie Pani Agacie, za profesjonalną pomoc. Dzięki Pani udało mi się odzyskać spokój i szczęśliwe życie. Jest Pani nie tylko zawodowcem, ale przede wszystkim wspaniałym człowiekiem, z którym kontakt dał mi nadzieję na wyjście z problemów. I wszystko się udało! Pozdrawiam! 🙂

Karolina P

Jak wiele osób, które na pewno tu przychodzą, ja także skorzystałem z „super oferty” chwilówek. Skończyło się to dla mnie prawdziwą klęską i oszałamiającym długiem, z którym dopiero firma Spłata Kredytów pomogła mi sobie poradzić. Dzięki nim wiem już teraz, że warto korzystać z usług doradców, aby szybko wyplątać się z problemów, jakie człowiek sam sobie potrafi narobić. I nie korzystam już z chwilówek. Dziękuję,

Piotr z Warszawy

Witam. Bardzo polecam współpracę z Panem Damianem ze Spłaty Kredytów. Moja sytuacja przed spotkaniem z nim była bardzo ciężka: kredyty, zobowiązania z „chwilówek” i problem z uzyskaniem jakiegokolwiek wsparcia. Jak mi trzeci bank powiedział, że nie mam szans na żadną pomoc, to po prostu ręce mi opadły. No bo niby za co żyć, a jeszcze spłacać te wszystkie raty, jak po prostu nie ma na to pieniędzy? I wtedy spotkałam Pana Damiana, bo koleżanka poleciła mi firmę Spłata Kredytów. Wystarczyło kilka miesięcy intensywnej współpracy z nim, żeby moja sytuacja się poprawiła i w końcu widzę światełko w tunelu. Pan Damian to po prostu złoty człowiek, sumienny, profesjonalny, każdemu takiego doradcę polecam.

Anna

Witam. Piszę tu, aby polecić usługi Pani Agaty, która uratowała mnie i moją rodzinę przed bankructwem. Byliśmy w ciężkiej sytuacji, nagłe poważne potrzeby zmusiły nas nie tylko do wydania wszystkich oszczędności, ale też do zaciągnięcia pożyczek w parabankach. Wiedzieliśmy, jak to się może skończyć, ale te łatwe, szybkie pieniądze wydawały się po prostu niezbędne… i skończyło się jak u wielu innych rodzin: totalne dno. Szukając rozwiązania, trafiliśmy na Panią Agatą. Wypełniliśmy wszystkie informacje i okazało się, że rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki. Pani Agata podeszła do nas bardzo miło, pieczołowicie zajęła się całą sprawą i teraz wierzymy, że wszystko wróci do normy. Kontakt z Panią jest doskonały, dziękuję w imieniu swoim i całej rodziny.

Aga

Nie będę oryginalna: po prostu dziękuję i polecam doradztwo Spłaty Kredytów. Pan Przemysław jest najlepszy! Gdyby nie on, pewnie już dawno bym się załamała, a on postawił moje życie na nogi i sprawił, że znowu śpię spokojnie. Profesjonalista w każdym calu, doskonała i miła współpraca, cierpliwość, zrozumienie i wiedza – niczego innego nie mogłabym sobie wymarzyć.

Maria K-L

Spłata Kredytów = Firma Godna Polecenia. 🙂

Chcę ją zatem serdecznie polecić i gorąco podziękować za okazaną mi pomoc. To profesjonalni, empatyczni i skuteczni ludzie, którzy znajdą rozwiązanie każdego problemu finansowego. Mnie pomogli dwa razy: najpierw z pozbyciem się długów rodzinnych, potem z inwestycją w moją nową firmę. Za każdym razem ich wybór to strzał w dziesiątkę.

Pozdrowienia z Pruszkowa

Tomasz

Witam serdecznie! Chciałbym podziękować Panu Damianowi i Pani Agacie, którzy zajęli się moimi finansami. Wcześniej próbowałem współpracować z inną, podobną firmą, ale nic z tego nie wyszło, więc nową współpracę zaczynałem z pewnymi obawami. Tym razem jednak było zupełnie inaczej: Państwo są prawdziwymi profesjonalistami. Zamiast udzielać „internetowe porady” od razu przystąpili Państwo do konkretnego działania. Takiej pomocnej dłoni było mi potrzeba. Takich ludzi chciałem spotkać. Są Państwo wspaniałymi, otwartymi ludźmi, którzy potrafią zrozumieć człowieka w potrzebie, a to się liczy. Tak samo jak dobry kontakt, trafne porady i długofalowy, skuteczny plan działania.

