
Leasing dla nowych firm bez wpłaty własnej to atrakcyjna opcja dla przedsiębiorców, którzy dopiero co rozwijają swoją działalność i nie mają wystarczającego kapitału na zakup potrzebnego im sprzętu lub nieruchomości. Dzięki leasingowi mają oni szansę na pozyskanie odpowiedniego środka trwałego, co z kolei ma wpływ na możliwość rozwoju firmy i lepszego zarządzania jej finansami.
Spis treści
Leasing dla nowych firm bez wpłaty własnej – czym jest?
Leasing dla nowych firm bez wpłaty własnej to forma finansowania, która umożliwia nowo powstałym firmom zakup potrzebnego im sprzętu bez konieczności posiadania wolnej gotówki. Polega on na tym, że leasingodawca udostępnia określoną rzecz lub nieruchomość leasingobiorcy na określony z góry czas, za co wymagana jest comiesięczna opłata. Uzależniona jest ona od wyceny przedmiotu leasingowego, czasu trwania umowy, a także wysokości wykupu. Leasingobiorca nie jest właścicielem spłacanego przedmiotu, a jedynie jego użytkownikiem.
Rozwiązanie to jest ciekawą opcją dla przedsiębiorców, którzy nie posiadają jeszcze firmowych środków, a nie chcą angażować swoich oszczędności w zakup środka trwałego. Dzięki leasingowi mogą oni skupić się na rozwijaniu swojego biznesu, a jednocześnie korzystać z potrzebnego im sprzętu lub nieruchomości. Nie da się ukryć, że ta forma finansowania, szczególnie bez konieczności uiszczania wpłaty własnej jest znacznie trudniejsza do uzyskania niż ta, w którym leasingodawca wpłaca określoną opłatę początkową.
Leasing bez wkładu własnego – jak działa w praktyce?
Jak działa leasing bez wkładu własnego w praktyce? Cały proces jest łudząco podobny do tradycyjnego leasingu, jedyną różnicą jest jednak brak konieczności wnoszenia opłaty początkowej. Aby móc wnioskować o ten typ finansowania, należy spełnić takie warunki jak:
- konieczność złożenia wniosku o leasing bez wkładu własnego do firmy leasingowej – podczas weryfikacji wniosku, leasingodawca analizuje nie tylko historię kredytową przedsiębiorcy, ale także jego sytuację finansową oraz zakładane przychody z działalności gospodarczej, co pozwala ocenić ryzyko niespłacenia rat leasingu.
- podpisać umowę leasingową, w której zobowiązuje się do płacenia rat leasingowych – oczywiście etap ten dotyczy tylko przedsiębiorców, którzy uzyskali pozytywną decyzję kredytową.
- regularnie spłacać raty leasingu, które są uzależnione od wyceny przedmiotu oraz okresu trwania umowy. W przypadku leasingu bez wkładu własnego przedsiębiorca nie jest zobowiązany do wniesienia opłaty przy podpisaniu umowy.
W trakcie trwania umowy leasingowej bez wkładu własnego przedsiębiorca może swobodnie korzystać z przedmiotu leasingu, pod warunkiem że spłaca on regularnie raty leasingowe. Po zakończeniu obowiązywania umowy, przedsiębiorca może wykupić przedmiot leasingu za określoną w umowie kwotę wykupu bądź go zwrócić.
Bank odmówił Ci udzielenia kredytu? Nie wiesz, która forma finansowania będzie dla Ciebie korzystna? Potrzebujesz wsparcia w procesie kredytowania? Skontaktuj się z doradcą Spłaty Kredytów! Pomożemy Ci na każdym etapie pozyskiwania finansowania i odciążymy Cię od wszelkich formalności, oszczędzając Twój cenny czas.
Napisz do nas!Leasing bez wpłaty początkowej – jakie branże mogą z niego skorzystać?
Leasing bez wpłaty początkowej to rozwiązanie, które jest dostępne dla różnych branż. Ze względu na specyfikę pracy, niektóre z nich mogą z niego skorzystać bardziej niż inne. Przykładowymi branżami, które mają większe szanse na uzyskanie finansowania w formie leasingu, są:
- przemysł motoryzacyjny – na leasing bez wpłaty początkowej decydują się bardzo często właściciele firm działających jako dostawcy. Nowe samochody dostawcze czy ciężarówki to tylko niektóre z przykładów, które dzięki leasingowi bez wpłaty początkowej przedsiębiorcy mogą uzyskać bez konieczności angażowania swoich oszczędności. Dobrym przykładem są także osoby, które trudnią się przewozem osób, a więc m.in. taksówkarze.
- budownictwo – leasing popularny jest także w przypadku firm działających w branży budowlanej. Firmy budowlane mogą wykorzystać środki z leasingu bez wpłaty początkowej, nie tylko do zakupu samochodu osobowego, ale przede wszystkim potrzebnego im sprzętu budowlanego, takiego jak koparki czy ładowarki.
- przemysł spożywczy – w tym przypadku leasing wykorzystuje się, by uzyskać potrzebny im sprzęt, taki jak maszyny do pakowania czy chłodnie.
- technologia – firmy z branży IT mogą skorzystać z leasingu bez wpłaty początkowej na zakup niezbędnych im do pracy komputerów, laptopów czy telefonów komórkowych.