Andrzej D.

Witam, jestem bardzo zadowolony ze współpracy z firmą Spłata Kredytów. Spotkałem się tu z naprawdę profesjonalnym, rzetelnym podejściem do sprawy, pozytywnym podejściem do klienta i dużą dawką zrozumienia. Dzięki tutejszym doradcom długi w końcu odeszły w zapomnienie. Jestem wdzięczny za szybką, trafną i kompleksową pomoc. Polecam każdemu.

Bogusław Nowicki

Chciałbym w tym miejscu podziękować za pomoc w uzyskaniu pożyczki i załatwieniu wszystkich związanych z nią, niezbędnych formalności. Sama na pewno nie dałabym sobie rady, ze względu na złą historię kredytową mogłam jedynie chodzić od instytucji do instytucji, a tam nikt nie chciał się mną zainteresować. Dopiero Pani Marzena pomogła mi przejrzeć na oczy, ustaliła co, jak i kiedy mam zrobić, a przede wszystkim profesjonalnie załatwiła moje sprawy, dzięki czemu uzyskałam wsparcie finansowe. Pożyczka uzyskana dzięki niej pozwoliła mi w końcu odetchnąć i wyjść z kłopotów. Polecam wszystkim Panią Marzeną, jest profesjonalną, pracowitą, skuteczną i bardzo miłą osobą! 🙂

Milena

Czym są pożyczki społecznościowe?

Pożyczki społecznościowe to takie pożyczki, w których wierzycielem nie jest bank, firma pożyczkowa ani inna instytucja finansowa, która profesjonalnie zajmuje się udzielaniem pożyczek, a osoba prywatna, czyli członek społeczności. Udzielanie pożyczek dla takiego prywatnego pożyczkodawcy może być sposobem na zainwestowanie zaoszczędzonych pieniędzy, bowiem pożyczki mają wyższą stopę zwrotu niż na przykład lokata bankowa.

Prawnie pożyczki społecznościowe działają na takiej samej zasadzie, jak inne pożyczki prywatne, czyli na przykład pożyczki w rodzinie, czy między przyjaciółmi. Są one jednak bardziej sformalizowane, z uwagi na fakt, że obie strony są sobie zupełnie obce i nie mają do siebie pełnego zaufania. Wobec tego, podczas gdy pożyczki w rodzinie często zawiera się ustnie, w przypadku pożyczek społecznościowych konieczne jest spisanie odpowiedniej umowy.

Pożyczki społecznościowe nie cieszą się w Polsce tak ogromnym zainteresowaniem, jak na przykład w Wielkiej Brytanii, ale jest spora grupa osób, która decyduje się na ich udzielanie. Jest również wielu potencjalnych pożyczkobiorców, którzy są zainteresowani taką alternatywą dla tradycyjnych kredytów i pożyczek.

Pożyczki społecznościowe z reguły nie są pożyczkami celowymi, co oznacza, że można wykorzystać je w dowolny sposób. Nie ma konieczności okazywania pożyczkodawcy jakichkolwiek faktur, czy rachunków. Środki można spożytkować na przykład na wesele, wakacje, zakup sprzętu elektronicznego, czy pokrycie bieżących wydatków.

Pożyczki społecznościowe – jak je dostać?

Pożyczki społecznościowe z reguły wiążą się ze stosunkowo prostą procedurą, aczkolwiek wiele zależy od preferencji obu stron umowy. Mniejsza restrykcyjność pożyczek prywatnych względem pożyczek w firmach pożyczkowych i kredytów w banku, pozwala na bardziej indywidualne podejście i bezpośrednie negocjacje pożyczkobiorcy z pożyczkodawcą, a nie tylko jego przedstawicielem w postaci pracownika banku, który ma ograniczone możliwości.

Pierwszym krokiem dla pożyczkobiorcy jest znalezienie zainteresowanego pożyczkodawcy. Jest na to kilka sposobów. Można szukać informacji na portalach ogłoszeniowych bądź specjalnych portalach zajmujących się pożyczkami społecznościowymi, można również pytać osoby w swoim otoczeniu, czy nie znają kogoś zainteresowanego udzielaniem tego typu pożyczek. Pewniejszą i bezpieczniejszą opcją jest jednak skorzystanie z pomocy dobrego pośrednika kredytowego.