Leasing 0 wpłaty własnej dla nowych firm – warunki
Aby móc skorzystać z leasingu 0 wpłaty własnej dla nowych firm, przedsiębiorcy muszą spełnić pewne warunki. Oto najważniejsze z nich:
- działalność gospodarcza – to najważniejszy z parametrów, który pozwala przedsiębiorcy skorzystać z leasingu. Składając wniosek o finansowanie, sprawdzany jest status działalności gospodarczej, a także fakt zarejestrowania w odpowiednim rejestrze,
- historia kredytowa – w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej leasingodawca może wziąć pod uwagę Twoją prywatną historię kredytową, aby ocenić ryzyko niespłacenia leasingu,
- planowane przychody – leasingodawca działa nie tylko na informacjach ogólnodostępnych, dzięki którym może ocenić średnią wartość dochodów przedsiębiorcy w branży, ale również bazuje na przedstawionych przez Ciebie planowanych przychodach z działalności,
- przedmiot leasingu – musi być on związany z działalnością przedsiębiorcy i przynosić wymierne korzyści. Bank nie zgodzi się na zakup koparki przez programistę czy aparatu fotograficznego przez firmy zajmujące się przewozem osób,
- okres trwania umowy – umowa leasingu musi mieć określony okres trwania, zazwyczaj praktykuje się czas od 1 do 5 lat.
Twoja firma spełnia te warunki? Z bardzo dużym prawdopodobieństwem otrzymasz korzystne finansowanie z 0 wpłatą własną.
Leasing dla nowych firm bez wpłaty własnej – dokumenty
Chcesz skorzystać z leasingu dla nowych firm bez wpłaty własnej. Przygotuj następujące dokumenty:
- wniosek o leasing – podobnie jak w przypadku ubiegania się o kredyt, tak i starając się o leasing, musisz złożyć kompletny wniosek do firmy leasingowej. Zazwyczaj banki i instytucje finansowe dostarczają Ci odpowiedni formularz, jednak na wniosku takim nie powinno zabraknąć informacji dotyczących przedsiębiorcy, takich jak dane kontaktowe, historia kredytowa oraz planowane przychody z działalności,
- dokumenty potwierdzające działalność gospodarczą – w zależności od firmy leasingowej możesz być poproszony o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nadanie numeru NIP oraz REGON bądź wydrukowanie informacji ze strony CEiDG,
- oświadczenie o planowanych przychodach – w tym miejscu musisz oszacować przypuszczalne planowane miesięczne przychody, jakie przynosić będzie Twoja firma,
- informacje o przedmiocie leasingu – niezależnie od tego, czy decydujesz się na zakup samochodu, sprzętu budowlanego czy komputerowego, powinieneś podać takie informacje jak: jego rodzaj, marka, model, rok produkcji, cena.
- zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami i składkami – zdarza się, że firma leasingowa nie wymaga dostarczania zaświadczeń, a bazuje na oświadczeniach przedsiębiorcy,
- dowód osobisty – aby móc wnioskować o leasing bez wpłaty własnej, niezbędna będzie także kopia Twojego dokumentu tożsamości.
Znajdziemy dla Ciebie możliwie najkorzystniejszą ofertę kredytu. Skontaktuj się z doradcą Spłaty Kredytów jeszcze dziś i otrzymaj potrzebne wsparcie finansowe na dogodnych warunkach.
Wyślij wniosek!Leasing bez pierwszej wpłaty – wady i zalety
Jak każde rozwiązanie finansowe, tak i leasing bez pierwszej wpłaty ma swoje wady i zalety. Niewątpliwymi zaletami są:
- brak konieczności posiadania dużych środków finansowych na początek – leasing pozwoli uzyskać Ci niezbędny sprzęt bez konieczności wniesienia pierwszej wpłaty,
- możliwość rozłożenia kosztów na raty – dzięki leasingowi możesz rozłożyć koszt zakupu sprzętu na wygodne raty, co jest szczególnie przydatne w pierwszych miesiącach działalności,
- możliwość korzystania ze sprzętu czy nieruchomości już na początku – dzięki leasingowi bez pierwszej wpłaty możesz szybciej rozwinąć swoją działalność.
Leasing bez wpłaty własnej ma też pewne wady, o których warto pamiętać podczas podpisywania umowy o finansowanie. Należą do nich:
- wysokie koszty – ze względu na większe ryzyko, leasing bez pierwszej wpłaty może być droższy niż leasing z wpłatą własną,
- ograniczenie wyboru – zdarza się w przypadku ofert bez pierwszej wpłaty, leasingodawcy mogą mieć ograniczenia co do przedmiotów leasingu,
- wymagania dotyczące historii kredytowej – brak konieczności uiszczenia opłaty początkowej sprawia, że większość firm leasingowych będzie dokładnie analizować Twoją historię kredytową,
- ograniczenie długości okresu leasingu – w przypadku umowy leasingu bez pierwszej wpłaty leasingodawcy mogą ograniczać długość okresu kredytowania.
Leasing dla nowych firm bez wpłaty – na co go przeznaczyć?
Na co przeznaczyć leasing bez wpłaty? Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Jeśli Twoja firma potrzebuje sprzętu, możesz zdecydować się na zakup maszyn, urządzeń, pojazdów, a nawet narzędzi. Osoby działające w branży IT najczęściej kupują zaś laptopy, komputery czy oprogramowanie. Leasing bez wpłaty możesz przeznaczyć także na inwestycje technologiczne takie jak instalacja paneli słonecznych, nowoczesne systemy grzewcze czy inteligentne systemy zarządzania energią.
Trudne kredyty to nasza specjalność. Z pomocą doradcy Spłata Kredytów uzyskasz potrzebne finansowanie niezależnie od skomplikowania sytuacji.
Napisz do nas!Leasing dla nowych firm bez wpłaty własnej – podsumowanie
Leasing dla nowych firm bez wpłaty własnej jest cenną opcją finansowania dla przedsiębiorców rozwijających swoją firmę. Dzięki niemu masz szansę na korzystanie z najnowszych technologicznie rozwiązań, bez konieczności odkładania funduszy na jego zakup. Pozwoli Ci to na szybszy rozwój firmy i zwiększenie jej przychodów już w pierwszych miesiącach.