Będzie on pewnego rodzaju mostem między pożyczkodawcą, a pożyczkobiorcą. Przejmie na siebie wszelkie formalności, zajmie się zapewnieniem bezpieczeństwa transakcji i weryfikacją wiarygodności obu stron. Odpowie także na wszelkie pytania i rozwieje wszystkie niepewności odnośnie kwestii prawnych, umowy i wielu innych.

Pożyczki społecznościowe – od czego zależy ich koszt?

Koszt pożyczek społecznościowych oblicza się podobnie, jak koszt innego rodzaju pożyczek i kredytów. Aspekty, na które należy przede wszystkim zwracać uwagę, to wysokość oprocentowania i prowizji za udzielenie kredytu. Ostateczny koszt zależy także oczywiście od wysokości i okresu trwania pożyczki.

Dobrym wskaźnikiem kosztu zobowiązania jest jego RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Oblicza się ją na podstawie wszystkich kosztów, a nie tylko na przykład oprocentowania. Im RRSO jest niższe, tym bardziej opłacalna jest pożyczka.

Pożyczki społecznościowe – warunki

Warunki pożyczki społecznościowej są indywidualnie ustalane przez pożyczkodawcę i pożyczkobiorcę. Obie strony umowy powinny być pełnoletnie i posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, aby umowa była ważne, ale poza tym posiadają one sporą dowolność. W umowie pożyczki nie można jedynie umieszczać zapisów niezgodnych z prawem bądź z zasadami życia społecznego.

To, jakie warunki postawi inwestor, zależy zazwyczaj od tego, jak duże ryzyko będzie on skłonny podjąć. Pożyczkodawca, który na przykład będzie wymagał potwierdzenia posiadania dochodów o określonej wysokości, może zaoferować lepsze parametry kredytu niż osoba, która jest skłonna zaryzykować i udzielić kredytu każdemu, niezależnie od dochodów.

Warunki pożyczki społecznościowej są z reguły bardziej elastyczne, niż w przypadku zwykłych pożyczek w firmach pożyczkowych, czy w bankach. Weryfikacja historii kredytowej i zdolności kredytowej jest znacznie bardziej powierzchowna niż w profesjonalnych instytucjach finansowych, jeśli w ogóle jest przeprowadzana. Daje to szansę na otrzymanie pożyczki społecznościowej również tym, którzy w bankach i firmach pożyczkowych mogliby otrzymać negatywną decyzję.

Czy pożyczki społecznościowe są opłacalne?

Oferty inwestorów bywają bardzo różnorodne, kluczowe jest więc, aby znaleźć odpowiedniego inwestora. Pomóc w tym może wykwalifikowany pośrednik kredytowy. Z właściwym inwestorem, koszt takiej pożyczki może być niższy, niż pożyczki w firmie pożyczkowej, czy kredytu w banku.

Wynika to z niższego oprocentowania i prowizji za udzielenie kredytu. Ponadto, pożyczkodawca społecznościowy z reguły nie będzie wymagał zabezpieczenia kredytu ubezpieczeniem, nie naliczy też innych dodatkowych kosztów, takich jak opłata przygotowawcza.

Opłacalność pożyczek społecznościowych nie kończy się na aspekcie finansowym. Takie pożyczki często mogą być szybsze i wymagać mniej formalności niż bardziej tradycyjne formy finansowania, co jest dużym plusem, kiedy ważne jest otrzymanie gotówki w jak najkrótszym czasie.

Czy pożyczki społecznościowe są bezpieczne?

Pożyczanie pieniędzy od zupełnie obcej osoby prywatnej, a nie instytucji finansowej, która zajmuje się tym na co dzień (banku, firmy pożyczkowej), w pierwszej chwili może wydawać się niebezpieczne. W rzeczywistości jednak, jeśli podejmie się odpowiednie kroki, cały proces może być dla obu stron w pełni bezpieczny i bezproblemowy.

Przede wszystkim dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług pośrednika, który zdejmie z obu stron ciężar weryfikacji ich wzajemnej wiarygodności. Może się zdarzyć, że dla danego inwestora będzie to pierwsza pożyczka społecznościowa, ale jest też prawdopodobieństwo, że realizował on podobne inwestycje już wiele razy. W takiej sytuacji być może dostępne będą opinie byłych i obecnych pożyczkobiorców na jego temat.

Drugą niezwykle istotną kwestią jest umowa. Nie musi ona być poświadczana notarialnie, natomiast powinna być dobrze, profesjonalnie przygotowana. W przypadku korzystania z usług pośrednika kredytowego nie będzie się trzeba o to martwić, ponieważ to on zajmie się dostarczeniem odpowiedniej umowy. Umowa chroni interesy obu stron i jeśli została prawidłowo, i szczegółowo sporządzona, powinna pozwolić wyjaśnić jakiekolwiek niejasności, jeśli się pojawią. Pozwoli także dochodzić swoich spraw w sądzie, jeśli pojawi się taka potrzeba.

Pożyczki społecznościowe – co powinna zawierać umowa?

W umowie pożyczki społecznościowej można dodać różne zapisy, zależne od indywidualnej sytuacji obu stron, natomiast nie można zapomnieć o takich podstawowych aspektach, jak:

 • szczegółowe dane osobowe obu stron (imię i nazwisko, data urodzenia, PESEL, numer i seria dowodu osobistego)
 • data i podpisy
 • kwota pożyczki
 • oprocentowanie i prowizja
 • wszelkie opłaty dodatkowe
 • ostateczny koszt pożyczki
 • okres spłaty pożyczki
 • wysokość odsetek za opóźnienie
 • możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania.

Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której po podpisaniu umowy zmienią się okoliczności i nie będzie wiadomo, w jaki sposób postąpić. Należy stworzyć dwie kopie umowy, po jednej dla każdej ze stron. Obie powinny być opatrzone własnoręcznymi podpisami.

Pożyczki społecznościowe – u kogo się sprawdzą?

Pożyczki społecznościowe będą dobre przede wszystkim dla tych osób, które nie chcą mierzyć się z formalnościami związanymi z braniem pożyczek w firmach pożyczkowych i kredytów w bankach. Pożyczka społecznościowa może być szybsza, wygodniejsza i nie będzie najprawdopodobniej wiązała się z wpisem do BIK-u, co oznacza, że nie obniży zdolności kredytowej pożyczkobiorcy.

Druga grupa, która może być zainteresowana pożyczkami społecznościowymi, to osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji (mają niską zdolność kredytową, negatywne wpisy w BIK-u) i ciężko byłoby im otrzymać tradycyjną pożyczkę lub kredyt. To także ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy posiadają dochody z niestandardowych, mniej chętnie przyjmowanych przez różne instytucje finansowe źródeł (umowa zlecenie, zasiłek, umowa stażowa).

Czy można wziąć pożyczki społecznościowe przez Internet?

Z roku na rok coraz więcej spraw załatwiamy zdalnie. Wiele banków i większość firm pożyczkowych wdrożyła już możliwość zaciągania zobowiązań finansowych przez Internet, bez wychodzenia z domu. W przypadku pożyczek społecznościowych wiele zależy od inwestora. Może to być osoba zamieszkująca niedaleko od nas, ale też osoba pochodząca z drugiego końca Polski, w związku z czym załatwienie wszystkich formalności przez Internet będzie optymalnym rozwiązaniem.

Cały proces zaciągania pożyczki społecznościowej można znacząco uprościć, korzystając ze wsparcia pośrednika kredytowego. W takim przypadku to on zajmie się przygotowaniem umowy, negocjacjami z pożyczkodawcą i innymi tego typu aspektami. Jedyne co w takiej sytuacji musi zrobić pożyczkobiorca, to wskazać pośrednikowi swoje preferencje w zakresie pożyczki (kwotę, okres spłaty), a kiedy już wszystko zostanie ustalone, podpisać umowę i terminowo spłacać zobowiązanie.

Pożyczki społecznościowe – jak wygląda windykacja?

W przypadku, kiedy pożyczkobiorca nie spłaca pożyczki społecznościowej, pożyczkodawca może podjąć pewne kroki, takie jak naliczanie odsetek karnych, czy wysyłanie przypomnień o konieczności zapłaty. Może również zaangażować w sprawę firmę windykacyjną.

Zaletą pożyczek społecznościowych jest bezpośredni kontakt z pożyczkodawcą i większa elastyczność. W związku z tym, jeśli pojawią się jakieś problemy ze spłatą zobowiązania, znacznie łatwiej jest renegocjować umowę, aby dopasować ją do nowych warunków. Przykładowo, prywatny inwestor może zgodzić się na wydłużenie okresu spłaty zobowiązania, w formie aneksu do umowy pożyczki. Pozwoli to obniżyć raty zobowiązania i spłacać je w terminie, nawet mimo kłopotów finansowych.